В час, коли тривають активні бойові дії на території нашої країни, Україна потребує неабиякого збільшення видатків, а відповідно - і прибутків до державного бюджету та бюджетів місцевих громад.
Водночас, приватні підприємці не можуть повноцінно проводити свою діяльність, зокрема через те, що не можуть планувати її навіть на коротку перспективу.
Звичайно, будь-який підприємець при прийнятті рішення про інвестування в розвиток власного бізнесу чи власних коштів, чи кредитних, повинен розуміти план розвитку на найближчий час.
Натомість підприємці-чоловіки в будь-який момент можуть бути мобілізовані до лав ЗСУ, втративши при цьому можливість продовжувати працювати, розвиваючи свій бізнес, забезпечуючи погашення поточних кредитних зобов'язань і наповнюючи місцеві та державний бюджети.
З іншого боку, підприємці, які здатні генерувати значний оборот, створюють додаткові робочі місця, що призводить до покращення соціальної ситуації в Україні та додатково наповнює бюджет.
Варто наголосити, що окрема частина додаткових видатків в час війни пов'язана з виплатами підвищених місячних виплат військовослужбовцям, які боронять Україну безпосередньо на фронті.
В зв'язку з вищевикладеним пропоную розглянути можливість відстрочення мобілізації фізичних осіб-підприємців на наступних умовах:
- якщо фізична особа-підприємець зареєстрована не менше 12 місяців;
- якщо фізична особа-підприємець не має заборгованості перед державним або місцевими бюджетами;
- якщо загальний річний оборот фізичної особи-підприємця за 2021 рік становив не менше ніж 2.5 млн грн;
Впевнений, що ці заходи допоможуть покращити ситуацію з бюджетом та матеріально-технічним забезпеченням ЗСУ.