Розкрадання бюджетних коштів апологетами минулої влади призвело до зубожіння не лише населення України, але й самої держави.
Намагаючись збільшити державний бюджет, Уряд фактично почав оподатковувати пенсії працюючих пенсіонерів, прибуткові частини депозитів тощо. Все це ще більше призводить до зубожіння населення та, як наслідок, Держави через втрату населенням платоспроможності.
Всесвітня практика оподаткування, окрім іншого, застосовую принцип справедливості, яка стверджує загальність оподаткування податком і рівномірність розподілу його між громадянами пропроційно їхнім доходам. Сучасне застосування даного правила означає, що платники податків законодавчо зобов'язані брати участь у фінансуванні громадських (державних) структур і заходів, причому розподіл податкового тягаря проводиться з урахуванням рівня отриманих доходів.
Один із методів оподаткування - ПРОГРЕСИВНЕ, за яким у разі зростання податкової бази збільшується ставка податку. Вибір прогресивного оподаткування оснований на визначенні дискреційного доходу, тобто вільного доходу, використання якого визначається в основному інтересами платника. Дискреційний доход є різницею між сукупним доходом, отриманим платником, і неоподаткованим мінімумом доходів.
Застосування такого методу оподаткування в Україні, на мою думку, сприятиме у певному сенсі не лише принципу соціальної справедливості, а, головне, значно збільшить надходження від податків до Державного бюджету у розмірі, значно більшому, ніж від "оподаткування" вже раніше оподаткованих пенсій.