№22/173942-еп

Впровадження новоствореної української доктрини справедливості (питання капітуляції країни-агресора Російської Федерації, виплати нею репарації тощо)

Автор (ініціатор): Рева Денис Сергійович
Дата оприлюднення: 20 грудня 2022
ВСТУП
Біль та страждання українського народу, який заподіяла держава-агресор – Росія, починаючи із 2014 року, безумовно, не має матеріального виміру. Адже не має ціни ні людському життю, ні загубленому дитинству, ні материнській сльозі...
Ми, науковці – автори цієї петиції, розробили проєкт доктрини, основні тези якої наведені нижче. Їхній головний зміст включає питання щодо шляхів капітуляції Росії, а також механізмів та юридичних важелів для виплат репарацій. Саме репарації, на думку авторів, є цивілізованою формою компенсації за завдані шкоди як державі Україна, так і її народові.
Головне – основним отримувачем репарацій має стати кожен із нас з вами.

МЕТА ПЕТИЦІЇ
Запуск процесу створення на державному рівні остаточного документа резолюції доктрини, в питанні капітуляції Росії та виплати нею репарацій. З цією метою, авторами петиції вже написано проєкт резолюції доктрини, яка в майбутньому, завдяки вашому голосу, може стати основою для офіційного документа державного рівня – української доктрини справедливості.

ТЕЗИ ДОКТРИНИ
1. Встановлення суми репараційних виплат кожній людині – жертві війни, приватному бізнесу, державним підприємствам та загалом Україні для її відновлення у пост воєнний період.
2. Проведення реінтеграції окупованих територій та громадян України, які на них проживали.
3. Алгоритм залучення міжнародної спільноти, як гаранта забезпечення капітуляції та процесу виплат репарацій від держави агресора.
ПОВНИЙ ТЕКСТОВЕ НАПРАЦЮВАННЯ РЕЗОЛЮЦІЇ ДОКТРИНИ БУДЕ ОПУБЛІКОВАНО ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАБРАННЯ ПЕТИЦІЄЮ 25000 ГОЛОСІВ.

АКТУАЛЬНІСТЬ ПЕТИЦІЇ
В лютому 2014 р. РФ здійснила акт збройної агресії проти України. РФ порушила усі міжнародні домовленості щодо територіальної цілісності незалежної держави Україна, здійснивши окупацію її території (АР Крим, м. Севастополь, пізніше ОРДЛО та інші території, які були окуповані внаслідок повномасштабного відкритого вторгнення 24 лютого 2022 р.). В результаті початку російсько-української війни у 2014 р., громадяни та резиденти України постраждали морально, фізично, були поранені та вбиті у кількості, щонайменше, десятки тисяч військових та цивільних осіб, в рамках бойових дій, а також внаслідок порушень правил ведення війни, ще більша кількість зазнала матеріальних збитків.
По-перше, проблематика проєкту має підкреслити слово репарації, визначивши механізми їх виплат та важелі впливу на агресора та державу-спонсора тероризму – Російську Федерацію. У сучасному цивілізованому світі, де панує верховенство права, його порушник має виплачувати репарації за будь-яких обставин, навіть, якщо він ізолюється від зовнішнього світу, оголосить себе банкрутом чи припинить своє існування як держава, зазнавши процесу розпаду (за аналогією історичної долі СРСР).
Щоб репарації для України стали реальністю, потрібно, перш за все, зрозуміти механізм та джерела забезпечення їх виплат.
По-друге, усвідомлюючи відносно низький рівень історичних паралелей сучасної російсько-української війни із Другою світовою війною, у питані післявоєнного покарання агресора, де на певну частину країн-агресорів було покладено обов’язок компенсації збитків і відшкодувань шляхом виплати репарацій через: панування сьогодні нового формату війни (гібридної); наявність нового типу зброї масового ураження (ядерної, що лише з’явилась на завершальному етапі Другої світової війни); відсутність стану війни де-юре (офіційно) – все це є аргументом на користь того, що питання репарацій, також буде відрізнятись. Зокрема, не передбачаючи вторгнення і повної чи часткової окупації території РФ, з метою примушення до відшкодування через репарації, бачимо потребу в створенні нового механізму виплати репарації з боку агресора, долучаючи до цього процесу міжнародну спільноту. Міжнародні норми повинні бути оновлені, щоб подальша відповідальність і зобов'язання носили не лише формальний характер, а і забезпечували розуміння того, як вони повинні реалізовуватися в правовому і політичному вимірах.
І, по-третє, обов'язок РФ по відшкодуванню збитків слід сприймати як глобальну проблему, не обмежуючись Україною – як єдиним суб’єктом, що постраждав. Дії РФ в енергетичній, промисловій, економічній, політичній, інформаційній та воєнній сферах стосовно України, Європейського Союзу, Чеченської республіки Ічкерія, Республіки Молдова, Грузії, народу Сирійської Арабської Республіки, причетність до розпалення і інспірації (підбурювання) конфліктів між державами та народами Кавказького та Центральноазійського регіонів та інших держав, країн і народів протягом останніх десятиліть, повинні бути розслідувані, зазнати осуду та покарання агресора через повне відшкодування його злочинних дій. Обов'язок РФ виплатити репарації за порушення норм міжнародного права, масові вбивства, нанесену моральну, фізичну і матеріальну шкоду та скоєні нею геноциди стосовно до України та її народу, а також до інших жертв злочинних і протиправних дій держави-спонсора тероризму.

