Відповідно до повноважень Президента України, просимо ініціювати зміни у ЗАКОНІ УКРАЇНИ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а саме Статтю 29. Шкода, пов'язана з пошкодженням транспортного засобу.
Вилучити слова "з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством" та викласти в такій редакції:
У зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.
ОСАЦВ (розшифровується як обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності) передбачає, що в разі дорожньо-транспортної пригоди, в якій Ви винні, збиток потерпілій стороні виплачує Ваша страхова компанія. Але у реальному житті, сума виплат на ремонт після ДТП може коливатися в залежності від стану автомобіля постраждалої сторони. Чим старіший автомобіль — тим нижче компенсація від страхової компанії. Експерт страхової компанії складає звіт про визначення вартості матеріального збитку занижуючи суму страхового відшкодування шляхом урахування зносу автомобіля. Експерт потерпілого складає звіт про визначення вартості матеріального збитку завищую суму страхового відшкодування шляхом виставлення у рахунку нових запчастин. У відповідності до ст.1194 ЦК України вся різниця між розрахунками експертів падає на власника ОСАЦВ навіть якщо ліміти\суми за нанесений матеріальний збиток менший від 130 тисяч гривень (встановленого Законом України від 21 вересня 2019 року).
Вступ України до Європейського Союзу (ЄС) є на поточному порядку денному. Одна із основних вимог ЄС - забрати корупцію та привести закони до міжнародних. У всіх цивілізованих країнах страхова компанія покриває відшкодування у межах суми поліса.
Покладення відповідальності у розмірі завданого збитку який повинен відшкодувати страховик на винуватця – суперечить інституту страхування цивільно-правової відповідальності.