До Президента України,
Шановний Пане Президенте,
Ми, громадяни України, що підписують цю петицію, звертаємось до Вас щодо важливих питань національної безпеки і оборони України. Наша петиція стосується значного збільшення бюджету на розробку та забезпечення стаціонарних та мобільних систем виявлення та протидії ударним і розвідувальним безпілотним літальним апаратам (БПЛА), а також створення/розширення штату окремих груп у підрозділах і забезпечення цих груп вищезазначеними засобами, а також значного збільшення штату розробників комплексів протидії БПЛА.
У зв'язку зі зростаючою загрозою, яку представляють російські БПЛА ударного типу (Ланцет і тому подібні), необхідно негайно звернути увагу на вдосконалення та підсилення наших оборонних зусиль. Посилаючись на дані, що є у відкритому доступі, можна зрозуміти що існуючі у Сил Оборони України засоби радіоелектронної боротьби, протидронові пушки та засоби зенітно-ракетних військ наразі можуть знешкоджувати лише невеликий відсоток тих БПЛА, що кожного дня використовує РФ на лінії зіткнення.
Висновок про те, що на результати воєнних дій можуть вирішально вплинути наявністю або відсутністю ефективних протибезпілотних засобів, не піддається сумніву. Якщо ми програємо в цій сфері, ми втратимо не лише бойову техніку, таку як танки і артилерія (а далі легкоброньовану, та й зовсім не броньовану техніку та особистий склад), але і безпеку наших громадян, нашу територіальну цілісність, і, мабуть, навіть здатність самостійно обороняти свою країну.
Генеральний штаб має доступ до свіжих даних про ефективність російських ударних БПЛА, і ми розуміємо, що ворог має змогу збільшувати свій оборонний бюджет з метою створення ударних БПЛА в надзвичайно великих кількостях. Враховуючи, що ці БПЛА можуть замінювати широкий спектр зброї, включаючи снаряди та протитанкові ракетні комплекси, ми повинні вжити негайних заходів, щоб забезпечити ефективний захист від цієї загрози.
Також, варто зазначити, що в цивільних масштабах деякі системи виявлення та протидії ударним і розвідувальним БПЛА намагаються розробляти та вдосконалювати завдяки волонтерам та цивільним спонсорам. Незважаючи на ці розробки, поточних ресурсів є замало для повного і ефективного впровадження таких систем Збройними Силами України.
Посилаючись на вищезгадане, пропоную:
- Збільшити бюджети центрів досліджень (якщо такі існують, якщо ні - створити) всіх видів БПЛА, що має та може використовувати ворог.
- Збільшити бюджети центрів або виробництв засобів радіоелектронної бородьби як стаціонарних, так і мобільних, при Міністерстві оборони України (якщо такі існують, якщо ні - створити).
- Використати досвід союзників (із залученням іноземних спеціалістів), для створення подібних центрів, розумію що досвід наших союзників у певних аспектах з цієї теми може бути меншим за наш, та пропоную залучити спеціалістів для встановлення вразливостей БПЛА різного типу.
- Створити окремі підрозділи протидії безпілотним літальним засобам при Міністерстві оборони (у складі бригад ЗСУ або менших підрозділів) і забезпечити їх всім необхідним обладнанням.
- Спрямувати більше зусиль і бюджетних коштів на розвиток галузі протидії безпілотним засобам саме при міністерстві оборони України (цивільні компанії не мають тієї спроможності в виробничих, комунікаційних і бюджетних маштабах, яку має Міністерство оборони)
Ми віримо, що Ваше рішуче лідерство та розуміння важливості цієї проблеми допоможуть забезпечити національну безпеку України та врятувати техніку, а найголовніше - життя.
Дякуємо за Вашу увагу до цього надзвичайно важливого питання.