№22/184218-еп

Вимога реформувати податкову систему України. Основні пріоритети реформи включають боротьбу з корупцією, забезпечення прозорості податкової адміністрації, кодифікацію податкових законів, розвиток внутрішнього бізнесу та залучення іноземних інвестицій.

Автор (ініціатор): Жигір Олена Олексіївна
Дата оприлюднення: 20 березня 2023
Ми, народ України звертаємося до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України з вимогою реформування податкової системи країни, враховуючи наступні пріоритети:

Боротьба з корупцією:
* Забезпечення надійного контролю за діяльністю податкової адміністрації, впровадження сучасних механізмів виявлення та запобігання корупційним схемам.
* Ротація кадрів: Регулярна ротація кадрів та перевірка діяльності співробітників податкових органів може допомогти зменшити випадки корупції через ускладнення встановлення стійких зв'язків між чиновниками та платниками податків.
* Посилиння відповідальності податківців у разі задіяння в коруаційній схемі.
* Вирішення проблеми з блокуванням податкових накладних (ПВД) шляхом переходу до електронних систем обліку та забезпечення прозорості операцій. (на зараз один із самих надважливих пунктів)

Прозорість та ефективність податкової адміністрації:
* Забезпечення прозорості роботи податкової служби, впровадження електронних послуг та прозорих процедур перевірок, спрощення процесу подачі звітності та сплати податків для підприємців. Впровадження відкритих та прозорих систем для ведення документації, обліку та контролю в податкових органах. Це допоможе ускладнити можливість хабарництва та зловживань.
* Впровадження електронного документообігу та сучасних технологій для забезпечення прозорості та оперативності у взаємодії між підприємствами та податковими органами.

Кодифікація податкових законів: Створення єдиного, зрозумілого та структурованого податкового кодексу, який об'єднає всі податкові закони та положення, сприятиме легшому розумінню та виконанню податкових зобов'язань.

Відміна податку на майно для фізичних осіб або його заміна спрощеною системою оподаткування нерухомості. Це може сприяти більшій справедливості та ефективності оподаткування майна.

Розвиток внутрішнього бізнесу: Створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу шляхом спрощення податкового законодавства, зниження адміністративного навантаження та введення пільгових податкових режимів для підприємців.

Залучення іноземних інвестицій: Підвищення інвестиційної привабливості України шляхом зниження податкових ставок, створення спеціальних економічних зон, підвищення прозорості та стабільності податкового законодавства.

Головною темою реформи має стати унеможливення різночитання законів, прозорість шляхом запроводження відкритості і електроного документообігу, прозорість процедур перевірки та можливість анонимно надати інформацію про порушення збоку податківців, яка має бути обовїязково розглянута відповдними органами, та надан звіт народові про відповідне покорання.

Залучення незалежних експертів та громадського контролю для моніторингу роботи податкової служби та виявлення можливих корупційних схем.

Забезпечення прозорості та доступності інформації про діяльність податкової адміністрації для громадян, що дозволить виявляти та реагувати на порушення.

Впровадження системи заохочення та стимулювання працівників податкової служби, які дотримуються законодавства та виявляють корупційні схеми.

Також є необхідним запровадити прозорість розподілу коштів від податків в Україні:

1. Відкритість бюджетних даних: Забезпечення доступу до повної інформації про формування та виконання державного та місцевих бюджетів. Це може бути реалізовано шляхом публікації бюджетних документів на офіційних веб-сайтах у відкритому і зрозумілому форматі.

2. Електронні сервіси для контролю за використанням податкових коштів: Розробка та впровадження спеціалізованих онлайн-сервісів, які дозволять громадянам стежити за використанням податкових коштів на різних рівнях управління.

3. Залучення громадськості до процесу прийняття бюджетних рішень: Створення механізмів громадського обговорення та контролю за формуванням та виконанням бюджетів на всіх рівнях управління.

4. Проведення регулярних аудитів та моніторингу використання коштів: Організація незалежних аудитів та моніторингу використання податкових коштів для виявлення порушень та забезпечення прозорості.

5. Публікація звітів про виконання бюджету: Публікація регулярних звітів про виконання державного та місцевих бюджетів, де будуть відображені показники доходів, видатків та результати використання коштів.

6. Підвищення кваліфікації та прозорості діяльності податкових органів: Забезпечення навчання працівників податкових органів, формування культури прозорості.


Ми закликаємо українські владні структури відповідально підійти до питання реформування податкової системи та врахувати потреби громадян України.
Разом ми можемо створити справедливу, прозору та ефективну податкову систему, що сприятиме розвитку нашої держави та покращенню якості життя громадян України.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Перепьолкіна Анастасія Євгенівна
20 червня 2023
2.
Фурт Ольга Володимирівна
20 червня 2023
3.
Векляк Інна Миколаївна
20 червня 2023
4.
Самотей Юлія Василівна
20 червня 2023
5.
Труш Любов Ігорівна
20 червня 2023
6.
Гаврило Олена Іллівна
20 червня 2023
7.
Горбенко Олександр Іванович
20 червня 2023
8.
Клак Іванна Мирославівна
19 червня 2023
9.
Король Олена Олексіївна
19 червня 2023
10.
Моклиця Вікторія Олександрівна
19 червня 2023
11.
Юшко Ніна Миколаївна
19 червня 2023
12.
Южакова Наталя Миколаївна
19 червня 2023
13.
Янкович Лариса Володимирівна
19 червня 2023
14.
Носок Тетяна Анатоліївна
19 червня 2023
15.
Антонюк Ольга Сергіївна
19 червня 2023
16.
Чернова Наталія Павлівна
19 червня 2023
17.
Миргородський Антон Сергійович
19 червня 2023
18.
Моргун Людмила Павлівна
18 червня 2023
19.
Саранчук Наталія Степанівна
18 червня 2023
20.
Лимар Валентина Григорівна
18 червня 2023
21.
Приходько Людмила Іванівна
18 червня 2023
22.
Стельмащук Ольга Станіславівна
18 червня 2023
23.
Дюндик Вікторія Юріївна
18 червня 2023
24.
Петрушенко Світлана Валеріївна
18 червня 2023
25.
Пазєєва Ганна Михайлівна
18 червня 2023
26.
Велика Ганна Антонівна
18 червня 2023
27.
Зайцева Наталя Олександрівна
18 червня 2023
28.
Качур Володимир Вікторович
18 червня 2023
29.
Провозюк Вікторія Олександрівна
17 червня 2023
30.
Скрипченко Юлія Миколаївна
17 червня 2023
713
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено