№22/205882-еп

Присвоєння звання Героя України (посмертно) військовослужбовцю ЗСУ Соловей Станіславу Сергійовичу 04.01.1995 року народження.

Автор (ініціатор): Хомулко Станіслав Андрійович
Дата оприлюднення: 15 вересня 2023
Шановний пане Президенте!

Просимо Вас розглянути петицію про присвоєння звання Герой України (посмертно) хороброму захиснику нашої Батьківщини, військовослужбовцю ЗСУ Соловей Станіславу Сергійовичу 04.01.1995 р.н., жителю Волинської області, м. Каменя- Каширського, який загинув 05.05.2023 року у складі в/ч А2980 59 бригади 11 батальйону, бійцю гранатометного відділення протитанкового взводу РВП.


Станіслав ріс, навчався, розвивався, постійно удосконалюючи свої знання та навички. Його цілеспрямованість, наполегливість, активність, допитливість, креативність, жага до знань та праця над собою дала йому можливість самотужки опанувати професії у різних сферах: ІТ, широко профільного будівництва, електрики, машинобудівництва, виробів по дереву, меблів, кованих виробів, ремонту електроприладів та інструментів, промислового альпінізму. А завдяки тому, що Станіслав був життєрадісним, щирим, ввічливим, доброзичливим та надійним, то йому завжди вдавалося легко знаходити підхід до різних людей, несучи у своєму серці та житті СВІТЛО людяності, добра, поваги, віри, надії, любові до усього живого. Хоча його життєвий шлях був не легким, були миті і розчарування, і зневіри, і розпачу, і безнадійності, і втрат, але він не зламався та ніколи не опускав руки. Станіслав ставав ще сильнішим, мужнішим, відповідальнішим, справедливішим, вдячним за такий досвід, несучи далі своє СВІТЛО. Він розумів, відчував, усвідомлював та ніс до людей всю глибину свободи, волі, незалежності, патріотизму та сили духу Людини. Усі хто знав Станіслава, також побратими, відгукуються про нього як про совісну, відповідальну, благородну, мужню, добру, мудру людину, справжній патріот, гідний українець, нащадок козацького роду, відзначають його як людину високих моральних цінностей: «Бувши з ним і біля нього, було якесь таке непояснене комфортне відчуття повної захищеності (моральної, психологічної, духовної, фізичної)». Про таких говорять – це ЦВІТ НАЦІЇ. Рідні говорять, що кредо життя Станіслава - стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе. Він говорив: «Хочу прожити життя так, щоб ніколи не відчувати болі від докорів сумління, бо все (у нашому світі) починається з кожного з нас і добро, і зло. І головне в житті – завжди та всюди залишатися Людиною». Його вміння радіти, творити, цінувати, любити життя і все живе, дали Станіславу можливість знайти свою другу половинку і взнати справжнє, чисте, взаємне кохання. Ніколи нікому не відмовляв у допомозі та підтримці, ставлячи свої інтереси на другий план. У нього так багато було світлих мрій, іде, цілей, планів…


Станіслав не проходив військову службу по стану здоров’я, хоча ще підлітком мріяв і підготовлював себе, щоб стати військовослужбовцем. З початком повномасштабного вторгнення рф згуртував людей, щоб допомагати Захисникам та волонтерам, бо розумів, що у єдності та злагодженості наша СИЛА. Став на облік у військкоматі та інтенсивно волонтерив з усією родиною. Та коли доля поставила його перед вибором, він прийняв єдине, рішуче, відповідальне рішення. Станіслав не зрадив ані собі, ані рідним, ані своєму народу і пішов на фронт зі словами: «Це моє свідоме рішення, прийміть його. Я не можу по іншому, бо це буду не «Я». Зрозумійте, я вірю в те, що там я більше зможу допомогти, щоб швидше Перемогти цих нелюдів. У нас все буде добре!»


З 2 лютого 2023 року вступив до лав ЗСУ для виконання бойових завдань для забезпечення відсічі збройної агресії ЗСрф на Донецькому напрямку. Оскільки в одному з населених пунктів противник здійснив спробу штурму наших передових позицій, солдат Соловей Станіслав Сергійович, перебуваючи ще у складі резерву, зайшов на дану позицію для підсилення, і в результаті ведення бою та інтенсивних обстрілів, 14 лютого отримав поранення. Але наступальні дії були безрезультатними та просування противника було зупинено. Після кількаденної реабілітації Станіслав продовжив виконання бойових завдань. У березні на одному з напрямків ворогу вдалося прорвати Оборону, та просунутися на важливій ділянці, що спричинило створення загрози виходу противника у фланг нашим військам. Для недопущення цього, було сформовано зведений підрозділ, у складі якого наш Герой виконував завдання, зайнявши позиції. В період з 2 травня, протягом кількох діб було відбито всі спроби штурмових дій противника в напрямку даної позиції. Та впродовж доби 5 травня, чергової спроби наступальних дій, з загрозою прориву нашої лінії оборони, що своєю чергою могло призвести до оточення наших частин та з’єднань, в результаті відбиття атаки противника, він був знищений, позиції втримані й подальше просування ворога неможливе. Але під час відбиття штурмових дій солдат Соловей Станіслав Сергійович отримав поранення несумісні з життям, його подвиг зберіг десятки й навіть сотні життів.


