№22/201400-еп

Про присвоєння посмертно звання Героя України видатному і непересічному бійцю – командиру взводу штурмової роти “Гонор” 1-го Окремого штурмового батальйону імені Героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла – молодшому сержанту Найді “Тихому” Олексію, з врученням ордену «Золота Зірка» сімʼї воїна.

Автор (ініціатор): Писаренко Андрій Миколайович
Дата оприлюднення: 07 серпня 2023
Володимире Олександровичу!

Весь особовий склад штурмової роти “Гонор” 1-го Окремого штурмового батальйону імені Героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла звертається до Вас з петицією про присвоєння посмертно звання Героя України видатному і непересічному бійцю підрозділу – командиру 1-го штурмового взводу – молодшому сержанту Найді “Тихому” Олексію.

Вам, як Верховному головнокомандувачу Збройних Сил України, достеменно відомо про всі звитяги українського захисника. Але, в цій публічній петиції маємо бажання згадати всі героїчні вчинки Найди Олексія.

Від початку широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року Найда Олексій став на захист Батьківщини. Як доброволець у складі добровольчого підрозділу “Гонор”, брав участь в обороні Києва на Вишгородському та Баришівському напрямку. Приймав безпосередню участь в операціях по звільненню сіл Лук’янівка та Рудницьке.

В травні 2022 року Олексій офіційно мобілізувався в склад Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України.

У складі нашого підрозділу, що був частиною легендарної 1-ї Тактичної групи “Вовки ДаВінчі” 7-го Центру ССО, Олексій виконував бойові завдання в таких населених пунктах: м.Барвінкове, м.Сіверськ, м.Лисичанськ, с.Серебрянка, с.Білогорівка, м.Бахмут, с.Покровське, с.Пилипчатине, с.Яковлівка, с.Клинове, с.Тетянівка, с.Верхньокамʼянське, с.Закітне, с.Володимирівка, м.Святогірськ, с.Спірне, с.Доломітне, с.Новолуганське, с.Богородичне, м.Соледар, м.Бахмут, с.Білогірське, м.Сіверськ, м.Краматорськ, с.Піски, с.Невельське, с.Нетайлове, с.Водяне, с.Вербівка, с.Яковенкове, с.Андріївка, м.Балаклія, м.Купʼянск, с.Кіндрашівка, с.Голубівка, с.Синьківка, с.Купʼянск-вузловий та ін.

Проявив професіоналізм, вміння швидко вчитись та опановувати нові військові спеціальності. В першій половині липня 2022 року в складі маневреного мінометного розрахунку m224 в якості навідника здійснював бойове чергування на вогневих позиціях в с.Тетянівка. За результатами отриманої від аеророзвідки підрозділу інформації, яка виявляла живу силу та техніку ворога в м.Святогірськ по іншу сторону річки Сіверський Донець, Найда Олексій здійснював ураження виявленого ворога мінометним вогнем, в результаті чого було знищено склад боєкомплекту, автобус, легку автомобільну техніку російських окупаційних військ та будівлі, де переховувався особовий склад ворога. Завдяки злагодженій взаємодії з командирами інших підрозділів ЗСУ та НГУ, маневреності та маскуванню, зумів вийти з-під ворожого вогню без втрат особового складу своєї групи.

У серпні 2022 року Олексій Найда у складі бойової групи, якою безпосередньо командував Герой України Дмитро “Да Вінчі” Коцюбайло, брав участь в бойовій операції у м.Бахмут по евакуації тіла загиблого в стрілковому бою під час розвідувального виходу бійця підрозділу “Гонор” – Стиби «Вітахи» Віталія.

В вересні 2022 року Олексій Найда у складі бойової групи підрозділу брав участь у штурмових діях при масштабному контрнаступі українських військ у районах населених пунктів Балаклія, Куп’янськ та Куп’янськ-Вузловий, що дозволило українським військам взяти під контроль Харківську область та відкинути ворога в бік Луганської області.

В жовтні-листопаді 2022 року Олексій Найда у складі бойової групи нашого підрозділу брав брав участь у розвідувальних діях у районі н.п. Авдіївка та н.п. Вугледар, що дозволило українським військам дати ефективну відсіч всім атакам російських військ на вказаних ділянках фронту.

З кінця листопада 2022 року, за весь час реформування і входження особового складу 1-ї Тактичної групи “Вовки Да Вінчі” 7-го Центру ССО ЗСУ до лав новоствореної 67-ї Окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ, Олексій Найда показав себе як грамотний, системний та цілеспрямований боєць.

З 1 березня 2023 по 10 квітня 2023 року Найда Олексій, у складі бойової групи нашого підрозділу 1-го механізованого батальйону “Вовки ДаВінчі” 67-ї ОМБр, здійснював бойову роботу між с.Богданівка та с.Хромове в західних околицях м.Бахмут. За цей час підрозділом було проведено близько 15 штурмів ворожих позицій, відбито всі ворожі штурми, та знищено більше сотні штурмовиків ворога. Робота підрозділу дозволила українським військам утримувати під контролем “автодорогу життя” Бахмут - Часів Яр.

