Чи мають право здорові люди вирішувати замість хворих питання легалізації медичного канабісу? Ні.
Поки саме цей законопроєкт "мозолить" очі певним організаціям і середовищам - хтось мріє про його прийняття. Цей хтось не наркозалежні люди, а ті, хто бореться з болем щодня і щохвилини.
Більше 20 років я хворію на хронічну і поки невиліковну хворобу ревматоїдний артрит. Останні кілька на фоні приймання гормонів у мене виникла алергія на багато медичних засобів, в тому числі і сильні обезболюючі. Так-так, хвороба, яка "болить" щодня, але водночас алергія на все крім ібупрофену, який майже не допомагає. Як це? Це жахливо і я не бажаю такого нікому, бо я не знаю, що таке дні, коли не болить. Це вже звичний стан.
За дослідженнями лікарів медичний канабіс полегшив би життя близько 6-ти мільйонів українців, які хворіють на онкологію, аутоімунні, розлади психіки, та багато іншого.
Канабіс має використовуватися у фармокології, так само як морфій – під контролем, але цього факту не довести тим, хто нездорово бореться не з наркоманією у суспільстві, а з хворими, для яких це надважливо.
Поки кожен 3-й підліток у багатьох містах ( а таких міст тисячу) може без паузи відповісти де ж найближчий населений пункт і людина, яка "торгує" - боряться не з цим фактом, а з цілком нормальними і прийнятими медичними нормами світу.
Легалізація – це не вільна торгівля "косяками" і не дозвіл легально курити травку, а можливість створювати нові ліки.
Втім, закон № 7457 абсолютно не досконалий, і миттєво проблеми хворих людей не вирішує, але це хоча б якийсь крок до цієї мети.
І нагадаю, що передовою країною у експорті і дослідженні цієї теми є Ізраїль. Релігійний центр світу (!).
Лікарі там легально пропонували його пацієнтам з 1999 року, і зараз Ізраїль імпортує більше канабісу для медичного використання, ніж будь-яка інша країна світу.
З 30 тис. лікарів лише 100 мають ліцензію на призначення таких препаратів.
Ну а про США і лікування ПТСР військових ветеранів чули вже давно, Україну чекає аналогічна проблема з військовими після війни.