Пане Президенте!
Цьогоріч сокільському руху в Україні виповнюється 122 роки, а вже через три роки ми будемо відзначати 125-літній ювілей!!!
З нагоди річниці та вшанування найстарішого в Україні національно-патріотичного та руханково-спортивного товариства звертаюся до Вас з проханням визнання «Сокола» загальнонаціональною організацією, відзначення на загальнодержавному рівні заходів та надання підтримки сокільському руху в Україні!
«Сокіл» в Україні поряд з такими національними організаціями та товариствами як «Просвіта», «Пласт», «Січ» та ін. заслуговує на широке суспільне визнання. Історія сокільства в Україні свідчить про його надзвичайну роль у збереженні українських традицій, мови та культури й значення у боротьбі за державотворення нашої країни. Десятки тисяч соколів (Л. Гринішак, О. Степанів, Л. Лепкий, С. Горук, В. Кук, В. Андрусяк, Я. Воєвідка, Г. Вибранівський, М. Кадюк, З. Носковський, З. Тершаковець, О. Грабець та ін.) встали до лав Українських січових стрільців, Української Галицької армії, Української повстанської армії тощо. Виборюючи у визвольних змаганнях свободу України багато соколів віддали свої життя як сьогодні наші воїни боронять нас від ворога!
Сокільська ідея вже понад 120 років об’єднує українців. У різні роки членами та прихільниками українського Сокола були такі визначні діячі культури, мистецтва, дипломатії, тіловиховання, як І. Боберський, М. Грушевський, А. Шептицький, М. Міхновський, С. Шухевич, Андрій, Тарас та Петро Франки, С. Смаль-Стоцький, Ю. Косач, Ю. Тобілевич, С. Гайдучок, Є. Коновалець, К. Ґутковський, Я. Вінцковський М. Волошин, Й. Доманик, Б. Лепкий, Л. Курбас, А. Крушельницький, І. Мирон, Д. Яворницький, М. Лисенко, І. Нечуй-Левицький та багато інших.
Кількість соколів в Україні сягала до 50 тис, які об’єднувались у єдине ціле у Львові, Тернополі, Києві, Харкові, Станіславові (Івано-Франуківськ), Катеринославі (Дніпро), Одесі, Стрию, Полтаві, Чернігові, Коломиї, Житомирі тощо. Сотні та тисячі українських соколів презентували нашу країну на міжнародному рівні. Вони були серед учасників масштабних Всесокільських зльотів у 1907, 1912, 1920, 1926, 1932, 1938 рр. Їх участь супроводжувалась державними символами України – прапор, герб, гімн! Окрім цього, виставкові заходи та репрезентаційні виступи в урочистостях і змаганнях завжди відзначалися українським колоритом – одягом, співами, музикою, танцями.
Однак шлях сокільства в Україні пролягав крізь «чорні» та «болючі» роки для нашої держави. Він зазнавав, як і українська культура й мова, заборон, знущань, катувань та гноблення імперськими, комуністичними та фашистськими режимами. Від переслідувань за свої національно-патріотичні переконання постраждало дуже багато соколів як у минулому, так й сьогодні!
Зараз «Сокіл» в Україні має можливість стати одним із центрів національно-патріотичного виховання та гідним оборонцем своєї держави. Сокільство потребує підтримки для побудови розгалуженої системи впровадження сокільського виховання у різних сферах життєдіяльності суспільства (освіта, наука, культура, педагогіка, тіловиховання, історія тощо).
Вже сьогодні небайдужі здійснюють кропітку діяльність щодо поширення сокільського руху. Молодіжна громадська організація «Сокіл» об’єднує молодь у всіх куточках України, а її активісти з перших днів війни захищають Батьківщину. Вихованням патріотичного доросту займається унікальна науково-методична лабораторія у Монастирському районі Тернопільської області. Формування гармонійного (тілесно, духовно, морально) юнака здійснюється на базі Сумського державного педагогічного університету. Все більше науковців досліджують історію сокільського руху. Ними захищаються дисертаційні роботи, опубліковуються тези та статті, друкуються монографії та навчальні посібники, розробляються презентації, проводяться конференції та семінари.
Тож з Божою допомогою та державною й громадською підтримкою на Славу Україні всі вперед, всі враз!!!