Так, 15 березня 2023 року Найда Олексій, як учасник бойової групи, брав безпосередню участь у штурмових діях між с.Богданівка та с.Хромове, що дозволило українським військам взяти під контроль лісосмугу, що безпосередньо виходить на автодорогу Бахмут - Часів Яр, яка, в свою чергу, забезпечує логістичний зв’язок з усіма підрозділами Збройних сил в м.Бахмут. Для виконання завдання штурмова група висунулась по перпендикулярній від асфальтної дороги посадці у напрямку ворожого бліндажу для зачистки позицій ворога. По району зачистки моментально почав працювати ворожий АГС, а по штурмовій групі із сусідньої посадки постійно вів вогонь ворожий кулемет. Незважаючи на шалений вогневий опір штурмова група за участі Найди Олексія дісталася до крайнього ворожого бліндажу “Жмур” і ручними гранатами та стрілецькою зброєю подавила всю ворожу піхоту. В результаті – 6 бійців окупаційної армії було ліквідовано. Це дозволило зайняти всі зачищені позиції особовим складом підрозділу та унеможливити будь-які ворожі обстріли автодороги Бахмут - Часів Яр з вказаної лісосмуги. Штурмова група без втрат особового складу успішно виконала поставлене завдання.

9 квітня 2023 року Найда Олексій, як командир бойової групи, вибудував, керував та успішно завершив оборону крайньої української позиції на лінії бойового зіткнення. В цей день під його командуваннями українськими бійцями було повністю відбито ворожий штурм та збережено контроль над вже українським бліндажем “Жмур”. Вказана відчайдушна і успішна оборона позицій дозволила військам ЗСУ продовжити утримувати під контролем лісосмугу, яка була відбита у ворога 15 березня 2023 року штурмової групою за участі самого Олексія.

В цей день, 9 квітня, на крайній позиції було всього 4 бійця механізованої роти “Гонор” 1-го механізованого батальйону “Вовки ДаВінчі” 67-ї ОМБр та 6 приданих бійців 4-ї ОТБр, які тільки прибули з військомату, та не мали достатнього бойового досвіду. Старшим на позиції був Найда Олексій.

Надвечір, після масованого та прицільного ворожого артилерійського обстрілу, штурмова піхота ворога застосувала дими та групою у 15 осіб пішла на динамічний штурм крайньої позиції українського підрозділу в лісосмузі. Під час штурму ворожа артилерія не зупинялась, та продовжувала активно і важко працювати. Ворожі штурмовики швидко рухались, підійшли майже впритул і почали оточувати бліндаж наших бійців.

Від російських артилерійських снарядів в бліндажі вже загинуло троє бійців, але ті, хто тримав позиції, зберегли високу боєздатність та бойовий дух, і діяли героїчно в умовах переваги ворога.

Як тільки було помічено ворожу групу, командир Найда Олексій ввімкнув камеру, вистрибнув з бліндажа наверх і одразу вступив у тісний ближній стрілковий бій, буквально з кількох десятків метрів знищив ворогів, які намагались закидати бліндаж гранатами.

Найда Олексій діяв сміливо, рішуче та продумано. Під час бою командир постійно командував бійцями, контролював фланги, зосереджував увагу кількох груп бійців по різних секторах. Лідерство, сміливі та грамотні дії, постійний звʼязок з командиром роти для отримання інформації про рух ворога від аеророзвідників підрозділу, а також чіткі та постійні команди особовому складу на позиціях – створили перевагу у бою і переломили ситуацію на користь захисників, і це дозволило знищити абсолютно весь ворожий склад та зберегти життя наших бійців.

В результаті бою російська група була знищена повністю. Втрат особового складу нашого підрозділу від ближнього стрілкового бою – не допущено.

Найда Олексій, як командир групи, особисто знищив у стрілковому бою 6 ворогів.

Підрозділ успішно виконав поставлене завдання та втримав важливу посадку, яка прикриває крайню “дорогу життя” на м.Бахмут. Даний бій було повністю зафільмовано на відео особисто командиром Найдою Олексієм, бійцем “Гонору” Олексієм Ябчанкою та аеророзвідниками підрозділу.

Відео даного бою було показано та прокоментовано всіма провідними світовими медіа, включаючи CNN та Washington Post, як зразок відваги, героїзму та професіоналізму українських захисників. На героїчний бій під командуванням Найди Олексія особисто звернув увагу Міністр оборони Великої Британії Роберт Воллес.

