Даною петицією пропонується ініціювати в Україні законодавче впровадження евтаназії (розробити і подати на розгляд Верховної Ради відповідні проекти законів)
Евтаназія — практика припинення (або скорочення) лікарем життя людини, яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання, на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань
«Життя — це право, а не обов'язок», — казав іспанець Рамон Сампедро у своєму останньому відеозверненні. У свої двадцятип'ять він назавжди лишився знерухомленим нижче шиї. Понад тридцять років Сампедро домагався свого права на евтаназію — аж доки не скоїв самогубство. У 2019 році в Києві хвора на рак жінка на очах у сина викинулася з вікна багатоповерхівки. До цього вона неодноразово говорила про те, що страждає від сильного болю й хоче покінчити з цим. То чи варто доводити людей до такого стану, чи все таки потрібно дати їм право на гідну смерть?
Якщо людина має право на життя, то чому ж вона не повинна мати право на смерть . Це ж смерть з метою припинення нестерпних страждань. Зрозуміло, що хворий не завжди змозі оцінити ситуацію, але можна давати право вибору дієздатним, тобто тим хто може ухвалювати виважені рішення. А після того як пацієнт виявив добровільне бажання на евтаназію, не один лікар повинен підтвердити , що пацієнт має невиліковне захворювання, наявність в нього фізичних і психічних страждань та те, що справді не має жодних шансів на одужання, це все має бути документально затверджено, і розглянуто на консиліумі лікарів на якому встановиться, що до закінчення життя пацієнта залишилося не більше шести місяців.
Евтаназія обов’язково здійснюється в суворій відповідності до встановленої законом процедури та має добровільне волевиявлення, пацієн у будь-який момент може відмовитися від неї.