Перебуваючи в стані війни ринок України втратив значну частину внутрішнього потенціалу, особливо для виробничих та обслуговуючих компанії. В даній ситуації країна має не тільки підтримувати експортноорієнтовані компанії, а також стимулювати цілі індустрії на пошук можливостей збуту за кордон та збільшення долі експорту товарів та послуг національного виробництва.
Без участі у міжнародних форумах та виставках, без очних ділових переговорів, сервісної підтримки тощо просування товарів, сервісів та розвиток ділових відносин неможливі. Особливо під час військового стану, коли, вважаючи на реальні ризики, активність міжнародних партнерів мінімальна.
Беручи до уваги вищевказане, бізнес фронт є не менш важливим, ніж воєнний та волонтерський. Маючи вірогідність затяжного конфлікту, ми повинні розвивати і стимулювати експортну орієнтацію нашої економіки та створення додаткової вартості на території нашої країни. Міжнародні відрядження співробітників приватних компаній, що мають на меті встановлення ділових відносин з іноземними замовниками або виконання вже взятих на себе зобов’язань, сприяють експансії бізнесу та освоєнню нових ринків збуту товарі та послуг.
Такі дії суттєво збільшать обіг іноземних валют, забезпечать позитивну динаміку в міжнародних відносинах та нададуть можливість бізнесу сплачувати податки та експортні мита до державного бюджету. Також, в умовах кризи ринку праці в країні, збільшення обсягу міжнародних замовлень дозволить бізнесу не тільки зберегти існуючі робочі місця, а й створити нові, виплачуючи до бюджету ПДФО та військовий збір.
Ми пропонуємо розробити простий і зрозумілий механізм виїзду за кордон підприємців та робітників при наявності підтвердження про цілі та мету візиту та зобов’язаннями повернення у зазначений термін на базі існуючої системи «ШЛЯХ», яка вже запроваджена і працює в нашій країні. У випадку неповернення у зазначений термін, особа що була у відрядженні, а також керівник приватної компанії, що підписав Наказ про відрядження, будуть нести кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства. Додатково пропонуємо розглянути варіант внесення грошової застави, на базі існуючих механізмів митної служби.
Такий механізм надасть змогу уникнути створення «фейкових» відряджень, буде спонукати посадовців до дотримання термінів та вимог закону та значно зменшить кількість нелегальних схем перетину кордону.