ВИСНОВОК
Підписання петиції Вас нічим не зобов’язує і не дає Вам гарантії на виплату, але своїм підписом Ви підтримаєте науковців можливістю створення державної підтримки, в тому числі фінансування проєкту, який є чіткий у строках, чіткий у розрахунках, справедливий і має на своїй меті створення механізму виплати коштів державі Україна на її відновлення, а також безпосередньо кожному представнику її народу на власні рахунки продовж декількох десятиріч. Сума щомісячної репарації для однієї особи, яку ми передбачаємо, має бути не менша за стандартну зарплату європейця. Це повинно стати шаною морального і фізичного болю, шаною гірких втрат близьких і рідних, свого часу, майна тощо.
Звісно, що документ української доктрини справедливості має набрати і юридичної сили – це тернистий шлях.
Наша другорядна ціль це, безперечно, підтримати Міністерство закордонних справ України та Президента України інтелектуальною працею над багатьма складними аспектами, такі як: економічні розрахунки, консультації у прийнятті рішень, а також готовність брати на себе відповідальність за свою діяльність тощо.
Третьою ціллю петиції може стати пошук науковців-однодумців, які зможуть допомогти нам довести документ до логічного кінця, а також професійно перекласти його на інші мови.
Своїм підписом Ви підтримаєте науковців, які роблять перші рядки нового документу, перші кроки до конкретних цілей на політичному і соціальному рівнях.
Ми це робимо для всіх нас. Наша доля у наших руках - ми на правильному шляху.
Завчасно дякуємо і шануємо Вас за силу і міцність.

Автори-науковці:
1. Рева Д.С. – керівник проєкту.
2. Нікіфоров О.В.
3. Осадець Д.В.
4. Пєстова Д.О.
5. Пшенична Т.В.
6. Савінов В.П.

18.12.2022
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Бурдакова Ганна Сергіївна
20 березня 2023
2.
Доля Ольга Олександроівна
20 березня 2023
3.
Павлинюк Світлана Василівна
20 березня 2023
4.
Брошко Наталія Іванівна
19 березня 2023
5.
Лисейко Ольга Йосипівна
16 березня 2023
6.
Дяченко Валентин Васильович
15 березня 2023
7.
Потапенко Тетяна Олексіївна
08 березня 2023
8.
Меняйло Вікторія Іванівна
01 березня 2023
9.
Маслова Юлія Сергіївна
28 лютого 2023
10.
Калюжна Ганна Миколаївна
27 лютого 2023
11.
Анопко Олександра Сергіївна
25 лютого 2023
12.
Гаврилова Катерина Олександрівна
24 лютого 2023
13.
Мажай Карина Олександрівна
24 лютого 2023
14.
Біличенко Ольга Аркадіївна
24 лютого 2023
15.
Надобко Олександр Олександрович
24 лютого 2023
16.
Менсітов Ілля Іскандерович
24 лютого 2023
17.
Єфіменко Марія Сергіївна
24 лютого 2023
18.
Надобко Олеся Олександрівна
24 лютого 2023
19.
Бабенко Іван Олегович
13 лютого 2023
20.
Таращук Марина Володимирівна
05 лютого 2023
21.
Журавльова Людмила Станіславівна
22 січня 2023
22.
Булах Михайло Олександрович
21 січня 2023
23.
Шелест Анатолій Анатолійович
20 січня 2023
24.
Кащук Андрій Олександрович
20 січня 2023
25.
Галич Юрій Вікторович
17 січня 2023
26.
Пшенична Тетяна Вікторівна
16 січня 2023
27.
Лавриненко Наталія Станіславівна
15 січня 2023
28.
Кулькова Літта Валеріївна
14 січня 2023
29.
Обнорська Олена Михайлівна
13 січня 2023
30.
Саволюк В'ячеслав Сергійович
13 січня 2023
204
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено