Просимо Президента, Зеленського Володимира Олександровича, відкликати Законопроєкт про англійську мову № 9432 від 28.06.2023 як антиукраїнський.
28 червня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт №9432, розумію що наміри президента та його команди мають на меті покращити імідж України в світі проте, це призведе до нещадних наслідків для майбутнього культури українців,їх визнання себе як українців та знищення української мови.
Англіїзація української мови на фоні глобалізації сприяє занепаду української, а впровадження законопроєкт про англійську мову № 9432 призведе до того що і росіянізація, вона не йде на користь: ті, хто донедавна творив московсько-український суржик, тепер творитимуть англійсько-український, замість вивчення і розвитку української мови.
Відповідно до анонсованого мовного закону, дисертації можна захищати або українською, або англійською замість того, аби захищати їх винятково українською, а відтак перекладати якою завгодно. Науковий апарат слід розвивати державною мовою, бо це національне мислення нації і творення національного продукту. Також надання переваги англійській перед українською означає, що не буде розвиватися українськомовний науковий стиль. Не відбуватиметься актуалізація можливостей власної нації як власної мови. Прохання взяти до прикладу досвід Ізраїлю, який навпаки докладає всіх зусиль на законодавчому рівні для розвитку його мови і тим самим розвитку культури та навіть самої нації.
Така сама ситуація ( це про наслідки) деякі норм законопроекту — визначення переліку осіб, які зобов'язані володіти англійською мовою. Вважаю, що працівники повинні підтверджувати знання своєї української, так як рівень знань української мови у суспільстві доволі низький, а працівники державної служби й надалі спілкуються мовою агресора або суржиком. Держслужбовці повинні бути прикладом для наслідування, а не просувати англійську мову як другу державну і тим самим сприяти знищення української мови.
Поданий законопроект суперечить Закону України «Про забезпечення функціонування української
мови як державної»: сумарна кількість сеансів демонстрування фільмів мовою оригіналу, відмінною від державної, не може перевищувати 10% загальної кількості — згідно з абзацом п’ятим частини шостої статті 23.
Також кошти і користь, які закладуть під цей законопроект не перекриють економічних втрат які виникнуть через відсутність того ж обов'язкового перекладу та дубляжу.
Мова – це ознака національної ідентифікації. Україна - єдина країна де ми, громадяни України можемо вільно нею користуватися, а прийняття даного закону призведе до зменшення цих можливостей, а отже до обмеження прав та свобод українців.
У разі прийняття закону, буде завдана непоправна шкода українському суспільству, культурі, науці та нашому національному розвитку.
Прошу пана президента України, розглянути дану петицію та відкликати законопроект №9432 або накласти на нього вето.