Україна, починаючи з 1949 року і включно по цей рік, стабільно голосує в ООН проти Ізраїлю. 1949 рік - час комунізму і сталінізму, з 1953 року - продовження часів радянського союзу, до складу якого входила Україна. Тому зрозуміло, що Україна в той період дотримувалася політики радянського союзу.
Настав час, ще "позавчора", змінити цю політику. Багато пересічних громадян України дивуються, чому Ізраїль не визнав геноцид українського народу, чому не підтримує Україну в повній мірі, і одночасно не знають про те, що і держава Україна не підтримує державу Ізраїль при голосуванні в Генеральній Асамблеї ООН.
Ізраїль як країна, його громадяни і більшість єврейського народу по всьому світу підтримують Україну та допомагають їй у цей складний військовий час. Серед них є і мої друзі.
Нагадаю, що у 2016 році тодішній Голова Кабінету Міністрів єврейської держави Беньямін Нетаньяху скасував візит українського Прем'єра Володимира Гройсмана до Ізраїлю: це рішення спричинене голосуванням України в ООН; представник Києва підтримав антиізраїльську резолюцію ООН № 2334 , згідно з якою єврейські міста та квартали в Юдеї, Самарії та Єрусалимі оголошували незаконними.
У жовтні 2022 року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів ухвалила резолюцію, в якій не визнала легітимними референдуми на захоплених російськими військами територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей про входження до складу рф.
За документ проголосували 143 країни, серед інших Україну підтримав і Ізраїль.
У жовтні ж 2022 року Україна проголосувала за резолюцію, яка вимагає ядерного роззброєння Ізраїлю. В Ізраїлі таке голосування України вже сприймають як недружній акт і, навіть, - як удар у спину. І саме в той час, коли Україна так потребує ізраїльської військової та іншої допомоги. Якби Україна хоча б утрималася в ООН під час голосування щодо цієї резолюції, такий крок України був би сприйнятий в Єрусалимі інакше - як дружній жест. (Тим більше, що Україна і сама зазнала такого невигідного їй ядерного роззброєння, під гарантії, яких не дотрималися, і Україна є потерпілою стороною у подібній історії).
І навіть після недружнього голосування України Ізраїль витратив мільйони доларів зі свого національного бюджету на військову підтримку України. Закуплена Ізраїлем військова допомога включає великий арсенал засобів, приладів та іншого стратегічного обладнання.
Додам, що у Ізраїля та України спільні вороги. Отож, коли йдеться про взаємодію між цими країнами, то хочеться, щоб вона була адекватною і прямо пропорційною одна одній. Вважаю, що Ізраїль заслужив з боку України на дружню підтримку і вдячність нашої держави, громадян, а також на об'єднання зусиль у протидії нашому спільному ворогу.
Настав час змінити вектор політики стосовно Ізраїлю.