У українських чоловіків немає власного свята, зате є багато проблем:- Суспільні стереотипи про "чоловік повинен"
- Насилля в бік чоловіків.- гендерно-зумовлене насилля.
- токсична маскулинність.- Право на власний вибір.- Те що чоловік з свого народження є військовозобов'язаний, через свою стать, а не тому що громадянин.
-Закони які не є гендерно нейтральні.- Невидимість чоловічих проблем.
- Тривалість життя, що на 10 років менша, ніж у жінок (66 років проти 76)- Токсична маскулінність (уявлення, що "чоловіки не плачуть", "чоловіки не звертаються за допомогою", і тд)
Пропонуємо внести до переліку державних свят День українського чоловіка та святкувати його щорічно 19 листопада. У цей день:
- Проводити освітні заходи (круглі столи, телевізійні передачі і тд), що розвінчують гендерну дискримінацію чоловіків та вищевказані стереотипи- Проводити рекламні кампанії "чоловіки плачуть" (з поширенням номерів телефона довіри, контактів психологічних служб та ін) та "чоловіки звертаються за допомогою" (з популяризацією чоловічих медичних оглядів, здачі аналізів та щорічного медичного діагностування)
- Висвітлювати заслуги чоловіків у науковому та суспільному прогресі. Висловлювати вдячність чоловікам за досягнення та внески в розвиток нації, країни,суспільства, захист держави, громади, сім'ї, шлюбу та догляду за дітьми.
Міжнародний Чоловічий День святкують протягом 10 і більше років більше ніж у 50 різних країн світу. До цього переліку входять такі країни, як Австралія, Британія, США, Канада та інші. Також вважаємо, що варті уваги необов'язкові вторинні теми для кожного окремого року. Ось деякі з них:
Тема на 2013 рік, яку висунув Координаційний комітет МЧД, — «Захист чоловіків та хлопців». У прес-релізі 2013 р. Запитується: «Люди у всьому світі звикли ставитись до чоловіків як до захисників і провайдерів, але як часто ми розглядаємо дії, які всі ми можемо зробити, щоб захистити чоловіків та хлопців від шкоди та забезпечити їм безпечний світ, де вони можуть жити і процвітати?»
Темою 2016 року до Міжнародного дня чоловіків було «Зупинити самогубство чоловіків». У кожній країні, крім Китаю, рівень самогубств у чоловіків вищий, ніж у жінок, у деяких випадках досягає шести чоловіків на кожну жінку, а тривалість життя зазвичай менше у чоловіків, ніж у жінок у всіх країнах. З цією метою «Глобальна дія з охорони здоров'я чоловіків» (GAMH) прагне, щоб Світова організація охорони здоров'я та інші міжнародні органи охорони здоров'я, а також окремі уряди визнали масштаби проблем, з якими стикаються чоловіки та хлопці, та вжили стійких заходів для їх вирішення. Ця робота повинна бути поруч із постійними діями щодо поліпшення здоров'я жінок та дівчат". Глен Пул, координатор МЧД, написав книгу під назвою «Як можна зупинити самогубство чоловіка за 7 простих кроків», узагальнену девізом «Вчись, кохай, слухай».
Темою Міжнародного дня чоловіків 2018 року були «Позитивні чоловічі рольові моделі», і основна увага приділялася тому, щоб дати чоловікам і хлопцям хороші позитивні зразки для наслідування.
Вважаємо, що впровадження цього свята допоможе:- Збільшити тривалість життя чоловіків та покращити здоров'я нації
- Покращити психологічний стан та рівень освіти як чоловіків, так і жінок- Сприяти економічному, науковому та суспільному прогресу України завдяки зменшенню втрат суспільства на хвороби, передчасну смерть та психологічні проблеми чоловіків.
-Досягання гендерної рівності у суспільстві, бо гендерна рівність це про чоловіків і жінок.