№22/188750-еп

Присвоєння звання “ГЕРОЙ УКРАЇНИ” Даніїлу ЛЯШУКУ з врученням ордену “ЗОЛОТА ЗІРКА” (посмертно)

Автор (ініціатор): Гураль Марія Андріївна
Дата оприлюднення: 07 квітня 2023
Дата відповіді : 15 вересня 2023
Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/188750-еп
"Присвоєння звання "ГЕРОЙ
УКРАЇНИ" Даніїлу ЛЯШУКУ з
врученням ордену "ЗОЛОТА ЗІРКА"
(посмертно)", оприлюднену на вебсайті
Офіційного інтернет-представництва
Президента України 7 квітня 2023 року
громадянкою М.А.Гураль

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону
України "Про звернення громадян" мною розглянуто ініційовану
громадянкою Гураль Марією Андріївною електронну петицію
№ 22/188750-еп "Присвоєння звання "ГЕРОЙ УКРАЇНИ" Даніїлу ЛЯШУКУ з
врученням ордену "ЗОЛОТА ЗІРКА" (посмертно)", яку підтримали понад
25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади
і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
Стосовно порушеного у петиції питання зазначаю таке.
Гідне відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною,
зокрема військовослужбовців, які боронять нашу державу від російського
агресора, є конституційним повноваженням Президента України та
безумовним пріоритетом для мене як Верховного Головнокомандувача
Збройних Сил України.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про державні нагороди України"
статути і положення про державні нагороди визначають підстави для
нагородження, а також встановлюють порядок нагородження та інші правила.
Відповідно до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом
Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 (зі змінами),
попередній розгляд подань та інших матеріалів про присвоєння звання Герой
України за здійснення визначного геройського вчинку особами, які брали
безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України,
захисту безпеки населення та інтересів держави, здійснюється експертною
групою, утвореною при Комісії державних нагород та геральдики при
Президентові України.
Наразі до складу вказаної експертної групи входять представники
Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил
України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів,
окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувань оперативно-стратегічних угруповань військ (сил), Міністерства внутрішніх справ України,
Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України,
Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки
України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби
спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної
охорони України, Офісу Президента України.
За результатами комплексного розгляду зазначеною експертною групою
відповідних матеріалів установлено, що на підставі подання
Головнокомандувача Збройних Сил України заслуги у захисті державного
суверенітету та територіальної цілісності України солдата Ляшука Даніїла
Олександровича відзначено державною нагородою України, зокрема орденом
"За мужність" ІІІ ступеня, яким його нагороджено Указом Президента України
від 10.05.2023 № 270/2023 (посмертно).

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Пане президенте, звертаюсь до Вас не тільки від себе особисто, а й від імені всіх небайдужих громадян України.
Данііл ЛЯШУК (більш відомий як Моджахед або Deni Vendetti) народився 01 листопада 1995 року в місті Брест, Республіки Білорусь. В 2012 році переїхав в Україну до міста Севастополь.

В 2014 році прийняв активну участь в протестах щодо анексії території Криму російською федерацією.
Того ж 2014 року, після залишення окупованої території Автономної Республіки Крим вступив до добровольчого батальйону “Торнадо” в складі якого приймав активну участь у бойових діях на сході України в Антитерористичній операції (АТО) на сході України.
На початку повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації на територію України, прийняв активну участь в захисті Києва, як доброволець.

З липня 2022 року вступив до лав Збройних Сил України та очолив зведену штурмову групу 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка оперативного командування “Південь” Сухопутних військ Збройних Сил України. У складі групи приймав участь в звільненні Миколаївської та Херсонської областей. Проявив неабияку мужність та героїзм, під час активних бойових дій на території Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.

В липні 2022 року штурмовій групі на чолі Даніїла ЛЯШУКА вдалося закріпитись в селі Любомирівка Миколаївської області, а також вдалось замінувати дорогу з якої збройні сили російської федерації могли наступати, що в свою чергу дало змогу в подальшому звільнити даний населений пункт та здійснити дії щодо оточення села Тернові Поди Миколаївської області Збройними Силами України.

В серпні 2022 року під керівництвом Даніїла ЛЯШУКА штурмовою групою було здійснено розвідувальний вихід на передові позиції в районі села Благодатне Херсонської області. На автосполученні міст Миколаїв-Херсон, в результаті штурмових дій групою було взято під контроль північну околицю даного населеного пункту та знищено до 10 одиниць живої сили противника, склад боєпостачання, та виведено з ладу 2 одиниці БМП-2 збройних сил російської федерації.

18 серпня 2022 року, штурмова група під керівництвом Даніїла ЛЯШУКА, зіткнулася у зустрічному бою з переважаючими силами 108 парашутно-десантного полку у складі ротної тактичної групи підсиленої танками в селі Максимівка Миколаївської області. В ході штурмових дій було знищено 1 танк Т-80, 2 БМД а також 3 БМД було виведено з ладу, було знищено до 30 чоловік живої сили противника. Бойові дії штурмової групи на чолі ЛЯШУКА Данііла зірвали наступ на позиції Збройних Сил України з даного населеного пункту, що на деякий час надало тактичну перевагу Збройним Силам України щодо перехоплення ініціативи на даному напрямку, та дозволило продовження штурмових дій визначених задумом Вищого Командування. Під час цього штурму, Даніїл ЛЯШУК будучи важко пораненим від танкового обстрілу та отримавши 2 осколкових поранення захопив у полон двох військовослужбовців 108 парашутно-десантного полку збройних сил російської федерації.

Після лікування в шпиталі Даніїл ЛЯШУК повернувся до підрозділу та продовжив знищення окупантів у складі піхотних підрозділів 59 окремої мотопіхотної бригади.

Під час штурмових дій 08 листопада 2022 року в складі екіпажу ББМ HMMWV позиції противника в районі села Тернові Поди Миколаївської області, з мінімальної дистанції здійснив прикриття вогнем та евакуацію екіпажу іншої ББМ, яка підірвалась на ворожій міні.

В грудні 2022 року разом з підрозділом Даніїл ЛЯШУК перемістився в Донецьку область, де продовжив захист своєї “Нової Батьківщини” від російських загарбників.
Під час розвідки боєм в районі села Невельське Донецької області 07 грудня 2022 року проявив бездоганну мужність та професіоналізм під час виявлення та ураження передових позицій противника з мінімальної дистанції, влучним вогнем наніс суттєву шкоду противнику, внаслідок чого було знищено 2 броньовані машини та до 30 осіб збройних сил російської федерації.

В січні 2023 року під керівництвом Даніїла ЛЯШУКА, в районі села Водяне Донецької області, було евакуйовано 12 поранених військовослужбовців 59 окремої мотопіхотної бригади, а також одного військовослужбовця який загинув.
29 січня 2023 року у складі зведеної штурмової групи біля села Водяне Донецької області приймав активні бойові дії, в результаті чого було знищено до 20 осіб живої сили противника та 2 БМП-2, тим самим було не допущено прориву противника в даному напрямку.

12 лютого 2023 під час штурму позицій противника поблизу села Первомайське Донецької області керував штурмової групою, розумно організував захід групи до правого флангу та застав ворога зненацька, в результаті чого було знищено ворожий контрольно спостережний пункт з особовим складом до 10 осіб. Після чого, під щільним ворожим артилерійським обстрілом координував відхід групи та особисто здійснював евакуацію поранених побратимів.

Такі рішучі та сміливі дії, які покладалися на зведену штурмову групу під керівництвом Даніїла ЛЯШУКА завжди закінчувались успішно та з виконанням поставлених завдань в повному обсязі.

В ніч з 31 березня на 1 квітня 2023 року під час штурмових дій в районі села Первомайське Донецької області штурмовою групою на чолі з Даніїлом ЛЯШУКОМ було знищено контрольно спостережний пункт збройних сил російської федерації, де перебувало біля 20 осіб живої сили противника, а також 1 БМП-2, але на привеликий жаль і сум під час цих штурмових діях щодо знищення контрольно спостережного пункту збройних сил російської федерації Даніїл ЛЯШУК отримав поранення не сумісне з життям.

