В наслідок війни, яку розв'язала Росія на території України, з'явилась велика кількість військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, які знаходяться у лікувальних закладах після отриманих поранень та травм (у тому числі військовослужбовців, особу яких не встановлено), в полоні, безвісті зниклих та військовослужбовців, які загинули під час бойових дій або померли в лікувальних закладах в наслідок поранень. Жодної інформації про місцезнаходження таких військовослужбовців офіційні органи влади не надають, тому родини вимушені самотужки проводити розшуки, обдзвонюючи та об'їжджаючи усі військові частини, госпіталі, лікарні та морги на теренах України, щоб отримати будь-яку звістку про своїх дітей, батьків, дружин та чоловіків. Нажаль, у більшості випадків, такі пошуки не дають результатів, а на чисельні офіційні письмові звернення переважна більшість державних структур вважає за краще не давати ніякої відповіді, нехтуючи законними правами громадян.
Усвідомлюю, що зараз йде жорстока війна і втрати неминучі, але родини мають право отримати чітку та повну інформацію, про місцезнаходження та стан свої рідних та близьких людей, які стали на захист Батьківщини – України.
Багато йдеться розмов про неймовірні успіхи нашої країни у питанні глобальної цифровізації та навіть створено відповідне Міністерство цифрової трансформації України. То чому б державним органам влади, як-то Міністерству оборони України, Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України та тому ж Міністерству цифрової трансформації України, не об'єднати свої зусилля та не створити зведену базу даних, яка б дала можливість систематизувати інформацію про вищезазначених категорій військовослужбовців?
Створення такої бази дало б можливість ефективніше працювати, як самим державним структурам так і неймовірно полегшило б пошуки родинам свої рідних та близьких людей, зателефонувавши тільки на декілька номерів кол-центрів, створених при відповідних органах влади або якийсь об'єднаний кол-центр. Родинам, які шукають своїх рідних, і так неймовірно тяжко то ж треба їх підтримати та допомогти у цей складний час.
Тому, прошу вжити заходів для створення, при відповідних органах державної влади, зведеної бази даних військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур, які знаходяться у лікувальних закладах після отриманих поранень та травм (у тому числі військовослужбовців, особу яких не встановлено), в полоні, безвісті зниклих та військовослужбовців, які загинули під час бойових дій або померли в лікувальних закладах в наслідок поранень.
Пропоную створити наступні бази даних (або об'єднану базу даних):
- зведену базу даних з інформацією від УСІХ лікарень України про військовослужбовців, які знаходяться або знаходились у лікувальних закладах;
- зведену фототеку військовослужбовців, які знаходяться у лікувальних закладах та особу яких не встановлено, разом із фотографіями їхніх особливих прикмет (татуювання, шрами тощо) та особистих речей, які із ними знаходились;
- зведену фототеку військовослужбовців, особу яких не встановлено та які померли у лікувальних закладах, разом із фотографіями їхніх особливих прикмет (татуювання, шрами тощо) та особистих речей, які із ними знаходились;
- зведену базу даних з інформацією про військовослужбовців, які знаходяться в полоні;
- зведену фототеку військовослужбовців, які знаходяться в полоні, але особу яких не встановлено;
- зведену базу даних з інформацією про військовослужбовців, які зникли безвісті;
- зведену базу даних з інформацією про військовослужбовців, особу яких встановлено за аналізом ДНК.
Відповідно, розробити Положення про використання цих баз даних в якому обов'язково передбачити можливість доступу до інформації родин, що шукають своїх рідних та близьких – захисників України.