Прошу Президента невідкладно внести до Верховної Ради проект закону про заборону на період воєнного стану виділення коштів з місцевого та державного бюджету на некритичні витрати, які не є першочерговими під час війни та спрямування залишку коштів на бюджетних рахунках після забезпечення критичних витрат на потреби армії !!!
Також, законодавчо визначити дійсно критичні потреби під час війни, лише на які можуть виділятися бюджетні кошти.
В Україні другий рік триває війна. Але більшість чиновників зараз про це вже забула. Вони знову повернулися до довоєнних корупційних схем. Знову проводяться закупівлі непотрібних нікому під час війни товарів та робіт. Причому за завищеними в кілька разів цінами у компаній, з якими існує попередня домовленість. Тобто, чиновники набиваються власні кишені за рахунок бюджетних коштів.
Так сьогодні місцева влада витрачає мільйони та мільярди на непотрібні сковорідки, овочерізки за завищеними цінами, автобуси для Енергоатому за сотні тисяч доларів, ремонтується стадіони на мільйони бюджетних коштів, перекладається бруківка в Києві, будуються ров’язки в Києві за десятки мільйонів, на які можуть прилетіти ракети будь-якої митті, виділяються мільйони на озеленення парків.
Кожного тижня на будівництво доріг оголошуються тендери на кілька мільярдів гривень.
Це все потрібно робити, але лише після нашої перемоги. Інакше це все може призвести до того, що цими благами будуть користуватися загарбники які ведуть проти нас війну.
І хоча журналісти вже проводили низку розслідувань і викривали такі закупівлі, була купа скандалів, проте це не допомагає. І поки не буде законодавчої заборони, місцеве влада та державні органи не перестануть бездумно витрачати бюджетні кошти.
Це все величезний сором перед нашими захисниками, які перебувають в жахливих умовах та кожного дня ризикують життям, а багато хто кожного дня це життя втрачає.
ПДФО із зарплат військових спрямовуються у місцеві бюджети, які бездумно витрачають ці кошти та місцеві чиновники набивають свої кишені.
Податки із зарплат наших військових повинні витрачатись на потреби нашої армії та обороноздатність України, а не на непотрібні під час війни закупівлі.
У суспільстві сьогодні назріла величезна незадоволеність таким станом речей. Тому, що поки волонтери та громадяни віддають останні кошти на допомогу армії, чиновники продовжують наживатися. У людей виникає логічне запитання, чому народ має віддавати останнє, а чиновники можуть тратити бюджетні кошти на непотрібні речі.
Всі ці мільйони можна спрямувати на забезпечення солдат, закупівлю зброї, виробництво власної зброї, виробництво дронів в Україні, яких так не вистачає та яких буде потрібно тільки більше з кожним днем.
Тому, ще раз закликаю Президента, як гаранта нашої безпеки, в тому числі економічної та як людини, яку обрали та яку підтримують і довіряють більшість громадян України ініціювати зміни в цьому питанні.
1. Внести до Верховної Ради проект закону про заборону на період воєнного стану виділення коштів з місцевого та державного бюджету на некритичні витрати, які не є першочерговими під час війни та спрямування залишку коштів на бюджетних рахунках після забезпечення критичних витрат на потреби армії.
2. Законодавчо визначити критичні витрати держави, на які можуть виділятися бюджетні кошти під час воєнного стану.
3. Дати доручення Кабінету Міністрів України сформувати перелік критичних видатків загального та місцевих бюджетів щодо та затвердити механізм надходжень залишку місцевих бюджетів на фінансування військово-оборонного комплексу.
4. Внести зміни до законодавства України щодо встановлення посиленої кримінальної відповідальності у вигляді обмеження волі строком від 10 років за нецільове та нераціональне використання бюджетних коштів під час дії воєнного стану, а також значно посилити кримінальну відповідальність посадових та службових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування за розкрадання бюджетних коштів.
Згідно із ст.93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України.
Також відповіднодо ст.89 Закону України «Про регламент Верховної Ради України» Право законодавчої ініціативи здійснюється шляхом внесення до Верховної Ради: проектів законів, постанов.