Статтею 1 Конституції України визначено в імперативному порядку, що Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
В свою чергу ст. 38 Конституції України передбачає, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби, а також до служби в органах місцевого самоврядування.
09 лютого 2015 року мною вже було направлено Вам звернення щодо подання до Верховної ради України моєї кандидатури для призначення на посаду Генерального прокурора України, однак жодної відповіді на моє звернення так і не надійшло, що, до слова, є порушенням ст. 19 Закону України «Про звернення громадян».
На жаль, реалії сьогодення все частіше підтверджують той факт, що в органах державної влади, особливо в тих, що здійснюють в основному контрольно-наглядові функції, так і не припинилися випадки використання посади у власних корисливих інтересах. Яскравим прикладом цього може слугувати недавня резонансна справа щодо прокурорів, у яких виявили матеріальні цінності, які явно не були заробітною платою.
Дані факти свідчать про те, що очищення прокуратури треба починати саме зверху, бо виключно від керівника структури залежить організація, якість та ефективність роботи органу.
Вважаю, що особливо цінними в державній службі є навички щодо оперативного та реального, а не театрально-показового, реагування на суспільні проблеми з врахуванням не лише інтересів державних елементів, а також із забезпеченням прав громадян, гарантованих законодавством України, сприяючи при цьому утвердженню верховенства права в країні, де б кожна людина відчувала, що її життя, здоров’я, честь і гідність є найвищою соціальною цінністю.
Статтею 121 Конституції України встановлено, що саме на прокуратуру України покладаються обов’язки із здійснення нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян; нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.
В свою чергу ст. 122 Конституції України передбачено, що прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, який призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради України Президентом України.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про прокуратуру» прокурорами і слідчими можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості.
Усвідомлюючи всю відповідальність та, керуючись виключно незламним прагненням своєю діяльністю змінити на краще ситуацію в країні через здійснення належного та якісного контролю і нагляду за дотриманням законодавства України, а також прав і свобод громадян, довожу до Вашого відома наступну інформацію про себе.
Я, Кравець Ростислав Юрійович, є громадянином України з народження, в 2002 році закінчив навчання у Національній академії внутрішніх справ України за спеціалізацію – правознавство, а в 2008 році, здавши кваліфікаційні іспити, отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Свої ділові і моральні якості підтверджую багаторічним практичним досвідом:
- січень 2015 року - до цього часу - член Ради адвокатів м. Києва;
- квітень 2014 року - до цього часу - голова Громадського об’єднання «Правова держава»;
- січень 2013 року - до цього часу - старший партнер Адвокатської компанії «Кравець і партнери», директор ТОВ «Центр стажування та підвищення кваліфікації адвокатів»;
- березень 2008 року - до цього часу - займаюсь адвокатською діяльністю, керуючий партнер Юридичної компанії «Ольга Демченко і партнери», голова постійно діючого третейського суду при Асоціації «Захист корпоративних прав «АТТОРНЕЙ»;
- серпень 2011 року – січень 2013 року - старший партнер Адвокатської компанії «Кравець, Новак і партнери»;
- вересень 2007 року – лютий 2008 року - перший заступник генерального директора Державної спеціалізованої бюджетної установи Аграрний фонд;
- вересень 2006 року – квітень 2007 року - радник Генерального директора НАК «Украгролізинг»;
- червень 2005 року – вересень 2006 року - головний консультант відділу координації діяльності підприємств управління економічного розвитку та координації діяльності підприємств Державного управління справами Президента України;
- 1995 рік – червень 2005 року - займав керівні посади в комерційних структурах.
Наведена інформація свідчить про наявність різностороннього досвіду як на державних посадах, так і на посадах в приватному секторі, що дозволяє мати широкий кругозір та об’єктивне сприйняття та вирішення проблем.
Відповідно до ст. 122 Конституції України та ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» Генеральний прокурор України призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради України Президентом України.
З огляду на вищенаведене, враховуючи той факт, що дотримані всі вимоги ст. 46 Закону України «Про прокуратуру», та керуючись ст. 212 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»,
ПРОШУ:
Подати до Верховної Ради письмове подання про надання згоди на призначення на посаду Генерального прокурора України Кравця Ростислава Юрійовича.