На днях було 4 місяці як небеса забрали Нашого Героя. Не існує слів, щоб описати палючого болю втрати. Ця безжальна війна забрала Людину, залишивши нас без сина, чоловіка, батька, брата, онука, племінника, друга, побратима, Українця. У Станіслава тут залишилась кохана, горем вбита, дружина, з якою він встиг розписати за тиждень до своєї загибелі і яка носить під серцем його сина. Молода вдова зараз бореться (у прямому сенсі цього слова) за життя своє та сина, який скоро народиться та уже ніколи не побачить і не обійме свого чудового, благородного, мужнього, люблячого тата, який не підійме високо дитину своїми сильними, надійними руками, щоб показати СВІТЛО людяності, любові та мудрості життя. Він обожнював дітей. Залишились два люблячих менших брата, для яких Станіслав був найкращим і братом, і другом, і батьком, і наставником. Залишилась скошена горем мама, у якої нелюди вкрали сенс життя, вигризли частину серця, яке до останнього подиху буде кровоточити. Залишилось багато рідних, друзів, знайомих, побратимів, для яких життя назавжди змінилось, отримавши глибокі, болючі рани. Та ми вистоїмо, не зламаємось, продовжимо боротись, так, як робив Наш Герой.


Для нас Станіслав був, є і назавжди буде прикладом, якою має бути ЛЮДИНА, щоб будувати людяне, світле майбутнє України, заради якого він віддав найцінніше, своє життя. Тому, пане Президенте, просимо ухвалити рішення про присвоєння звання, заради того, щоб уся країна та світ знали своїх Героїв. Станіслав із честю та гідністю виконав свій обов’язок громадянина, патріота, людини, щодо захисту своєї (нашої) країни, держави. До останнього подиху залишився вірним присязі, своїм побратимам, своєму народу та своїй Батьківщині.


Соловей Станіслав Сергійович – справжній Герой, який заслуговує на найвищу державну нагороду – Герой України (посмертно).


Вічна, світла пам’ять та шана усім, хто віддав своє життя за Україну!!!
Слава Богу, ЗСУ, Україні!
Героям Слава!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Наконечна Інна Олегівна
21 листопада 2023
2.
Леміш Дмитро Петрович
21 листопада 2023
3.
Стародумова Маргарита Миколаївна
21 листопада 2023
4.
Вихренко Інна Вікторівна
21 листопада 2023
5.
Фількевич Ганна Леонівна
21 листопада 2023
6.
Левицька Ірина Олександрівна
21 листопада 2023
7.
Бичок Софія Вікторівна
21 листопада 2023
8.
Леміш Юлія Сергіївна
21 листопада 2023
9.
Гладкова Олександра Олександрівна
21 листопада 2023
10.
Веселик Мирослава Віталіївна
21 листопада 2023
11.
Скребець Сергій Анатолійович
21 листопада 2023
12.
Прокопенко Олена Василівна
21 листопада 2023
13.
Кузан Христина Романівна
21 листопада 2023
14.
Бойко Тетяна Ярославівна
21 листопада 2023
15.
Вовк Олександра Олександрівна
21 листопада 2023
16.
Кашич Дмитрій Олександрович
21 листопада 2023
17.
Садурська Єлизавета Павлівна
21 листопада 2023
18.
Власенко Олексій Геннадійович
21 листопада 2023
19.
Мокряк Катерина Олександрівна
21 листопада 2023
20.
Скребець Єлизавета Романівна
21 листопада 2023
21.
Фреїшин Любов Любомирівна
21 листопада 2023
22.
Люшина Діана Манонівна
21 листопада 2023
23.
Косановська Наталія Григорівна
21 листопада 2023
24.
Бойко Катерина Михайлівна
21 листопада 2023
25.
Іваненко Тетяна Григорівна
20 листопада 2023
26.
Бобир Богдан Анатолійович
20 листопада 2023
27.
Овеченко Дар'я Ігорівна
20 листопада 2023
28.
Бурковська Леся Валеріївна
20 листопада 2023
29.
Карабут Катерина Василівна
20 листопада 2023
30.
Цегельник Микола Анатолійович
20 листопада 2023
25352
голосів з 25000
необхідних
Статус: На розгляді
Збір підписів завершено