Відповідь Президента України на електронну петицію
№ 22/020993-еп «Запровадження в суверенній Україні
в Харківській області режиму найбільшого сприяння
інвестиціям та розвитку регіону шляхом
прийняття відповідного закону»,
розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-
представництва Президента України
12.02.2016 громадянином О.Б.Перепелицею
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 231 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронну петицію щодо «запровадження в суверенній Україні в Харківській області режиму найбільшого сприяння інвестиціям та розвитку регіону шляхом прийняття відповідного закону», яку підтримали понад 26 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію.
Забезпечення сталого розвитку регіонів, розбудова їх потенціалу з використанням інструментів державної підтримки та активних місцевих ініціатив є запорукою соціально-економічного зростання всієї країни та підвищення добробуту громадян.
Водночас зазначу, що рішення стосовно запровадження в окремому регіоні режиму найбільшого сприяння інвестиціям повинно прийматися в контексті реформ, що відбуваються в Україні, з урахуванням положень Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» та відповідати принципам субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування. Необхідно створювати рівні умови для економічного розвитку регіонів, забезпечувати спроможність місцевого самоврядування та будувати ефективну систему територіальної організації влади в Україні.
Згідно з Конституцією України та Законом України «Про Кабінет Міністрів України» проведення державної економічної, бюджетної, фінансової, інвестиційної, податкової, структурно-галузевої політики забезпечує Уряд. При цьому відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до повноважень місцевих органів виконавчої влади належить розробка проектів програм соціально-економічного розвитку, внесення за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування пропозицій про створення спеціальних (вільних) економічних зон та здійснення регулювання інвестиційної діяльності.
Статтею 5 Закону України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» визначено, що у разі створення спеціальної (вільної) економічної зони за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України відповідне рішення може бути прийнято лише після одержання письмової згоди відповідної місцевої Ради народних депутатів України та місцевої державної адміністрації, на території якої передбачається розташувати спеціальну (вільну) економічну зону.
З огляду на зазначене Прем’єр-міністру України В.Б.Гройсману та голові Харківської обласної державної адміністрації І.Л.Райніну запропоновано ґрунтовно і всебічно опрацювати петицію з урахуванням стратегічних орієнтирів розвитку держави, започаткованої реформи бюджетної децентралізації і міжнародних зобов’язань України.
П.ПОРОШЕНКО
Звертаюсь до Президента України як до суб’єкта законодавчої ініціативи з приводу прийняття відповідно до Конституції України закону «Про особливий регіон розвитку «Слобожанщина», який визначає правові та організаційні засади правового статусу особливого регіону розвитку «Слобожанщина» на території Харківської області України, регулює відношення, що виникають у зв’язку зі створенням, функціонуванням і припиненням функціонування особливого регіону розвитку «Слобожанщина», а також визначає особливості функціонування центральних і місцевих органів влади й органів місцевого самоврядування у Харківській області як особливому регіону розвитку.
. Метою створення в Харківській області особливого регіону розвитку «Слобожанщина» є підвищення рівня соціально-економічного розвитку Харківської області, залучення інвестицій у промисловість та виробництво, впровадження інновацій та нових технологій, створення нових виробництв, розвиток і модернізація діючих виробництв, розвиток зовнішньоекономічних зв’язків, збільшення поставок на внутрішній і зовнішній ринки високоякісних товарів та послуг, створення нових робочих місць та підвищення рівня зайнятості та соціального захисту населення, що проживає на території Харківської області, підвищення добробуту населення.
Ця законодавча ініциатива має бути конкретним прикладом децентралізації у сфері управління економікою регіонів в єдиній, самостійній державі.