Комітет Верховної Ради з питань бюджету рекомендував ухвалити в цілому законопроєкт №9437 про виділення з державного бюджету цього року 573,9 млн грн на завершення будівництва та введення в експлуатацію другої черги національного музею Голодомору-геноциду в Києві.
"Метою законопроєкту є виділення додаткових коштів із держбюджету в сумі 573,9 млн грн на завершення будівництва та введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, на платформі якого відбуватимуться основні офіційні заходи до 90-х роковин Голодомору 1932-1932 років", - написала голова комітету Роксолана Підласа в середу.
Якщо при розподілі бюджетних коштів допомога ЗСУ не буде ставитись на перше місце, то завершувати будівніцтво музею Голодомору буде завершувати окупаційна влада.
Якщо при розподілі бюджетних коштів допомога ЗСУ не буде ставитись на перше місце, то дозвіл Держінспекції на заміну гербу СРСР на щиті «Батьківщини-матері» українським тризубом, буде відмінено окупаційною владою.
Якщо при розподілі бюджетних коштів допомога ЗСУ не буде ставитись на перше місце, то в Ківерцях де міська рада оголосила про тендери на реконструкцію стадіону, доріжок та спортивних майданчиків на понад 145 мільйонів гривень бюджетних коштів, буде грати окупаційна влада.
Ці рішення є лише декількома прикладами з десятків випадків сумнівної пріорітізації державного бюджету.
Стаття 5 Конституції україни говорить що "єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади".
Тому закликаю Президента України Володимира Зеленського відповісти на петицію і доручити Кабінету Міністрів якнайшвидше пропрацювати дієвий механізм з розподілу бюджету з некритичних напрямків на ЗСУ та об'єкти критичної інфраструктури
(а саме - підприємства та установи (незалежно від форми власності) таких галузей, як енергетика, хімічна промисловість, транспорт, банки та фінанси, інформаційні технології та телекомунікації (електронні комунікації), продовольство, охорона здоров'я, комунальні господарства, що є стратегічно важливими для функціонування економіки і безпеки держави, суспільства та населення, виведення з ладу або руйнування яких може мати вплив на національну безпеку і оборону, природне середовище, призвести до значних матеріальних та фінансових збитків, людських жертв).