Метою даною петиції – є направлення Президентом України відповідного доручення до Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про надання в найближчі 5 років, доступу Україні до тактичної ядерної зброї в межах співпраці з North Atlantic Treaty Organization — NATO (НАТО).
Враховуючи обставини обумовлені дією воєнного стану, повномасштабною агресією (війною) Росії проти України, розміщенням тактичної ядерної зброї Росії на території Республіки Білорусь ( угода від 25 травня 2023 року), повністю доцільним є вчинення Урядом підготовчих дій в питанні підвищення обороноздатності України на виконання вимог ст.1,2,17 Конституції України.
Президент України відповідно до ст.102 Конституції України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.
Також, Кабінет Міністрів України (Уряд) відповідно до п.1-1 ст. 116 Конституції України забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.
Оскільки, відповідно до ст. 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» до основних завдань Уряду належить забезпечення державного суверенітету та виконання актів Президента України, є доцільним Президенту України направити доручення до Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про надання в найближчі 5 років, доступу Україні до тактичної ядерної зброї в межах співпраці з НАТО.
Серед основних засад такого проекту закону можуть бути варіації з доступу України до тактичної ядерної зброї НАТО у перспективі 5 років. Наприклад доступ може бути надано авіації України але виключно на базах країн НАТО які розташовані поруч з Україною. Окремо може бути розглянутий варіант прийняття у НАТО частини територій (або областей) України які мають спільні державні кордони з країнами НАТО, та подальшому розміщенні тактичної ядерної зброї на спільних (або орендованих) військових базах НАТО на території таких областей України, безпека яких буде гарантована НАТО.
Можна стверджувати, що безпрецедентний рівень професійної дипломатичної діяльності України під час дії воєнного стану у 2022-2023 роках, забезпечить швидкий підготовчий етап міжнародних комунікацій з цього питання, за аналогією з успішним міжнародним проектом «Кримська Платформа».
Таким чином, запропонований п’ятирічний термін реалізації проекту з доступу України до тактичної ядерної зброї НАТО, дозволить обдумано та зважено напрацювати фундаментальну політичну та законодавчу конструкцію відносин у військовій сфері між Україною та НАТО.
Отже, реалізація подібного проекту (або аналогічного) забезпечить виконання вимоги ст.1 Конституції України.