Пане Президенте,
4 липня 2014 року Ви підписали Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 36, ст.1184), Документ № 1590-18. Режим електронного доступу —
У законі йдеться про те, що «Статтю 7 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 2-3, ст. 36; 2012 р., № 31, ст. 381) доповнити частинами тринадцятою та чотирнадцятою такого змісту:
"Особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленою наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду.
Порядок проведення переогляду з метою підвищення групи інвалідності і вичерпний перелік анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, затверджуються Кабінетом Міністрів України".
Згідно з Прикінцевими положеннями цього Закону, Закон мав набути чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 5 липня 2014 року, а Кабінет Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом мав забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, і приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом; а також перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
На жаль, практично через півтора роки після підписання закону Президентом і набуття законом чинності Кабінет Міністрів України не забезпечив прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, і приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
На січень 2016 року правом одержувати безстрокову (постійну) інвалідність без необхідності систематично підтверджувати стан свого здоров’я одержали ув’язнені, працівники прокуратури й учасники Майдану. Усіх інших інвалідів цей закон допоки не торкнувся, хоча всі необхідні документи мали бути внормовані до 4 вересня 2014 року.
Пане Президенте, цей закон надзвичайно важливий для дуже великої кількості українських громадян, причому не тільки для тих, хто втратив здоров’я через невиліковну хворобу (наприклад, розсіяний склероз), але й для тих, хто одержав «анатомічні дефекти, інші необоротні порушення функцій органів і систем організму» на фронті, захищаючи цілісність і незалежність України.
Громадяни України наполягають, щоб Кабінет Міністрів України в найкоротші терміни забезпечив прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, і привів свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, що дозволить інвалідам, які за жодних умов не можуть одужати, одержати довічний (без зазначення строку повторного огляду) статус інваліда, який не потребуватиме регулярного переогляду й регулярного підтвердження МСЕК, — це суттєво спростить життя сотень тисяч людей із особливими потребами.