№22/173324-еп

Про зменшення впливу держави-агресора рф на правову систему України. Невідкладно ухвалити зміни до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Автор (ініціатор): Черезов Ігор Юрійович
Дата оприлюднення: 14 грудня 2022
Відповідно до статті другої Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" Адвокатура України - це недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації та діяльності адвокатури.
Закон від 5 липня 2012 року, підписаний Яковичем В. "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачає - усі адвокати зобов'язані входити до Національної асоціації адвокатів України (далі - НААУ). Інакше вони не мають права здійснювати адвокатську діяльність.
За роки свого існування, завдяки незмінному керівництву НААУ, організація досягла цілей, які перед нею ставила влада Януковича: ручне управління органами адвокатського самоврядування, збагачення керівництва Національної асоціації адвокатів України, заборона на будь-яку думку, відмінну від думки керівництва НААУ.
Привласнення коштів адвокатів досягло колосальних масштабів. Так, за десять років існування національної асоціації, на її рахунки як внески було перераховано мільйони гривень. Однак, більша частина цих коштів спрямовувалася керівництвом на контрольовані ними підприємства з метою незаконного збагачення. Організація зі щорічними багатомільйонними оборотами, що налічує понад шістдесят тисяч членів, за десять років, не придбала навіть власного приміщення.
З метою уникнення від відповідальності за нецільове використання коштів адвокатів, було створено систему, за якої до центральних органів самоврядування адвокатури можуть бути обрані лише лояльні до проросійського керівництва Національної Асоціації адвокатів України особи.
Безперешкодно, з порушенням процедур, ухвалених самою НААУ, стають адвокатами вороги України, такі як Кива, Медведчук. Останній був внесений до реєстру адвокатів України за особистим розпорядженням глави НААУ, старої соратниці Медведчука - Ізовітової Л.П., незважаючи на те, що підстав для внесення Медведчука не було, ба більше, йому було відмовлено Радою адвокатів Києва. Але це не зупинило Ізвітову Л.П. і вона внесла його особистим розпорядженням.
Водночас адвокатів, які висловлюють невдоволення керівництвом НААУ, позбавляють свідоцтва адвоката, виключають із реєстру адвокатів, який також адмініструє НААУ.
З моменту початку російської агресії проти України стало очевидним, що керівництво НААУ повністю займає проросійську позицію:
Перед початком російської агресії в Україну, керівництвом НААУ в небачено короткі строки було заблоковано діяльність органів адвокатського самоврядування міста Києва, обраного на конференції адвокатами міста Києва, та було створено не передбачений жодним нормативним актом оргкомітет, з метою створення видимості законної передачі самоврядування адвокатурою міста Києва підконтрольним окупаційній владі адвокатам. Одного того факту, що проведення конференції з переобрання органів самоврядування м.Кієва було призначено на 25 лютого цього року достатньо, щоб розуміти, хто повинен був увійти до "нових органів самоврядування" адвокатурою Києва. А якщо ще додати до цього, що деякі члени оргкомітету підозрюються службою безпеки України в державній зраді, то все стає на свої місця.
У той час, як наша країна щоденно зазнає ударів з боку держави-агресора, українці залишаються не просто без засобів до існування, а й без даху над головою, повністю підконтрольна проросійській Ізовітій Л. П. рада адвокатів України одним з останніх документів ухвалила рішення - прибирати з реєстру адвокатів України тих, хто не вніс внески на рахунок національної асоціації України. Таким чином, адвокати, які не зможуть внести гроші на утримання керівництва НААУ будуть позбавлені права займатися адвокатською діяльністю.
Термін повноважень всіх органів чинних органів самоврядування давно минув. Однак, вони продовжують свою діяльність, фактично діючи в інтересах своїх засновників - влади Януковича і Медведчука, збирають гроші, зокрема й у міжнародних організацій, більшу частину спрямовують на підконтрольні підприємства і лише невелику частину, для публічної демонстрації, нібито, своєї діяльності, спрямовують на потреби адвокатів.
Адвокатура - складова частина системи правосуддя будь-якої демократичної держави. Не можна допустити, щоб адвокатурою України керували "люди Януковича і Медведчука".
Створена проросійською владою Януковича Національна асоціація адвокатів України, порушує статтю 11 Європейської конвенції про права людини (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ЄКПЛ), в якій йдеться про те, що "Кожен має право на свободу мирних зібрань та на свободу об'єднання з іншими, включаючи право створювати професійні спілки і вступати в такі для захисту своїх інтересів".

На підставі всього вищевикладеного, з метою збереження судової системи України, побудованої на європейських цінностях, до ухвалення в новій редакції Закону "про адвокатуру та адвокатську діяльність", невідкладно ухвалити такі зміни до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність":

1. Рішення про зупинення або позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю набирає чинності лише після набрання законної сили рішення суду в разі, якщо будь-яка зі сторін оскаржить рішення дисциплінарної комісії до суду.
2. До переобрання органів адвокатського самоврядування на черговому з'їзді адвокатів України будь-які зміни до реєстру адвокатів України можуть вноситися виключно на підставі рішення суду, яке набрало законної сили. Крім випадків, коли із заявою про зупинення свідоцтва на заняття адвокатською діяльністю,внесення будь-яких змін до реєстру адвокатів, заборони до даних реєстру адвокатів, звернувся сам адвокат.
3. Притягнення до дисциплінарної відповідальності, призупинення права на заняття адвокатською діяльністю, адвоката, за порушення присяги адвоката, здійснюється виключно судом, за правилами адвокатської етики, що діяли станом на перше січня 2022 року.
4. Адвокати мають право виходити зі складу членів національної асоціації адвокатів України та об'єднуватися або вступати до інших професійних спілок.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Вечірко Світлана Петрівна
13 березня 2023
2.
Павел Андрій Іванович
12 березня 2023
3.
Цяпа Володимир Володимирович
11 березня 2023
4.
Потапенко Тетяна Олексіївна
08 березня 2023
5.
Калюжна Ганна Миколаївна
27 лютого 2023
6.
Лук'янчук Валерій Миколайович
24 лютого 2023
7.
Оніщенко Анастасія Вікторівна
21 лютого 2023
8.
Гуртовенко Семен N/a
12 лютого 2023
9.
Пукало Тетяна Іванівна
10 лютого 2023
10.
Доценко Лілія Миколаївна
06 лютого 2023
11.
Благова Вікторія Миколаївна
02 лютого 2023
12.
Железцова Лариса Борисівна
31 січня 2023
13.
Журавльова Людмила Станіславівна
30 січня 2023
14.
Роман Володимир Васильович
26 січня 2023
15.
Роман Ірина Володимирівна
26 січня 2023
16.
Роман Євгенія Михайлівна
26 січня 2023
17.
Уваров Юрій Олександрович
26 січня 2023
18.
Марущак Євгеній Анатолійович
24 січня 2023
19.
Шелест Анатолій Анатолійович
20 січня 2023
20.
Галич Юрій Вікторович
17 січня 2023
21.
Подолян Валентина Петрівна
15 січня 2023
22.
Менайлов Олександр Олексійович
14 січня 2023
23.
Яценко Надія Володимирівна
10 січня 2023
24.
Легкошкур Юлія Олексіївна
10 січня 2023
25.
Озірський Андрій Сергійович
09 січня 2023
26.
Солодовникова Юлія Вячеславівна
09 січня 2023
27.
Івахненко Вадим Миколайович
07 січня 2023
28.
Музика Олександр Миколайович
07 січня 2023
29.
В'ялкова Марія Олександрівна
07 січня 2023
30.
Ялова Ольга Олександрівна
06 січня 2023
263
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено