Шановний, пане Президенте! Протягом багатьох років педагогічні колективи, профспілки добиваються від влади встановлення достойних заробітних плат педагогам нашої країни. Вносилися різні поправки в законодавство, приймалися постанови, закони, положення, але все одно для того, щоб вчителю отримувати гідний заробіток, треба працювати на 1,5 або 2 ставки. Зрозуміло, що зараз, під час війни, розраховувати на те, що у педагогічних працівників доходи виростуть у 2-3 рази не має ніякого сенсу. Ми всі реалісти.
Але користуючись прогалинами в законодавстві, встановленням мінімальних і максимальних відсотків надбавок, органи місцевого самоврядування, відділи освіти зменшують до мінімуму або ж взагалі відміняють навіть ті надбавки, які зараз є у вчителів, мотивуючи це тим, що недостатньо коштів. В подальшому ж виявляється, що на казначейських рахунках громад збираються колосальні залишки освітньої субвенції, які потім місцеві ради використовують для закриття своїх «дірок» в бюджеті. Витрачають ці кошти на ремонти закладів освіти, закупівлю технічного обладнання і показують це все як свої досягнення. Насправді ж це все робиться на зекономлені на вчителях кошти. На даний час оклад молодого вчителя менше мінімальної заробітної плати в нашій країні. Надбавка за престижність в різних громадах встановлюється від 5 до 30 відсотків. Під час воєнного стану органами місцевого самоврядування в багатьох громадах надбавка за престижність була встановлена на мінімальному рівні, при цьому залишки освітньої субвенції в цьому році вже перевищили 9 млрд. грн. Багато вчителів виїхало з нашої країни і найближчим часом не повернуться назад. В багатьох закладах освіти катастрофічно не вистачає педагогів і все більше вчителів звільняються. Однією з причин є зменшення рівня заробітної плати. Вчителі, які залишаються працювати, вимушені брати на себе по 30-32 години (ставка 18 годин) навантаження, що звісно впливає на якість освіти. При цьому МОН та Міністр освіти розповідають, що в нас все з освітою добре і всіх і всього вистачає. Але то не є так.
Зважаючи на вищезазначене, з метою збереження того викладацького потенціалу, який ще залишився в нашій державі, задля популяризації викладацької професії та підняття престижності праці педагогічних працівників, прошу Вас звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією переглянути деякі нормативно-правові акти, що регулюють оплату праці педагогічних працівників та встановлюють надбавки педагогічним працівникам і внести в них зміни щодо встановлення обов’язкової надбавки за престижність на рівні не менше 30 % на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником. Ці зміни дадуть змогу зберегти заробітну плату педагогів хоча б на більш-менш фіксованому рівні без залежності від настроїв органів місцевого самоврядування і дадуть вчителям змогу бути впевненими в тому, що завтра за рішенням якоїсь місцевої влади в них не заберуть з сімейного бюджету 3000-4000 грн.