№22/162306-еп

Створення суспільно-військової Спілки оборони України

Автор (ініціатор): Мариченко Іван Павлович
Дата оприлюднення: 02 вересня 2022
Петиція про створення Спілки оборони України.

Спілка оборони України, це те що потрібно було створити Народному руху України за перебудову в перші дні Незалежності України.

Ейфорія від отриманої Незалежності зіграла злий жарт з національними силами, вони не змогли очолити країну та шляхи її розвитку, забезпечити оборону від потенційних ворогів.

З першого дня розвалу СРСР було зрозуміло що Росія рано чи пізно спробує повернути собі імперське минули, втрачені землі та вплив.

Теперішня війна, в гібридній формі розпочалась з перших років Незалежності, явну форму прийняла у 2014 році, а офіційно Росія перейшла в наступ на Україну 24 лютого 2022 році.

В цій війні нам потрібно перемога, а перемогти нам потрібна ефективна Система оборони.

В України приблизно 18 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків та жінок. Це серйозний потенціал, та потрібно розуміти що не всі вони повинні бути та потрібні на фронті.

Оборона це Система, а людина це людина з її різними потенціалами та недоліками.

Система оборона, це не лише військові позиції, левова частина системи оборони це суспільна діяльність. Щоб створити ефективну систему оборони потрібно розставити на всіх її вузлах найбільш ефективних виконавців. В “ручному” режимі це неможливо. Потрібен механізм відбору кадрів для системи оборони. Таким механізмом повинна стати суспільно-військова Спілка оборони України.

Спілка повинна згуртувати круг себе ВСЕ населення України, всіх українців за її межами. Не всі вони повинні тримати зброю в руках, та всі повинні вносити частку свого інтелекту та праці у створення Системи оборони України.

Спілка у своєму складі повинна складатися з: Спілки оборони України - головної структури системи оборони яка організує територіальну оборону на рівні громад та районів, проводить професійну підготовку кадрів для рядового, сержантського складу тероборони та армії та рекомендує зі свого складу кадри для служби у професійну армію (без такої рекомендації потрапити в ЗСУ повинно бути проблематично); жіноче крило Спілки — організація яка об’єднує жінок та забезпечує систему оборони допоміжними функціями (медицина, харчування та інше не військові позиції які обслуговують армію), для жінок схильних до військової служби створюються підрозділи “амазонок” чи “валькірій”; окремі організації хлопчиків та дівчаток у системі оборони України.

Кожна така структура повинна функціонувати як окрема організація, задача яких виявлення потенційних лідерів всіх рівнів для Системи оборони України.

Спілка оборони України повинна бути суспільно-військовою структурою яка діє на правовій базі Закону України “Про Спілку оборони України”.

Пропоную створити організаційні комітети на рівні громад. Принцип створення — громадяни збираються в групу не менше 25 осіб та рекомендують від себе одного кандидата в оргкомітет громади. Задача оргкомітету створити на території громади відділення Спілки оборони України та відділення жіночої, хлопчачої та дівчачої організацій.

Спілки оборони громад району рекомендує кандидатів та створюють організаційні комітети на рівні району, області та утворюють відповідні відділи спілки та організацій системи оборони районного та обласного рівнів.

На рівні країни потрібно створити організаційний комітет Спілки оборони для координації та консультацій низових організаційних комітетів. Після створення громадських, районних, обласних структур Спілки оборони центральний організаційний комітет організує проведення Установчого зібрання для створення Спілки оборони України та жіночої, хлопчачої та дівчачої організацій.

Зібрання Спілки оборони України обирає Голову спілки та Командувача територіальною обороною.

Зібрання Спілки оборони України подає кандидатуру Голови Спілки оборони України на її затвердження у Верховну Раду України.

Зібрання Спілки оборони України подає кандидатуру Командувача територіальної оборони України та затвердження Президенту України.

Структура територіальної оборони в системі Спілки оборони: сотня на рівні громади, якщо громада велика, то кіш чи декілька сотень; на рівні району полк чи бригада; на рівні області — оперативна група чи інакше (округ, армія...); на рівні країни — окремий вид військ.

Спілці оборони України на рівні громад передати функції: підтримки порядку (дільничих, шерифів), фізична та військовий вишкіл в навчальних закладах, початковий військовий вишкіл та часткова підготовка професій двійного призначення, центрів підбору кадрів (спільно з ЗСУ) для ЗСУ.

Для того, щоб перемогти у цій війні, ми повинні об’єднатися не лише духовно, а й структурно в одну Систему оборони України.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Хромишин Ірина Анатоліївна
20 вересня 2022
2.
Джаган Павло Віталійович
14 вересня 2022
3.
Борисенко Юлія Юріївна
14 вересня 2022
4.
Шпакович Василь Васильович
10 вересня 2022
5.
Бобок Сергій Петрович
05 вересня 2022
6.
Зубченко Василь Васильович
04 вересня 2022
7.
Кушпелев Владислав Станірович
02 вересня 2022
8.
Лаврушка Євгеній Олександрович
02 вересня 2022
9.
Мариченко Іван Павлович
30 серпня 2022
9
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено