№22/196034-еп

Шановний президенте! Прошу Вас розглянути петицію про присвоєння почесного звання Героя України(посмертно)військовослужбовцю Національної Гвардії України Чумак Максиму Вікторовичу 28.04.1984р.н. м.Київ

Автор (ініціатор): Жук Ксенія Вікторівна
Дата оприлюднення: 14 червня 2023
Дата відповіді : 22 листопада 2023
Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/196034-еп
"Шановний президенте! Прошу Вас
розглянути петицію про присвоєння
почесного звання Героя України
(посмертно) військовослужбовцю
Національної Гвардії України Чумак
Максиму Вікторовичу 28.04.1984 р.н.
м.Київ", оприлюднену на вебсайті
Офіційного інтернет-представництва
Президента України 14 червня 2023 року
громадянкою К.В.Жук

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" мною розглянуто ініційовану громадянкою К.В.Жук електронну петицію № 22/196034-еп "Шановний президенте! Прошу Вас розглянути петицію про присвоєння почесного звання Героя України (посмертно) військовослужбовцю Національної Гвардії України Чумак Максиму
Вікторовичу 28.04.1984р.н. м.Київ", яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
Стосовно порушеного у петиції питання зазначаю таке.
Гідне відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною, зокрема військовослужбовців, які боронять нашу державу від російського агресора, є конституційним повноваженням Президента України та безумовним пріоритетом для мене як Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про державні нагороди України"
статути і положення про державні нагороди визначають підстави для
нагородження, а також встановлюють порядок нагородження та інші правила.
Відповідно до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом
Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 (зі змінами), попередній розгляд подань та інших матеріалів про присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку особами, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, здійснюється експертною групою, утвореною при Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.
Наразі до складу вказаної експертної групи входять представники
Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувань оперативно-стратегічних угруповань військ (сил), Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та
захисту інформації України, Управління державної охорони України, Офісу Президента України.
За результатами комплексного розгляду зазначеною експертною групою відповідних матеріалів установлено, що на підставі подання Міністерства внутрішніх справ України заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Чумака Максима Вікторовича відзначено державними нагородами України, зокрема орденом "За мужність" ІІІ ступеня, яким його нагороджено Указом Президента України від 27.12.2022 № 891/2022, орденом "За мужність" ІІ ступеня – Указом Президента України від 17.03.2023 № 161/2023 (посмертно).

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Шановний президенте!
Прошу Вас розглянути петицію про присвоєння почесного звання Героя України(посмертно)військовослужбовцю Національної Гвардії України Чумак Максиму Вікторовичу 28.04.1984р.н. м.Київ
Лейтенант Чумак Максим Вікторович.
З 26.02.2022 року добровільно поповнив ряди 5 стрілецького батальйону 27 Печерської бригади Північного ОТО Національної гвардії України (в/ч 3066).
З перших днів повномасштабної війни брав участь у виконанні бойових завдань у Київської області (н.п. Бориспіль, Ясногородка, Колонщина, Гостомель тощо).
З 28.04.2022 по 09.06.2022 року у складі відділення розвідки ротної тактичної групи брав безпосередню участь у виконанні бойових завдань із забезпечення Національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації у Харківській області (н.п. Тернова, Старий Салтів).
З 04.11.2022 по 03.01.2023 брав участь у виконанні бойових завдань із забезпечення Національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській обл. (н.п. Ямпіль, Діброва, Кузьмине, Кремінна).
Останню ротацію до моменту загибелі виконував обов’язки заступника командира ротної групи.
08.11.2022 на чолі двох груп здійснював розвідку з метою виявлення та позначення ворожих позицій у районі н.п. Серебрянка та Серебрянського лісництва на Північному березі р. Сіверський Донець.
Починаючи з 10.11.2022 по 28.11.2022 брав участь у штурмових діях у районі Серебрянського лісництва. Внаслідок вмілого управління та за безпосередньої участі лейтенанта Чумака М.В. ротна група мала тактичні успіхи і змусила противника відступити на відстань порядка 1.5 – 2 км на Північ тим самим посунувши лінію фронту до лінії електро-передач, що простягається із Заходу на Схід Кремінецького лісу, яка зберігається і зараз.
З 29.11.2022 по 05.12.2022 брав безпосередню участь у штурмах ворожого укріпрайону, що знаходився на Північ від вказаної вище ЛЕБ, на підступах до н.п. Діброва та Кузьмине разом із 95 та 80ОАМБР, Інтернаціональним легіоном.
Весь час лейтенант Чумак М.В. знаходився безпосередньо на лінії зіткнення, де крім іншого займався питаннями логістики, евакуації поранених, будучи одним з небагатьох офіцерів БТГр на «0» відмітці. «На рахунку» лейтенанта Чумака М.В. не одне врятоване життя побратимів.
З 06.12.2022 керував облаштуванням оборонних позицій та несенням служби на опорних пунктах на лінії зіткнення.
Починаючи з середини грудня 2022 року ворог посилив артилерійські та мінометні обстріли чередуючи їх із спробами штурмів, однак грамотна організація обладнання позицій та несення бойового чергування на опорних пунктах дозволила зменшити кількість втрат серед особового складу ротної групи. Після цього та попадання в полон командира взводу з суміжної ротної групи ворог значно ускладнив процес проведення ротацій особового складу обстрілюючи єдиний шлях підвозу особового складу, БК та інших засобів.
02.01.2023 дві позиції ротної групи внаслідок ворожих масованих артилерійського та танкового обстрілів було знищено. Внаслідок чого 5 бійців з групи лейтенанта Чумака М.В., який перебував з ними на позиціях було поранено та евакуйовано. Майно бійців, яке знаходилось на цих позиціях було знищено. Лейтенант Чумак М.В. та його бійці були змушені перейти на суміжні позиції батальйонного групи залишивши за собою вогневий контроль сектору.
03.01.2023 лейтенант Чумак М.В.зранку отримав поранення обличчя та контузію однак відмовився від запропонованої йому евакуації, оскільки не міг, за його словами, залишити своїх бійців без командира. Після обіду того ж дня у супроводі солдата Калини лейтенант Чумак М.В.відправився до пункту тилового забезпечення, який знаходився на відстані 1.5 – 2 км на Південь від лінії зіткнення у районі Серебрянського лісництва з метою отримання та доставлення бійцям спорядженя та інших речей замість знищених на позиціях напередодні. На зворотньому шляху пікап, на якому рухались лейтенант Чумак Максим та солдат Калина попали під ворожий мінометний обстріл внаслідок чого обидва загинули.
Його побратими казали за нього так:

Чумак Максим «Дар» і Калина«Хасан» два товариша ,два побратима , офіцер і солдат , які довгий час виконували бойові завдання в Креміннецькому лісі в надзвичайно тяжких умовах ,мені пощастило бути звами останні три тижні вашого яскраво-героїчного життя , і пройти неодну сотню км в лісі вздовж лінії фронту , ви знали і навчили мене все як виконати завдання і вижити , та нажаль війна забирае кращих в свої тенета , Дякую вам за все що ви зробили для побратимів , які вас сильно сильно поважали , і ніколи несумнівались що при будь якій стрілкотні , чи найсильнішому обстрілі арти ,незважаючи нінаякі дрг ворога , ви всерівно дійдете до них , незважаючи на найсильнішу небезпеку ,,, від вас линуло світлом , від вас світило сонцем , після спілкувань звами піднімався настрій , і часто були здивування , що як же ви все-таки знову дійшли на передній край, і так кожен день , і так завжди …У солдатів переднього краю завжди росла впевнена стійкість до роботи війни , тому що ви несли незламність духу до виконання бойового завдання …Такого рівня довіри і поваги , як до вас , я небачив до цього на війні , ви були неймовірні , і ще при житті стали легендами фронтового лісу під Кремінною …Дякую що ви зробили для України .Дякую долі що мав Честь бути пліч опліч із справжніми Украінськими Лицярами …

Під час служби був нагороджений:

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №891/2022
Про відзначення державними нагородами України
За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові постановляю:
Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня 12.12.2022
ЧУМАКА Максима Вікторовича — лейтенанта

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №161/2023
Про відзначення державними нагородами України
За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, сумлінне і бездоганне служіння Українському народові постановляю:

Нагородити орденом «За мужність» ІІ ступеня
ЧУМАКА Максима Вікторовича (посмертно) — лейтенанта

Чумак Максим із честю виконував обов‘язок щодо захисту своєї держави і до останнього подиху залишався вірним присязі,українському народові та Україні.Відстоюючи та захищаючи право на наше з Вами безпечне життя,він не вагаючись ,віддав своє.Він пожертвував собою заради перемоги у боротьбі з ворогами не лише за нашу свободу,а й усієї України.
Ми пишаємось ним ( любимим,найкращим сином ,братом,чоловіком,батьком,керівником,другом,побратимом ),він справжній воїн його незламність ,стійкість ,мужність ,міцність духу та патріотизм ,тому ми просимо присвоїти Чумак Максиму Вікторовичу найвищу державну нагороду-Герой України(посмертно) .
Вічна пам‘ять і шана всім ,хто віддав своє життя за Україну!Герої не вмирають!Слава Україні!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Сидоренко Надія Вікторівна
02 серпня 2023
2.
Ільєва Кристина Олександрівна
02 серпня 2023
3.
Бляхарська Ірина Володимирівна
02 серпня 2023
4.
Греца Владислава Володимирівна
02 серпня 2023
5.
Пастух Ольга Олександрівна
02 серпня 2023
6.
Коноплянко Маргарита Олексіївна
02 серпня 2023
7.
Осіпчук Тетяна Василівна
02 серпня 2023
8.
Осоволюк Неля Анатоліївна
02 серпня 2023
9.
Марвін Ірина Михайлівна
02 серпня 2023
10.
Манзюк Анастасія Юріївна
02 серпня 2023
11.
Флюнт Наталія Володимирівна
02 серпня 2023
12.
Вознякевич Андрій Ігорович
02 серпня 2023
13.
Осадчук Вадим Юрійович
02 серпня 2023
14.
Дмитрик Юлія Миколаївна
02 серпня 2023
15.
Касумова Ірина Петрівна
02 серпня 2023
16.
Токарчук Олена Борисівна
02 серпня 2023
17.
Череваш Андрій Сергійович
02 серпня 2023
18.
Кузьменко Оксана Володимирівна
02 серпня 2023
19.
Максимова Анастасія В'ячеславівна
02 серпня 2023
20.
Мартинюк Яна Миколаївна
02 серпня 2023
21.
Кудрик Леся Олексіївна
02 серпня 2023
22.
Бронз Руслана Русланівна
02 серпня 2023
23.
Кратенко Олександра Євгенівна
01 серпня 2023
24.
Литвин Юлія Володимирівна
01 серпня 2023
25.
Єленіч Єлизавета Миколаївна
01 серпня 2023
26.
Войтенко Яна Олексіївна
01 серпня 2023
27.
Ярмульська Алла Володимирівна
01 серпня 2023
28.
Куленко Марина Валентинівна
01 серпня 2023
29.
Тарасюк Анна Олександрівна
01 серпня 2023
30.
Войтенко Іванна Русланівна
01 серпня 2023
25251
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено