№22/192764-еп

Присвоєння звання Героя України (посмертно) Пашкуляку Артуру Васильовичу, військовослужбовцю Головного управління розвідки Міністерства оборони України, бійцю чеченського миротворчого батальйону імені Шейха Мансура, за виняткову хоробрість, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності української держави, вірність військовій присязі.

Автор (ініціатор): Мішко Іван Іванович
Дата оприлюднення: 12 травня 2023
Дата відповіді : 14 листопада 2023
Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/192764-еп
"Присвоєння звання Героя України
(посмертно) Пашкуляку Артуру
Васильовичу, військовослужбовцю
Головного управління розвідки
Міністерства оборони України, бійцю
чеченського миротворчого батальйону
імені Шейха Мансура, за виняткову
хоробрість, героїзм і самопожертву,
виявлені у захисті державного
суверенітету та територіальної
цілісності української держави,
вірність військовій присязі",
оприлюднену на вебсайті Офіційного
інтернет-представництва Президента
України 12 травня 2023 року
громадянином І.І.Мішком

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону
України "Про звернення громадян" мною розглянуто ініційовану
громадянином І.І.Мішком електронну петицію № 22/192764-еп "Присвоєння звання Героя України (посмертно) Пашкуляку Артуру Васильовичу, військовослужбовцю Головного управління розвідки Міністерства оборони України, бійцю чеченського миротворчого батальйону імені Шейха Мансура, за виняткову хоробрість, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності української держави, вірність військовій присязі", яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
Стосовно порушеного у петиції питання зазначаю таке.
Гідне відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною,
зокрема військовослужбовців, які боронять нашу державу від російського агресора, є конституційним повноваженням Президента України та безумовним пріоритетом для мене як Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про державні нагороди України"
статути і положення про державні нагороди визначають підстави для
нагородження, а також встановлюють порядок нагородження та інші правила.
Відповідно до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом
Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 (зі змінами),
попередній розгляд подань та інших матеріалів про присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку особами, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, здійснюється експертною групою, утвореною при Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.
Наразі до складу вказаної експертної групи входять представники
Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувань оперативно-стратегічних угруповань військ (сил), Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Офісу Президента України.
За результатами комплексного розгляду згаданою експертною групою
порушеного питання та на підставі внесеного в установленому порядку
подання про відзначення державною нагородою мною видано Указ
Президента України про присвоєння звання Герой України Пашкуляку Артуру Васильовичу (посмертно).

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
З початку повномасштабного вторгнення росії, багато мешканців та уродженців нашої громади захищає Україну від навали агресора. На жаль багато з них віддали найцінніше що в них є це їх життя, це майбутнє мирне життя теперішніх воїнів та захисників.
Однією з найяскравіших та найгероїчніших постатей цієї війни є наш земляк , який певний час проживав в нашій громаді та мешканець м. Мукачево Пашкуляк Артур Васильович 17.08.1979р. - 02.04.2023р.
Артур фактично з квітня 2022р. знаходиться на вістрі бойових дій, в найгарячіших точках нашої країни - Запоріжжя, Херсон, Харківський напрямок та Бахмут. Зважаючи на ту обставину що з початку вторгнення і до квітня 2022р. Артур не мав можливості відправитись на фронт, він зорганізував доставку військової амуніції, продуктів харчування, транспортних засобів і інших речей на місця дислокації багатьох підрозділів ЗСУ і намагався зосередитьсь на волонтерській діяльності. Але за першої ж можливості, а саме в квітні 2022р., він поповнив лави добровольців в об’єднаному батальйоні ім. Шейха Мансура, в складі якого переважно воюють іноземці – мусульмани. Артур влився в героїчні ряди звитяжного батальйону і через деякий час, завдячуючи своєму характеру, силі, незламності та звитязі став одним з лідерів – командирів даного батальону. Він очолив не штабний підрозділ, не підрозділ пов'язаний з логістикою та забезпеченням. Ні, він взяв на себе найнебезпечніші дії, а саме керувати штурмовим розвідувальним підрозділом який було названо «Групою Махно» так як «Махно» - був бойовий позивний героя. Даний підрозділ здійснював свою місію переважно на «нулі» або навіть за 15-20 км на території противника.
В подальшому, відзначившись в проведенні успішних розвідувальних операції та реалізувавши свою відчайдушну звитягу на полі бою, Артур Пашкуляк вирішив професійно пов’язати себе з професією захисника нашої держави, та ним було укладено контракт з в/ч А 0515 яка відноситься до ГУР МО України.
Хочемо звернути увагу на той факт що Артур, медійно також працював для мотивації захисників, його фрази які він викрикував в бою а саме « Се Мукачево дєтка» та «Все буде чьотко» стали мемними, завдяки чому багато українців збагнули яких героїчних та безстрашних воїнів виховує Мукачівська земля. А людей які знаходяться в тилу мотивував бути гордими за своїх захисників які є на передовій, та ставав для них прикладом героїзму.
Завдячуючи постаті Пашкуляк Артура , ми можем дійсно гордитись тим що він виріс на нашій землі, гордитись його незламністю та волею до перемоги, гордитись тим що задля перемоги його не зупиняли ні надлюдські випробування, ні постійні обстріли, ні поранення ні інші обставини. Його зупинила виключно смерть, яка забрала героя 02.04.2023р. Артур помер від важких осколкових поранень захищаючи м. Бахмут Донецької області.
Зважаючи на викладене вважаємо за необхідне, відзначити подвиг Артура Пашкуляка, нашого земляка, перед народом України, перед своїми побратимами і присвоїти йому звання Герой України (посмертно) за бойові досягнення під час російсько - Української війни. При цьому звертаю увагу що цю ініціативу згодні підтримати і ряд мусульманських організацій України, і спільноти вихідців з кавказьких країн а також бойові товариші з ГУР МО України.
Громадяни населених пунктів Верхньокоропецької сільської ради три рази надавали довіру А.В.Пашкуляку й обирали депутатом Мукачівської районної ради.
Мав організаторські здібності, тактовний, самокритичний, принциповий, мав розвинуте почуття відповідальності за доручену справу. Приймав розумні та виважені рішення. Разом з дружиною виховував двох дітей. Дочка навчається в Львівській Національному університеті імені Івана Франка, а син навчається в школі.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Бойчук Ірина Вікторівна
03 липня 2023
2.
Кравченко Лариса Юріївна
03 липня 2023
3.
Гриненко Оксана Миколаївна
03 липня 2023
4.
Вінокурова Олена Олегівна
03 липня 2023
5.
Сокол Лариса Дмитрівна
03 липня 2023
6.
Полуденко Євгенія Олександрівна
03 липня 2023
7.
Дмитренко Аліна Віталіївна
03 липня 2023
8.
Валяренко Семен Валерійович
03 липня 2023
9.
Сощук Вікторія Анатоліївна
03 липня 2023
10.
Аврамкіна Крістіна Андріївна
03 липня 2023
11.
Березюк Лілія Зеновіївна
03 липня 2023
12.
Кириленко Сніжана Романівна
03 липня 2023
13.
Замахіна Анна Анатоліївна
02 липня 2023
14.
Ценглевич Ірина Миколаївна
02 липня 2023
15.
Рудик Олена Василівна
02 липня 2023
16.
Росчіс Марія Степанівна
02 липня 2023
17.
Євчинець Вікторія Юріївна
02 липня 2023
18.
Щаслива-Пожарська Марина Юріївна
02 липня 2023
19.
Тинкалюк Ольга Юріївна
02 липня 2023
20.
Тимчук Дар'я Сергіївна
02 липня 2023
21.
Шаленик Олег Васильович
02 липня 2023
22.
Верхолапова Тетяна Геннадіївна
02 липня 2023
23.
Хлистік Оксана Михайлівна
02 липня 2023
24.
Абрамова Катерина Олександрівна
02 липня 2023
25.
Уланкіна Марія Анатоліївна
02 липня 2023
26.
Ярошенко Євген Миколайович
02 липня 2023
27.
Яцюк Володимир Вікторович
02 липня 2023
28.
Гуцуляк Ольга Ярославівна
02 липня 2023
29.
Майстер Павло Валентинович
02 липня 2023
30.
Женихай Дмитро Васильович
02 липня 2023
25612
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено