На сьогодні більше 10 тис.га землі України перебувають під побутовими сміттєзвалищами та полігонами. За даними Національної доповіді Міністерства екології України основна маса твердих побутових відходів (біля 94 %) захоронюється на 7000 полігонах та звалищах. Причому, так звана рекуперація полігонів, яку періодично проводять у країні являє собою присипання відходів зверху землею і випуск газів. А все сміття так і залишається гнити і отруювати всі навколишні ґрунти, підземні води, а з ними і жителів навколишніх населених пунктів. Ще більше 35 тис. га родючої української землі під промисловими відходами І-ІV класу небезпеки, більше 15 млрд.тонн найнебезпечніших відходів отруюють землю та населення України!
Якщо все залишити так як є, нашим онукам вже ніде буде створювати свої сім'ї, будувати будинки, садити сади, вирощувати необхідні продукти - вся країна перетвориться на одне велике звалище. Кількість сміттєвих полігонів зростає з кожним днем, тонни сміття щодня вивозяться на землю, утрамбовуються технікою і косметично присипаються землею.
Ми хочемо, щоб наші діти й онуки жили в чистій країні, купалися в чистих річках і озерах, пили чисту воду, насолоджувалися чистими краєвидами українських полів, лісів і гір, без побоювання гуляли босоніж по рідній землі у будь-якому куточку України, де б не опинилися.
Потрібно брати приклад з досвіду швейцарців, які повністю шар за шаром розбирають колишні полігони та звалища, знезаражують та санують ці території. Завдяки такому уважному ставленню до землі, відновлюються і водойми - озера, річки Швейцарії кришталевої чистоти, більшість з них служать природним сховищем питної води.
Настав час повністю очистити і нашу землю. Оголосити тендери та закупити необхідне обладнання для розбирання полігонів і звалищ, почати роботи по очищенню і відновленню української землі. А також встановити локальні безпечні сміттєпереробні установки в кожному населеному пункті, кожному районі міста за принципом «де сміття виробляється, там і переробляється». Залишаться в минулому витрати на перевезення сміття, з нього відразу будемо отримувати безкоштовні електрику, тепло і паливо, нарешті наведемо лад у нашому спільному Домі.
Вирішувати питання з глобальної прибиранням країни необхідно терміново. Хто хоче жити по сусідству зі звалищами, які все розростаються? Про це красномовно говорять «сміттєві бунти» у Львові, Тернополі, Дніпропетровську, Донецьку, Херсоні та під Києвом. Як варіант, пропонуємо таке рішення. Відповідальність за забруднення землі звалищами лежить абсолютно на кожній людині, що користується так званими "благами цивілізації", які в кінцевому результаті опиняються на землі, отже відповідати і взяти участь в ліквідації звалищ та полігонів теж повинні всі. Тому справедливо буде і кожному внести свій внесок у справу загального прибирання. Тим паче, що обов’язок відповідати за завданні природі збитки покладений на кожного громадянина України основним законом - ст.66 Конституції України: «Кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки».
Тому, ввести в Україні тимчасовий, строком на 5 років, загальнодержавний цільовий Чистий податок, встановлений Податковим кодексом і обов'язковим до сплати на всій території України, за допомогою якого і втілити програму глобального прибирання країни.
Наша сім'я бажає бачити Україну чистою, охайною і готова щомісяця вносити свій внесок на очищення української землі від звалищ і полігонів. Концепцію Чистого налогу можна завантажити за адресою
Життя, здоров'я, добробут усіх громадян України залежать від стану нашої землі. Народна мудрість говорить: "В чистій оселі і життя веселе". Очищаючі рідну землю, ми повертаємо чистоту, здоров'я і достаток всім її жителям, будуємо добре радісне майбутнє своїм дітям і онукам.