Військовослужбовці ЗСУ несуть службу по обороноздатності та забезпеченню територіальної цілісності України. Під час воєнного стану військовослужбовці ЗСУ піддаються підвищеному ризику втрати свого життя та здоров'я під час виконання службових обов'язків, завдяки чому забезпечують безпеку для життя та здоров'я всіх громадян України.
Військовослужбовець ЗСУ несе службу понад установлений службовий час, у дні відпочинку, святкові, вихідні та неробочі дні, додаткове грошове забезпечення йому НЕ виплачується. У звичайних же працівників за КЗпП і колективним договором передбачаються додаткові доплати , а це: 1) 20% за кожну перепрацьовану годину, 2) Подвійна оплата за роботу у святково-неробочі дні і т.п.
Військовослужбовці ЗСУ НЕ можуть встановити режим гнучкого робочого часу, коли у працівника будь-який інший держслужби є певний час закінчення й початку роботи, яким він розпоряджається на власний розсуд;
Військовослужбовці мають теж права у чомусь подібні на трудові, як і за КЗпП, але вони їм надаються Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. № 2011 (далі – Закон № 2011). Тут зокрема є про їхній службовий час, тривалість робочого тижня, вихідні, відпустки. Жінки-військовослужбовці, які мають дітей, теж мають право на додаткову оплачувану відпустку, існують відпустки за сімейними обставинами, але БЕЗ збереження грошового забезпечення тощо. Права війскослужбовця ЗСУ суттєво обмежуються в особливий період воєнного стану та мобілізації.
Виходячи з вищевикладеного, вважаю, під час воєнного стану військовослужбовці ЗСУ заслуговують на соціальні привілеї, а саме - грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ, гарантовані державою кошти, які стимулюють і мотивують кваліфіковані військові кадри - не повинні підлягати оподаткуванню як у мирний час.
Згідно ст. 106 Конституції України визначено перелік повноважень Президента України. Зокрема, пункт 31 цієї статті передбачає, що Президент України «здійснює інші повноваження, визначені Конституцією України». Враховуючи, що стаття 93 Конституції України передбачає, що «право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України»,
Прошу Президента України внести до Верховної Ради України Закон «Про скасування оподаткування грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ на час дії воєнного стану в Україні".
Впевнена, захисники та захисниці України під час агресії рф заслуговують особливого ставлення з боку держави, повагу, подяки та повного сприяння з усіх боків усіх установ та громадян України, нестандартних рішень до забезпечення, з огляду на найвищий рівень відповідальності та ризиків за час несення служби військовослужбовців ЗСУ.