Однією з головних вимог Революції Гідності було усунення від влади та покарання всіх чиновників і поплічників злочинного режиму Януковича. Проте за півтора роки після Революції Гідності, яка вигнала з країни узурпатора Януковича, на посадах залишається майже половина суддів Конституційного Суду України, які і дозволили Януковичу узурпувати владу. Двоє з них — Голова Конституційного Суду України Баулін Юрій Васильович та суддя Конституційного Суду України Вдовіченко Сергій Леонідович — призначені за квотою Президента України. Їхнє перебування в складі єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні не тільки підриває довіру суспільства до інститутів влади, які утверджуються на крові загиблих героїв, але й становить пряму загрозу формуванню демократії в Україні на підставах законності і справедливості. Звертаємось до Вас, пане Президенте, як Гаранта Конституції, видати Указ про звільнення зазначених суддів з посад за порушення присяги судді на підставі наступних аргументів.
По-перше, 24 лютого 2014 ще попередній склад парламенту постановив достроково припинити повноваження суддів, які порушили присягу судді, ухваливши рішення, що призвели до узурпації влади Віктором Януковичем (Постанова № 775-VII від 24.02.2014). Згідно цієї Постанови Верховна Рада України достроково припинила повноваження 5 суддів Конституційного Суду України, призначених за квотою парламенту, у зв’язку із порушенням присяги судді. Також парламентом було запропоновано в.о. Президента Олександру Турчинову звільнити з посад суддів КСУ, які були призначені Президентом України, а саме Юрія Бауліна та Сергія Вдовіченка, які брали участь у прийнятті неправомірних рішень. Розгляд цієї пропозиції Верховної Ради України було відкладено до обрання Президента України. Однак, питання про звільнення цих суддів з посад не вирішене і до сьогодні.
Нагадаємо, з 2010 по 2013 рік судді Конституційного Суду ухвалили щонайменше 5 рішень, які дозволили «Партії регіонів» на чолі з Януковичем отримати повний контроль над всіма гілками влади: сформувати підконтрольну парламентську більшість, надати майже необмежені повноваження Президенту, замінити все керівництво центральних органів виконавчої влади, обмежити право особи на захист в суді своїх інтересів, «вручну» регулювати рівень соціальних виплат і унеможливити проведення місцевих виборів в Києві (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/775-18). Однак зазначених суддів не тільки не були звільнені, Баулін ще й став Головою Конституційного Суду України.
По-друге, цією ж постановою Верховна Рада України вимагала від Генеральної прокуратури України порушити кримінальне провадження по факту прийняття Рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2010 і притягти усіх винних осіб до відповідальності. У березні 2014 року Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження за фактом захоплення Віктором Януковичем державної влади у неконституційний спосіб шляхом зміни Конституції України.
17 грудня 2014 року комітети Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під час спільного засідання визначили, що з 2010 по 2014 в Україні діяла злочинна організація під керівництвом колишнього Президента України Януковича, а особлива роль у її створенні та функціонуванні належить Конституційному Суду України (http://crimecor.rada.gov.ua/komzloch/doccatalog/document?id=54769). Народні депутати направили своє спільне рішення про необхідність вжиття негайних дій для відновлення справделивості Генеральному прокурору України, Міністру внутрішніх справ та Голові Служби безпеки України, а вже 15 квітня 2015 року заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції (http://crimecor.rada.gov.ua/komzloch/doccatalog/document?id=55261) заявив, що ГПУ має докази причетності суддів КСУ до злочинної змови з метою узурпації влади Януковичем. Заступник Генпрокурора також пообі