Відповідь Президента України на
електронну петицію № 22/182160-еп
"Зупинити свавілля суддів та захистити
конституційні права мешканців
Горішніх Плавнів і працівників
ПрАт "Полтавський ГЗК", розміщену
громадянином М.П.Стахівим
та оприлюднену 6 березня 2023 року
на вебсайті Офіційного інтернет-
представництва Президента України
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону
України "Пpo звернення громадян" мною розглянуто розміщену громадянином М.П.Стахівим на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронну петицію "Зупинити свавілля суддів та захистити конституційні права мешканців Горішніх Плавнів і працівників ПрАт "Полтавський ГЗК", яка набрала 25 тисяч підписів.
За Конституцією України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовʼязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).
Частиною першою статті 124 Основного Закону України визначено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Частиною другою статті 126 Конституції України встановлено, що вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.
Таким чином, Президент України не наділений повноваженнями впливати будь-яким чином на здійснення правосуддя в Україні, у тому числі на формування судової практики.
За статтею 129 Конституції України забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення є однією з конституційних засад судочинства.
Згідно з положеннями Основного Закону України в Україні діє прокуратура, яка здійснює організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження (пункт 1 частини першої статті 131-1).
Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у сферах праці й занятості населення (пункт 3 частини першої статті 116).
З огляду на викладене я звернувся до Офісу Генерального прокурора та Кабінету Міністрів України з проханням розглянути порушені в електронній петиції питання й поінформувати про результати мене та її автора.
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Шановний Володимире Олександровичу, звертаюся до вас від мешканців міста Горішні Плавні та працівників Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. Через суддівське свавілля майже половина мешканців міста опинилася на межі бідності.
3.02.2023 Шевченківський районний суд Києва заарештував всі банківські рахунки Полтавського ГЗК. Судді ухвалили це рішення через клопотання Офісу генерального прокурора, який розслідує справу про нібито ухилення компанією від сплати податків.
Через цю ухвалу суду, була зупинена виплата заробітної плати. Більше 7500 співробітників підприємства не змогли вчасно отримати зарплату, яка є єдиним джерелом існування для мешканців нашого міста. Ми не розуміємо, чому суд блокує роботу всього підприємства замість того, щоб накласти арешт на конкретну суму претензій держави до підприємства. Тим паче, що звинувачення ще не доведені.
Сьогодні, завдяки зусиллям компанії, ми змогли отримати свої чесно зароблені кошти. Проте ми не маємо жодної гарантії, що найближчим часом суд знов не оголосить постанову, через яку ми опинимося без коштів для існування.
Полтавський ГЗК є ключовим працедавцем району й забезпечує роботою чверть горішньоплавнян. Більшість з нас працює на комбінаті і завжди вчасно отримували належну заробітну плату. В складний для України час ми залишилися в країні й виконуємо свій громадянський обов’язок. Ми працюємо, з отриманої зарплати допомагаємо армії та вимушеним переселенцям. Сотні наших мешканців та працівників підприємства, пішли захищати країну зі зброєю в руках.
Чому тоді державні органи ухвалюють неправомірні рішення, що лишають тисячі родин без засобів існування? Чому українська судова система замість того, щоб стояти на боці українців, власноруч завдає величезної шкоди своїм громадянам?
Шановний Володимире Олександровичу, ми знаємо, що Ви не маєте впливу на суди та інші правоохоронні органи. Але в час, коли через дії правоохоронців страждають тисячі безневинних сімей, ми дуже просимо Вас звернути на це увагу і зробити все, що в силах гаранта Конституції. Ми хочемо жити, працювати і захищати державу, яка дбає про своїх громадян.