Однією з наймасштабніших проблем, що викликають різноманітні захворювання населення, є шумове забруднення. Зростаюче шумове забруднення великих міст завдає
чимало неприємностей городянам, негативно впливає на їхнє здоров'я та психічний стан.
З розвитком усіх видів транспорту й інтенсивного будівництва збільшуються шумові навантаження на людину, зумовлюючи її роздратування, психічну неврівноваженість,
безсоння і як наслідок – серцево-судинні та психічні захворювання.
Нині на вулицях Києва в багатьох районах шум іноді досягає у денні часи 80-90, а в нічні – 50-60 децибел, що є перевищенням норми для людини. Дослідження показують, що саме акустичне забруднення міського середовища є одним з найвірогідніших чинників, що призводять до зростання гіпертонічної хвороби та інфаркту міокарда.
Великий відсоток шуму створюють машини. Причому деякі водії погіршують ситуацію тим, що використовують додаткові пристрої, які підсилюють шум з глушників, щоб здебільшого похизуватися або заради власного задоволення, без суттєвої на те потреби.
Пропонуємо внести зміни до нормативних документів, зокрема Правил дорожнього руху та Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо заборони встановлення на вихлопні системи автомобілів пристроїв, що створюють додатковий шум, а також ввести відповідне покарання за такі дії.