Я викладаю цю петицію від імені моєї подруги яка є ініціатором. Тому що люди без паспорту не можуть навіть опублікувати своє звернення.
Шановний Володимире Олександровичу, ми 8 років чекали на якісь зміни для заручників російської агресії, ми були дітьми коли почалася війна. І зараз, коли Росія розпочала повномасштабну війну і залишатись на окупованих територіях неможливо та небезпечно для життя та здоров'я, ми як ніколи хочемо повернутися до України та допомагати своїй країні перемогти.
Просимо розглянути наше звернення.
Проблема у тому, що отримати паспорт молодим людям, яким виповнилося 18 років, практично неможливо. Багато хто не міг виїхати для отримання паспорта до 18 років з різних причин: батьки проросійської позиції чи фінансове становище. При зверненні до ДМСУ у відповідях співробітники спираються на ст.35 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №302 від 25 березня 2015 року. Зокрема, встановлено вимогу "надати оригінали документів, що підтверджують громадянство та засвідчують особу батьків або одного з них, на момент народження особи, яка перебувала у громадянстві України. Також порядком потрібен документ, виданий відповідним органом, установою або організацією, що містить фотозображення особи, –" для осіб, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18-річного віку." інформація, відомості про батьків або інших родичів, які будуть залучені до проведення процедури встановлення особи. Не всі мають змогу привезти із собою батьків чи сусідів, особливо зараз. Міграційні служби просто відмовляють у прийомі документів якщо нема свідків та батьків, а деякі співробітники взагалі поводяться неетично за словами «а що ви сюди приїхали?».
Ми пропонуємо змінити порядок оформлення паспорта вперше після виконання 18-річчя, а саме: змінити вимоги до свідків – ними можуть бути знайомі або працівники навчальних закладів, де людина здобувала освіту громадян України; скасувати обов'язкову присутність батьків – підтвердження за допомогою відеодзвінка може стати гарною альтернативою.
На даний момент багато хто не наважується виїжджати з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим, тому що за відсутності паспорта вони не зможуть ні працювати, ні вчитися, ні орендувати житло для проживання, а отримати такий бажаний паспорт громадянина України неможливо, надто великі вимоги. У жодній країні світу людина не повинна підтверджувати своє громадянство такими способами, особливо коли в нього на руках є документ, який підтверджує громадянство України.