Порядком надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 116, визначено вичерпний перелік категорій дітей, які харчуються за рахунок бюджетних коштів.
Решта дітей, які не відносяться до даних категорій, харчуються за кошти батьків.
Водночас особи, які тримаються під вартою (в СІЗО, тюрмах) харчуються повністю за кошти державного бюджету.
Чому для дітей в школах харчування - платне, а ув’язненим в тюрмах - за рахунок держави? Напевне ув'язненні є більш ,,дорожчими" для країни, ніж молоде покоління.
Разом з тим в інтерв'ю Д. Малюська заявив, що будь-яке медіа може виїжджати, вибирати будь-яку в'язницю і перевірити там якість харчів, які доставлені їхніми постачальниками. Цитата Д. Малюськи: "Я сам таку рибу не їм вдома, яку я знаходив в тюрмах. Реально, якість гарна". Шкода, що в нашій країні ув'язнені харчуються безкоштовно, на відміну від школярів, та ще й краще, ніж Міністр юстиції.
Але якщо повернутись до питання харчування в школі, то місцева влада, яка повинна забезпечити безкоштовне харчування пільгових категорій, забезпечує виключно дискримінацію щодо дітей пільгових категорій.
Так в школах Оболонського району міста Києва діти пільгових категорій на групі продовженого дня мають інший обід, а ніж діти не пільгових категорій.
Одна справа коли влада фінансово дискримінує батьків (надаючи право безоплатного харчування виключно пільговим категоріям), інша справа коли влада дискримінує саме дітей, розділяючи їх за принципом ,,тарілки". Діти набагато розумніші за дорослих і дуже швидко у них виникають питання: а чому у мене в тарілці одне, а у іншої дитини - друге? А чому у мене є на обід суп, а у іншої дитини його немає?
Стаття 2 Конвенції про права дитини, яка ратифікована Україною, визначає, що Держави-учасниці поважають і забезпечують всі права, передбачені цією Конвенцією, за кожною дитиною, яка перебуває в межах їх юрисдикції, без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров'я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або яких-небудь інших обставин. Держави-учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації або покарання на підставі статусу, діяльності, висловлюваних поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів сім'ї.
Можливо дана петиція не набере необхідну кількість голосів для розгляду її Президентом (Офісом Президента), але якщо набере, то прохання не доручити ,,просто розгляд" даної петиції Кабінету Міністрів України, а прохання доручити Кабінету Міністрів України пошук шляхів вирішення проблеми харчування в школах та усунення дискримінації, навіть виключно в частині пільгових категорій. Адже, зокрема, дитина з особливими освітніми потребами, яка вже не така як інші, потребує інклюзії, а отримує дискримінацію.