№22/205840-еп

Відзначення підполковника Чумаченка Михайло Михайлович державною нагородою України – орденом “Богдана Хмельницького” ІІ ступеню (посмертно).

Автор (ініціатор): Мазалевська Ольга Анатоліївна
Дата оприлюднення: 15 вересня 2023
Підполковник Чумаченко М.М. був прикладом справжнього офіцера і командира для своїх підлеглих, користувався беззаперечним авторитетом та повагою серед них. Знав особисто кожного бійця свого підрозділу і був в курсі особистих проблем кожного, вживав заходи для вирішення таких проблем.
Він зміг у повній мірі передати багатий досвід підлеглим, які були готові йти за своїм командиром на будь-які завдання.

Після завершення навчання в Одеському інституті Сухопутних військ у 2000 році, проходив військову службу на посадах командира взводу, командира розвідувального взводу, офіцера відділення розвідки штабу, заступника командира батальйону, старшого офіцера відділу планування та координації розвідки, начальника групи військової розвідки.
За час проходження військової служби брав участь в миротворчій місії ООН в складі українського контингенту на території Республіки Ірак в період з 2004 по 2005 роки, а також брав участь в антитерористичній операції на сході України в 2014-2015 роках.
Володів англійською та німецькими мовами на високому рівні. Є випускником Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, отримав повну вищу освіту за спеціальністю “Бойове застосування та управління діями військових частин Сухопутних військ” та кваліфікацію професіонала військового управління у сфері оборони, офіцера військового управління оперативно-тактичного рівня (2013 рік).
Виконував роботу глибинної розвідки в тилу ворога. Група Михайла Чумаченка однією з перших юридично правильно зафіксувала присутність регулярної російської армії на території України, що дозволило подавати у міжнародні суди і отримувати санкції проти росії.
За час проходження військової служби підполковник Чумаченко Михайло Михайлович зарекомендував себе як професійно грамотний та всебічно підготовлений офіцер-розвідник. Мав досвід служби в розвідувальних підрозділах та органах управління розвідки.
Володів відмінними тактичними та бойовими здібностями, які дозволяли йому виконувати поставленні завдання вчасно та із забезпеченням збереження особового складу підпорядкованих розвідувальних підрозділів.
З травня 2014 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції на сході України.
Очолювана ним розвідувальна група розвідувальної роти 93 окремої механізованої бригада успішно виконувала ряд розвідувальних завдань щодо виявлення підрозділів противника та недопущення раптових нападів на підрозділи бригади.
У ході звільнення частини Донецької області від "сепаратистських підрозділів" в період з травня по жовтень 2014 року неодноразово розвідувальною групою під керівництвом підполковника Чумаченко М.М. було проведено розвідку та наведення засобів ураження по блок-постам та взводних опорних пунктах противника.
Умілим командуванням, організацією всебічного забезпечення, своєчасним та оперативним прийняттям рішень і доведенням їх до підлеглих, особистою сміливістю, мужністю, забезпечував якісне та повне виконання органами розвідки поставлених бойових завдань.
У 2014 році після однієї з операцій в тилу ворога, повертаючись до місця дислокації, врятував життя пораненого танкіста, якого зустрів по ходу руху, якого взяв з собою в групу.
Побачивши ворожий блокпост, силами своєї групи зайняв його та передав основним силам ЗСУ. Утримував вказані позиції близько 10 діб, поки в групі не зʼявився перший поранений. Після цього віддав наказ повернутися на базу.
Також знаходячись у тилу ворога, захопив ворожий БТР, на якому і повернуся до своїх позицій з групою в повному складі.
На посаді командира групи, керував забезпеченням “дороги життя” Донецького аеропорту (2014 рік).
Протягом 2015 року у складі відділу розвідки ОКП сектору "Д" своїми високими професіональними діями сприяв успішній організації та координації заходів із добуванням розвідувальних даних в інтересах проведення оборонної операції, що забезпечило командування розвідувальними даними для своєчасного та ефективного вогневого ураження противника у відповідних зонах відповідальності.
Був відзначений Державною нагородою Орденом «Богдана Хмельницького ІІІ ступеню», відзнакою 74-ого окремого розвідувального батальйону І ступеню, медаллю «Захиснику Дніпропетровська від сепаратизму», почесним нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі» ІІ ступеня, пам’ятним нагрудним знаком “Воїн-миротворець”, медаллю “15 років Збройним Силам України”, медаллю “За сумлінну службу” ІІІ та ІІ ступеню.
У 2016 році був звільнений з військової служби в запас за станом здоров’я.
У 2020 році здобув ще один диплом магістра спеціальності “Публічне управління та адміністрування”, закінчивши Дніпропетровський регіональний інститут державногоу правління Національної академії управління при Президентові України.
Після повномасштабного вторгнення в 2022 році не залишаючись осторонь та чинним вірним присязі та українському народу, завдяки створеній мережі оперативних джерел в тилу ворога, отримував дані щодо розташування та переміщення ворожої техніки. Продовжував розвиток цієї мережі навіть під час перебування в запасі.
Однак завдяки грамотно організованій агентурній роботі, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, вівся постійний моніторинг пресування ворожих військ на ТОТ України у Чернігівській, Запорізькій та Херсонській областях. Неодноразово за отриманими координатами наносилось вогневе ураження російських окупаційних військ.
Також проводилась робота щодо інформаційного забезпечення руху опору на ТОТ України. Фіксувались номера та марки авто, маршрути пересування, адреси проживання зрадників України тощо.
За його координатами було потрапляння на території Мелітопольського аеродрому в позиції ворога, а саме знищено ЗРК С-300 та КШМ (Командно-штабна машина), які уразили пологовий будинок у Вільнянську.
Є підтвердження ураження ЗРК ТОР (Зенітно-ракетний комплекс ТОР) на території Мелітопольського аеродрому та в Херсонській області поруч з селом Чорноморка, значне ураження офіцерського складу - 23 офіцери підрозділу Чеченської Республіки Ахмата Кадирова - в с. Михайлівка Запорізької області.
Ще близько 20 офіцерів було ліквідовано за інформацією Чумаченко М.М в с.Плодородне Запорізької області.
В м.Токмак знищено склад БК та ПММ.
У березні 2022 року мобілізувався та був призначений командиром загону спеціального призначення, який формувався з нуля.
Зважаючи на відсутність можливості залучення кадрових військових, формування загону відбувалось здебільшого з вперше мобілізованих військовослужбовців.
Однак, завдяки власним навичкам та досвіду, професіоналізму, зміг підготувати особовий склад на високому рівні, забезпечивши його готовність планувати і виконувати завдання будь-якого рівня складності.
Особовий склад підпорядкованому йому загону брав участьу бойових діях за захист Бахмута в період з листопада 2022 року по січень 2023 року. За вказаний період підрозділ показав високий рівень боєготовності, ефективності виконання завдань та комунікації.
У рамках навчання особового складу у 2023 році інструкторами військ НАТО, останніми було відмічено високий рівень підготовки особового складу загону, як бойових підрозділів, так і штабу.
Крім того, спільно з певними іншими підрозділами сил оборони, також займався роботою щодо збору та аналізу розвідувальних даних, із залученням підпільної мережі на окупованих територіях, завдяки чому неодноразово було завдано результативних ударів по силах противника, здебільшого на Запорізькому напрямку, які мали підтвердження.
Михайло Чумаченко був командиром, за яким підлеглі були готові йти в бій; громадянином, який щиро боронив свою державу й стояв на захисті незалежності України; зразковим сім’янином, який дуже любив свою родину і мріяв про сімейну фермерську справу.
Трагічна загибель підполковника Чумаченка М.М. є непоправною втратою для підрозділу та військової частини. Однак відібраний, підготовлений та злагоджений ним підрозділ, незважаючи на втрату свого командира, продовжує виконувати завдання з оборони України, втілюючи головні засади національної незалежності, віддано й мужньо продовжувати його справу.

Зважаючи на високий професіоналізм, відданість українському народу у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, високі показники навченості та виконання бойових завдань підпорядкованим підрозділом, результативну особисту роботу з підпільними мережами та силами оборони країни, за завданнями ударів по стратегічно важливим об’єктам та скупченням ворога, підполковник Чумаченко М.М. гідний до відзначення державною нагородою України – орденом “Богдана Хмельницького” ІІ ступеню (посмертно).
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Руденко Альона Олегівна
06 грудня 2023
2.
Міщенко Марина Володимирівна
06 грудня 2023
3.
Тижненко Оксана Юріївна
06 грудня 2023
4.
Пахолюк Катерина Андріївна
06 грудня 2023
5.
Картвелішвілі Юрій Омурійович
05 грудня 2023
6.
Івчук Олена Володимирівна
05 грудня 2023
7.
Гребенщикова Оксана Мар'янівна
05 грудня 2023
8.
Вовк Ірина Володимирівна
05 грудня 2023
9.
Анценбергер Руслана Вікторівна
05 грудня 2023
10.
Опелат Оксана Олександрівна
05 грудня 2023
11.
Гасюк Олена Юріївна
05 грудня 2023
12.
Глухайкіна Альона Степанівна
05 грудня 2023
13.
Пасько Жанна Анатоліївна
05 грудня 2023
14.
Гончарук Василь Олександрович
05 грудня 2023
15.
Мерканова Наталія Євгенівна
05 грудня 2023
16.
Ступак Альона Сергіївна
05 грудня 2023
17.
Філімонова Надія Степанівна
05 грудня 2023
18.
Симончук Наталія Олександрівна
05 грудня 2023
19.
Воловоденко Вікторія Павлівна
05 грудня 2023
20.
Шуман Наталія Олександрівна
05 грудня 2023
21.
Мосійчук Тетяна Вікторівна
05 грудня 2023
22.
Сендецька Юлія Сергіївна
05 грудня 2023
23.
Ярошенко Юлія Володимирівна
05 грудня 2023
24.
Самойленко Ірина Іванівна
05 грудня 2023
25.
Фесенко Ніна Іванівна
05 грудня 2023
26.
Пирисунько Ігор Леонідович
05 грудня 2023
27.
Шевченко Соломія Олександрівна
05 грудня 2023
28.
Фурсова Світлана Володимирівна
05 грудня 2023
29.
Гріщенко Олександр Миколайович
05 грудня 2023
30.
Пенькова Юлія Сергіївна
05 грудня 2023
25273
голосів з 25000
необхідних
Статус: На розгляді
Збір підписів завершено