20 травня 2023 року, у складі бойової групи нашого підрозділу Найда Олексій знову брав участь у штурмових діях між с.Богданівка та с.Хромове в західній околиці м.Бахмут, що дозволило підрозділу взяти під контроль західну частину лісосмуги “Куряча лапка”, закріпитись та завести суміжні підрозділи ЗСУ на нові рубежі. По району зачистки працювали ворожі системи РСЗВ БМ-21 “Град” та крупнокаліберна ствольна артилерія, але штурмова група дісталася до визначених рубежів та стрілецькою зброєю подавила ворожу піхоту. Це дозволило зайняти зачищені позиції особовим складом українських підрозділів та унеможливити ворожі обстріли автодороги Бахмут - Часів Яр з вказаної лісосмуги. Штурмова група за участі Найди Олексія, не зважаючи на ризики для життя та здоровʼя, утримувала цілий день вказані позиції та без втрат особового складу успішно виконала поставлене завдання.

1 липня 2023 року легендарний батальйон “Вовки Да Вінчі” реформовано в 1-й Окремий штурмовий батальйон імені Героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла. І Олексій Найда продовжив його славну історію та бойовий шлях.

19 липня 2023 року, Найда Олексій, вже як командир бойової групи штурмової роти “Гонор” 1-го ОШБ ім. Героя України Дмитра “ДаВінчі” Коцюбайла, брав участь у штурмових діях біля м.Лиман Перший з метою відновлення раніше втрачених позицій Збройних сил України. В результаті даних активних і динамічних штурмових дій українським військам вдалось зупинити наступ цілої ударної групи російський військ та взяти під вогневий контроль лісосмугу, що безпосередньо виходить до м.Купʼянськ-Вузловий, який, в свою чергу, забезпечує повний логістичний зв’язок з м.Купʼянськ на правому березі річки Оскіл. Для виконання цього небезпечного завдання штурмова група висунулась на північ у напрямку ворожих позицій, що знаходились у густому старому лісі, для їх вогневої зачистки стрілковою зброєю. По району зачистки почав прицільно працювати ворожий міномет та крупнокаліберна ствольна артилерія, яка завдала смертельне ураження одному бійцю підрозділу, проте група під командуванням Найди Олексія продовжила виконання свого бойового завдання, рухаючись вглиб темного лісу. По штурмовій групі з закритої позиції відкрив вогонь ворожий кулемет, але добре підготовлений підрозділ під час близького бою подавив ворожу піхоту та знищив вогневий розрахунок ворога. Ворог почав здійснювати евакуацію своїх вбитих та поранених. В результаті – загальний задум української операції було виконано, рух і просування окупаційної армії було зупинено на вказаному рубежі.

На жаль, цей близький бій став останній для нашого Воїна. Олексій отримав смертельне поранення. Маленька донька відважного командира вже ніколи не побачить свого батька.

Враховуючи весь викладений бойовий шлях, всі зразкові та професійні дії, виняткові командирські здібності, а також за неодноразове здійснення визначних геройських вчинків, просимо ініціювати перед Комісією державних нагород та геральдики питання про внесення Подання на нагородження Найди Олексія званням Героя України посмертно, погодити відповідне Подання, та видати Указ про присвоєння звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» сімʼї воїна.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Патлань Марина Андріївна
27 вересня 2023
2.
Петерчук Юля Володимирівна
27 вересня 2023
3.
Саванчук Оксана Іванівна
27 вересня 2023
4.
Шматова Єлизавета Анатоліївна
27 вересня 2023
5.
Овчарук Людмила Олександрівна
27 вересня 2023
6.
Макаренко Тетяна Миколаївна
27 вересня 2023
7.
Цибульська Вікторія Ігорівна
27 вересня 2023
8.
Ціздин Віра Романівна
27 вересня 2023
9.
Чапюк Віктор Павлович
27 вересня 2023
10.
Цвілодуб Ярослав Володимирович
27 вересня 2023
11.
Гаврилюк Людмила Василівна
27 вересня 2023
12.
Белей Анастасія Валеріївна
27 вересня 2023
13.
Гурмаза Олена Георгіївна
27 вересня 2023
14.
Фоменко Надія Романівна
27 вересня 2023
15.
Волков Віталій Вікторович
27 вересня 2023
16.
Єфіменко Віктор Дмитрович
27 вересня 2023
17.
Федоренко Юлія Іванівна
27 вересня 2023
18.
Скочко Аліна Володимирівна
27 вересня 2023
19.
Запорожець Тетяна Миколаївна
27 вересня 2023
20.
Журавльов Андрій Юрійович
27 вересня 2023
21.
Матвійчук Наталія Олександрівна
27 вересня 2023
22.
Богуш Галина Петрівна
27 вересня 2023
23.
Лебідь Тарас Петрович
27 вересня 2023
24.
Зубченко Василь Васильович
27 вересня 2023
25.
Шамук Лілія Володимирівна
27 вересня 2023
26.
Регурецька Наталія Сергіївна
27 вересня 2023
27.
Біла Вікторія Валеріївна
27 вересня 2023
28.
Шевченко Микола Сергійович
27 вересня 2023
29.
Чичикало Любов Василівна
27 вересня 2023
30.
Рекуненко Карина Ігорівна
27 вересня 2023
25009
голосів з 25000
необхідних
Статус: На розгляді
Збір підписів завершено