№22/216044-еп

Прошу Вас, присвоїти почесне звання Героя України (посмертно) підполковнику Лакею Сергію Володимировичу, заступнику начальника відділу організації прикордонного контролю штабу 3 прикордонного загону імені Героя України Євгенія Пікуса Державної прикордонної служби України.

Автор (ініціатор): Лакей Ірина Володимирівна
Дата оприлюднення: 15 січня 2024
Шановний пане Президенте Володимире Олександровичу!

Я, Лакей Ірина Володимирівна, прошу Вас розглянути петицію та присвоїти почесне звання Героя України (посмертно) моєму рідному брату, військовослужбовцю Державної прикордонної служби України – підполковнику Лакею Сергію Володимировичу, заступнику начальника відділу організації прикордонного контролю штабу 3 прикордонного загону імені Героя України Євгенія Пікуса Державної прикордонної служби України.

Лакей Сергій Володимирович народився 19. 06. 1987 року у м. Дунаївці Хмельницької області. Енергійний характер, цілеспрямованість та приклад батька – військового стали для Сергія поштовхом обрати професію прикордонника. Відтак у 2005 році вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Після отримання лейтенантських погонів понад 16 років Лакей Сергій Володимирович виконував завдання на офіцерських посадах на лінійних підрозділах та підрозділах швидкого реагування у Південному та Східному регіональних управліннях ДПСУ. За весь період служби офіцер був відданий прикордонній справі, Військовій присязі, конституційному та службовому обов'язку.

З початком збройної агресії російської федерації у 2014 році Лакей Сергій Володимирович був включений до лав підрозділу швидкого реагування і вже у вересні 2014 році в складі підрозділу прибув у Луганську область і спільно з іншими підрозділами сил оборони став на захист Батьківщини на Лисичанському напрямку. З січня 2015 року був підпорядкований начальнику Східного регіонального управління та перебував в гущі подій протистояння окупантам на Бахмутському та Слов’янському напрямках Донецької області. 10 лютого 2015 року, коли ворог обстрілював Краматорськ, Лакей Сергій Володимирович, не вагаючись ні хвилини, ризикуючи своїм життям, витягнув з-під завалів військовослужбовця 10 мобільного прикордонного загону сержанта Юшка Юрія, який від влучання ворожого артилерійського снаряду опинився під завалами та отримав тяжкі осколкові поранення.

По завершенні навчання на факультеті підготовки керівних кадрів Національної академії Державної прикордонної служби України в червні 2019 року Лакей Сергій Володимирович вибув для подальшого проходження служби до Донецького прикордонного загону, м. Маріуполь. Згодом, Лакею Сергію Володимировичу ввірили одну із найважчих ділянок в районі бойових дій, призначили на посаду начальника відділу прикордонної служби «Станично-Луганське 2» Лисичанського прикордонного загону Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України. В період з вересня 2019 року по березень 2020 року підрозділом на чолі з Лакеєм Сергієм Володимировичем в ході спеціальних заходів з протидії протиправній діяльності на лінії зіткнення, в єдиному працюючому на той час в межах Луганської області контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», в 14 випадках прикордонниками було припинено переміщення контрабандних товарів на загальну суму більше 2,5 мільйонів грн., в 7 випадках виявлено та припинено переміщення наркотичних засобів, в 16 випадках не допущено переміщення зброї та боєприпасів.

З початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації на територію України Лакей Сергій Володимирович, обіймаючи посаду заступника начальника відділу організації прикордонного контролю штабу 3 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса, з перших днів очолив зведені підрозділи, що виконували реальні бойові завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України.
28.02.2022 року прикордонний загін отримав бойове розпорядження: спільно з підрозділами сил оборони не допустити подальшого просування противника на Сватівському напрямку. Саме тоді Лакея Сергія Володимировича було призначено старшим зведеного підрозділу прикордонників, завданням якого було не допустити просування противника на напрямку Ковалівка – Торське. Враховуючи наявні сили та засоби, було організовано оборонні дії та декілька засідок на напрямку можливого руху противника.
В період 01-03.03.2022 року проходили важкі бої в районі н. п. Красноріченське. Поряд з цим була велика загроза розвитку наступу противника на інших напрямках в даному районі, в тому числі і в напрямку н.п. Макіївка Луганської області, де оборонні дії організовував підрозділ на чолі з Лакеєм Сергієм Володимировичем.
03.03.2022 року близько 17.00 на позиції зведеного загону в районі н.п. Макіївка зі сторони н.п. Красноріченське вийшла колона танків противника. Завдяки вмілому керівництву діями підпорядкованого особового складу, рішучості Лакея Сергія Володимировича вдалося зупинити просування колони противника та завдати йому максимальних втрат.
В період 04. - 07.03.2022 року зведений підрозділ Лакея Сергія Володимировича спільно з підрозділами Збройних Сил України стримував постійні штурми ворога та утримував позиції в районах н.п. Макіївка - Терни. За координатами місць дислокації ворога, які були передані групою прикордонників під керуванням Лакея Сергія Володимировича, було нанесено вогневе ураження. За результатами роботи підрозділу повітряної розвідки було встановлено, що загалом наші захисники знищили більше 30 одиниць техніки противника та відповідну кількість живої сили ворога.
З офіційної інформації про передовий досвід ДПСУ: «Близько 12.00 08.03.2022 року Лакей Сергій Володимирович спільно із підрозділами ЗСУ вступив у бій з противником (БМП + БРДМ + піхота). В ході бою завдяки рішучим діям Лакея Сергія Володимировича було ним застосовано РПГ-7В та здійснено ураження БМП, завдяки скорегованій взаємодії з артилерійськими підрозділами ЗСУ та групою повітряної розвідки було нанесено вогневе ураження по розвіданим цілям, противник в черговий раз поніс втрати та в подальшому вивів частину сил і засобів в напрямку н.п. Новосадове. » Того дня ввечері, спілкуючись з рідними, Лакей Сергій Володимирович писав: «Я не Герой! Герої ті, хто поклали своє життя за всіх нас і за нашу Україну».
В подальшому за результатами розвідки було встановлено, що в н.п. Терни залишилось невелике угруповання військ противника. 09.03.2022 року близько 11.20 група прикордонників під керівництвом Лакея Сергія Володимировича та підрозділ ЗСУ розпочали рух в напрямку н.п. Терни для його зачистки. Наближаючись до північної околиці н.п. Терни, наші воїни вступили у вогневий бій з групою противника, посиленою бронетехнікою та танками. Під час бою Лакей Сергій Володимирович отримав важке осколкове поранення ноги, але, незважаючи на поранення, продовжував керувати підрозділом та організував оборону таким чином, що не дозволило допустити обходу наших позицій ворогом.
Залишаючись вірним собі, військовому обов’язку, підполковник Лакей Сергій Володимирович віддав бойовий наказ на здійснення маневру та евакуації поранених військовослужбовців. Сам Сергій, перебуваючи у вкрай важкому стані, продовжив нерівний бій з ворогом, у якому героїчно загинув. Своїм вчинком підполковник Лакей Сергій Володимирович залишився вірним священному обов’язку Офіцера та Командира – виконав наказ та зберіг життя побратимів. Він загинув смертю Героя на бойовій позиції, не віддавши жодного метра української землі, не відступивши ані на крок.
За період служби підполковник Лакей Сергій Володимирович був нагороджений як державними так і іншими нагородами:
Державні нагороди:
- Відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції», 2016 рік
- Указом Президента України від 28 березня 2022 року № 182/2022 медаллю «Захиснику Вітчизни»
- Указ Президента України від 26 липня 2023 року № 448/2023 орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)
Інші нагороди:
- «Козацький хрест» I, II та III ступенів;
- Орден «Єдність та Воля»;
- Відзнака «За Вірність Присязі»;
- Медаль «За жертовність та любов до України»;
- Нагрудний знак «За мужність в охороні державного кордону», ДПСУ;
- Медаль «15 років сумлінної служби», ДПСУ;
- Медаль «Захиснику Луганщини», № 98-к від 01.05.2023 р., (посмертно);
- Звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади», №33 від 15.09.2023 р. (посмертно);

За особисту мужність, стійкість та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, сумлінну військову службу понад 16 років, прошу Вас Пане Президенте, шановний Володимире Олександровичу присвоїти посмертно почесне звання Героя України підполковнику Лакею Сергію Володимировичу, який до останнього подиху жив Україною та поклав своє життя на полі бою за світле майбутнє України в цілому і кожного з нас зокрема, за нашу волю та нашу незалежність! Справа підполковника Лакея Сергія Володимировича продовжується його побратимами, світла пам’ять про нього житиме в наших серцях вічно та буде нестись наступним поколінням, у Сергія залишився неповнолітній син Назарій.

Слава Україні! Героям Слава!
Все буде Україна!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Фенько Євгеній Костянтинович
12 квітня 2024
2.
Шрам Юлія Костянтинівна
06 березня 2024
3.
Дідик Оксана Петрівна
06 березня 2024
4.
Петросюк Алла Володимирівна
06 березня 2024
5.
Гаркавенко Олеся Василівна
06 березня 2024
6.
Коміссаренко Юлія Володимирівна
06 березня 2024
7.
Романюк Вікторія Олександрівна
06 березня 2024
8.
Пульнєва Ганна Сергіївна
06 березня 2024
9.
Подольська Юлія Василівна
06 березня 2024
10.
Михавко Іванна Іванівна
06 березня 2024
11.
Глущенко Анжела Борисівна
06 березня 2024
12.
Бородій Інна Олександрівна
06 березня 2024
13.
Собко Олександра Андріївна
06 березня 2024
14.
Тарасенко Наталія Вікторівна
06 березня 2024
15.
Піднебесна Тетяна Володимирівна
06 березня 2024
16.
Лісна Наталія Ігорівна
06 березня 2024
17.
Лесько Наталія Богданівна
06 березня 2024
18.
Серженюк Анжела Вікторівна
06 березня 2024
19.
Яровенко Ольга Сергіївна
06 березня 2024
20.
Прєда Володимир Никифорович
06 березня 2024
21.
Бега Мар'яна Володимирівна
06 березня 2024
22.
Максименко Тетяна Валеріївна
06 березня 2024
23.
Бабулевич Тетяна Миколаївна
06 березня 2024
24.
Ананьєва Яна Анатоліївна
06 березня 2024
25.
Хоружа Ірина Григорівна
06 березня 2024
26.
Ковальчук Вікторія Олегівна
05 березня 2024
27.
Максимець Людмила Володимирівна
05 березня 2024
28.
Вирва Наталія Миколаївна
05 березня 2024
29.
Головачук Марина Ярославівна
05 березня 2024
30.
Григор'єва Наталія Олександрівна
05 березня 2024
25542
голосів з 25000
необхідних
Статус: На розгляді
Збір підписів завершено