Гусак Андрій Ігорович народився 16.11.1994 року у м. Дніпропетровську (м. Дніпро). Йому виповнилось 28 років.
У 2018 році Андрій закінчив Вищий навчальний заклад «Університет імені Альфреда Нобеля» (м. Дніпро), здобув кваліфікацію «магістр» за спеціальністю «Право».
Після закінчення ВНЗ працював юристом, помічником адвоката, був керівником Адвокатського бюро Станіслава Казанцева «Justice». У вільний час займався воркаутом, був учасником «Workout Academy» національної федерації «Street Workout Ukraine».
Андрій ніколи не мав відношення до військової справи, у 2014 році був визнаний непридатним до стройової служби та знятий з військового обліку. Але ж з початком повномасштабного вторгнення російської федерації, Андрій не зміг продовжувати жити звичайним цивільним життям і вирішив добровільно вступити до лав ЗСУ.
Андрій обрав новостворений 47-й окремий штурмовий батальйон (зараз - це 47-ма окрема штурмова механізована бригада «Маґура»), який привабив його кардинально новими засадами в армії: принципом безперервного навчання, взаємоповагою між солдатами та командирами, вихованням внутрішньої культури. 13.07.2022 р. Андрій успішно пройшов співбесіду, а вже 14.07.2022 р. наказом № 69 був зарахований солдатом до особового складу 47-ого окремого штурмового батальйону на посаду старшого стрільця.
З 31.10.2022 р. по 02.12.2022 р. Андрій у Піхотній школі Національних збройних сил Латвії пройшов 5-тижневий курс базової бойової підготовки, який відноситься до «ОР INTERFLEX» - навчальної операції під керівництвом Великобританії яке підтримує ЗСУ.
У січні 2023 року Андрій був направлений до військового навчального центру Збройних сил США у Графенвері (Німеччина), де успішно освоїв спеціальність навідника-оператора бойової машини піхоти Bradley, отримав ідентифікаційний знак навідника «Master Gunner». Потім допомагав інструкторам армії США в тренуванні інших військовослужбовців ЗСУ.
На військовому полігоні у Графенвері отримав особисто від Старшого військового радника голови Об’єднаного комітету начальника штабів (SEAC) армії США Раймона Колон-Лопеса відзнаку – монету-виклик, яка «присуджується за перевищення очікувань, що може бути пов’язане з жорсткими викликами з огляду на високий рівень людей, з якими ми служимо». На цій монеті вигравірувана цитата «Любителі тренуються доти, доки у них не вийде, професіонали тренуються доти, доки не можуть помилитися». Андрій завжди намагався у всьому бути професіоналом.
З червня 2023 року Андрій, як навідник-оператор екіпажу М2 Bradley у складі 47-ої ОМБр «Маґура», виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку.
04 липня 2023 року Андрій у районі н.п. Роботине Пологівського району Запорізької області під час виконання бойового завдання, пов’язаного з рятувальною операцією – евакуацією на М2 Bradley поранених побратимів з полю бою під ворожими обстрілами протитанкових керованих ракет, - отримав важкі поранення. Незважаючи на важкість отриманих поранень (мінно-вибухова травма, травматична ампутація обох стоп, пневмоторакс, контузія легень, опіки, забій серця, перелом ребер) та велику крововтрату, Андрій під час його евакуації до стабілізаційного пункту перебував у свідомості та знаходив в себе сили підбадьорювати поранених побратимів та парамедика.
07 липня 2023 року об 11:00 годині у реанімації Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова серце справжнього Воїна та Героя назавжди зупинилось…
Ім’я «Андрій» в перекладі з грецької означає «мужній, хоробрий».
Андрій Гусак повністю відповідав своєму власному імені, він – це приклад мужності та відваги. Добровільно відмовившись від цивільного життя, не маючи при цьому жодного військового досвіду, він пішов захищати нашу націю від ворогів, в найкоротший термін освоїв «на відмінно» спеціальність навідника-оператора бойової машини і став справжнім професіоналом. Виконуючи свій обов’язок із захисту України приніс найвищу жертву – своє життя.
Шановний пане Президенте, прошу розглянути це звернення та присвоїти старшому солдату Гусаку Андрію Ігоровичу з позивним «Лицар», воїну 47-ої ОМБр «Маґура» (в/ч А4699) почесне звання Герой України (посмертно).