3 липня 2013 року Кабінетом Міністрів України видано розпорядження №503-р «Про передачу будівель Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ», відповідно до якого Кабінет Міністрів України вирішив питання про передачу будівель № 1, 25, 28, 59, 80 і 82 військового містечка № 63 по Повітрофлотському проспекту, 28 у місті Києві зі сфери управління Міністерства оборони України Вищому спеціалізованому суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, закріпивши їх за зазначеним Судом на праві оперативного управління.
Указом Президента України від 6.06.2014 року № 501/2014 «Про забезпечення відновлення належного функціонування Національного університету оборони України імені Івана Черняховського» поставлено завдання Кабінету Міністрів України забезпечити у двомісячний строк вирішення питання щодо відновлення в повному обсязі функціонування підрозділів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, що були переміщені, та використання за призначенням їх унікального обладнання.
Станом на сьогодні, у переданих приміщеннях продовжують функціонувати підрозділи Вищого спеціалізованого суду України, що є недопустимим і потребує Вашого повторного втручання.
Справа у тому, що у переданних Суду приміщеннях Національного університету оборони України були розташовані 10 з 33 кафедр університету. На кожній кафедрі були обладнані спеціалізовані комп’ютерні класи (для роботи з документами з обмеженим доступом до інформації), створено та введено в дію за допомогою Уряду США Центр імітаційного моделювання, розгорнуто локальні мережі. Центр був одним з найсучасніших в Європі та за своїми можливостями не мав аналогів серед вищих навчальних закладів України. Загальна вартість обладнання та спеціального програмного забезпечення Центру імітаційного моделювання становила 13,7 млн. доларів США.
Ці приміщення мали свою історію і дух військового навчання, набутий сторічною історією закладу.
Шановний Петре Олексійовичу, як Ви знаєте, історія становлення та розвитку Національної академії оборони України починається з відкриття у м. Києві у 1914 році Другого Київського військового та Миколаївського артилерійського училищ. Місто Київ не випадково було вибране для розміщення додатково ще двох військових училищ. У розпорядженні військового відомства в межах Київського Володимирського кадетського корпусу знаходилась значна вільна ділянка землі, яку у 1913 році було вирішено відвести для будівництва приміщень для Другого Київського військового училища та Миколаївського артилерійського училища.
Передані Суду приміщення Головного корпусу Національної академії оборони України розташовуються в приміщенні головного корпусу Миколаївського (за іменем цяря) артилерійського училища (1914 – 1918 роки). Для потреб розбудови нового навчального закладу у 1914 році було відведено 18 десятин землі у так званому “Кадетському гаю”, що дало змогу створити найбільший в імперії навчальний полігон для стрільб. Перший набір до училища (180 юнкерів) відбувся 15 жовтня 1915 року. До завершення будівництва головного навчального корпусу юнкери розміщувалися в казармах поряд з ним. Навчання у новій будівлі училища розпочалося у березні 1917 року.
Історичний шлях Національної академії оборони України є вельми героїчним та цікавим. У його приміщеннях у різні часи розташовувалися: 1914 – 1917 рр. – Миколаївські: артилерійське військове училища; 1919 – 1921 рр. – Перші артилерійські курси для підготовки командного складу для Української Радянської Червоноїї Армії; 1921 – 1936 рр. – Четверта, Перша Київська артилерійська школа; 1936 – 1941 рр. – Перше Київське артилерійське училище; 1941 – 1945 рр. – Перше Київське артилерійське училище ім. С. М. Кірова; 1945 – 1958 рр. – Перше Київське ордена Леніна Червонопрапорне артилерійське училище ім. С. М. Кірова; 1958 – 1974 рр. – Київське вище зенітне ракетне інженерне ордена Леніна Червонопрапорне училище ім. С. М. Кірова; 1974 – 1977 рр. – Філія ППО Сухопутних військ Воєнної арти