На жаль, за життя Даніілу ЛЯШУКУ нагорода “ГЕРОЙ УКРАЇНИ” з врученням ордену “ЗОЛОТА ЗІРКА” присвоєна не була.

За визначну особисту мужність та проявлений героїзм, ініціативу та професіоналізм, проявлені під час виконання бойових завдань у Миколаївській, Херсонській та Донецькій областях прошу Вас нагородити званням “ГЕРОЙ УКРАЇНИ” з врученням ордену “ЗОЛОТА ЗІРКА” ЛЯШУКА Даніїла (посмертно).

На жаль, на сьогоднішній день в Законі України “Про державні нагороди”, немає механізму отримання державної нагороди з присвоєнням звання “ГЕРОЙ УКРАЇНИ” і врученням ордену “ЗОЛОТА ЗІРКА” іноземцям, а також тим хто має судимість.

У зв’язку з цим, пане президенте прошу Вашого сприяння щодо внесення змін до Закону України “Про державні нагороди”, і надати законну можливість СПРАВЖНІМ ГЕРОЯМ нашої Вітчизни отримати державну нагороду з присвоєнням звання “ГЕРОЙ УКРАЇНИ” і врученням ордену “ЗОЛОТА ЗІРКА”, ТИМ ХТО ВІДДАВ ЗА УКРАЇНУ САМЕ ЦІННЕ, ЩО В НИХ Є – СВОЄ ЖИТТЯ, незважаючи на те якої віри вони були, громадянство якої країни мали, та були вони раніше засуджені чи ні.

Українці пишаються Даніілом, його незламністю та патріотизмом. Своїм життєвим шляхом, своїми героїчними вчинками, Данііл ЛЯШУК довів, що він гідний бути громадянином УКРАЇНИ та є справжнім Героєм України, який заслуговує на найвищу державну нагороду.

Вічна пам’ять і шана всім, хто віддав своє життя за Україну!
Слава всім, хто боронить та захищає Україну!
Слава Україні!
Героям Слава!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Титан Анастасія Миколаївна
12 квітня 2023
2.
Антонюк Ірина Анатоліївна
12 квітня 2023
3.
Писаренко Галина Михайлівна
12 квітня 2023
4.
Леневич Юлія Мар'янівна
12 квітня 2023
5.
Божко Дмитро Алімович
12 квітня 2023
6.
Коваленко Діана Олександрівна
12 квітня 2023
7.
Сташевський Павло Вячеславович
12 квітня 2023
8.
Шеловій Софія Андріївна
12 квітня 2023
9.
Войтенко Микола Олексійович
12 квітня 2023
10.
Кашин Сергій Вікторович
12 квітня 2023
11.
Зима Олександр Володимирович
12 квітня 2023
12.
Шапошнікова Світлана Сергіївна
12 квітня 2023
13.
Юрченко Тетяна Петрівна
12 квітня 2023
14.
Заїченко Інна Віталіївна
12 квітня 2023
15.
Бойко Ольга Анатоліївна
12 квітня 2023
16.
Воронцова Людмила Анатоліївна
12 квітня 2023
17.
Ніколашина Віталіна Віталіївна
12 квітня 2023
18.
Білоус Сергій Миколайович
12 квітня 2023
19.
Гнідь Христина Тарасівна
12 квітня 2023
20.
Дзюба Христина Миколаївна
12 квітня 2023
21.
Марущак Аміна Олегівна
12 квітня 2023
22.
Сонник Світлана Андріївна
12 квітня 2023
23.
Марк Олександра Дмитрівна
12 квітня 2023
24.
Черпак Ірина Михайлівна
12 квітня 2023
25.
Сенишин Віра Михайлівна
12 квітня 2023
26.
Кулєшов Михайло Ігорович
12 квітня 2023
27.
Пастухова Людмила Вікторівна
12 квітня 2023
28.
Бродський Станіслав Юрійович
12 квітня 2023
29.
Дженгура Світлана Володимирівна
12 квітня 2023
30.
Нижник Олена Іванівна
12 квітня 2023
33882
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено