Шановний гаранте!
Звертаємося до Вас із проханням переглянути зміни до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», відповідно до яких встановлено пенсійний вік особам, які звертаються за призначенням пенсій за вислугу років.
Прикро, що ці зміни практично відмінили чи не єдиний залишившийся привілей вчителів - достроковий вихід на пенсію.
Праця вчителя, який свідомо ставиться до своїх обов'язків і повністю їх виконує поступово висотує з нього і фізичні, і моральні ресурси. Професія специфічна: вчитель не завжди має час на відпочинок і харчування, оскільки перерви між уроками є робочим часом вчителя. Крім того, специфіка праці вчителя потребує підготовки до уроків вдома. Така підготовка складає від 1 до 6 год., що скорочує вільний час вчителя. Професійними захворюваннями є постійні стреси, м'язова дистрофія, тромбофлебіт, варикоз (через постійне перебування "на ногах"), незворотні зміни дихальних шляхів (крейдяний пил осідає у легенях), голосового апарату, нервові захворювання. Сучасні вимоги до вчителів щодо комп'ютеризації навчального процесу спричиняють порушення з боку зору, опорно-рухової системи.
Зважаючи на це, вчителеві після 25-річної роботи просто необхідно зупинити робочий процес, адже "синдром вигорання" зростає, що веде до пониження результативності праці та порушень фізичного та духовного здоров'я. Також є несправедливим, що людей однієї професії "розділили": вчителі, що вийшли на пенсію за вислугою років до внесених змін, зробили це безперешкодно, а після змін, вчителі, які пропрацювали 20 - 25 років (деяким до вислуги невистачило декілька днів), змушені працювати ще 10-15 років.
Просимо переглянути внесені зміни і повернути своєчасну вислугу для працівників освітньої сфери, зважаючи на наведені дані.