№22/216794-еп

Прошу Президента застосувати право законодавчої ініціативи і внести до Верховної ради України проєкт змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо розірвання контракту з керівниками закладів вищої освіти. за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку в умовах військового часу.

Автор (ініціатор): Луцик Максим Юрійович
Дата оприлюднення: 23 січня 2024
Дата відповіді : 09 травня 2024
Відповідь Президента України на електронну
петицію № 22/216794-еп «Прошу Президента
застосувати право законодавчої ініціативи і
внести до Верховної ради України проєкт змін
до Закону України «Про вищу освіту» щодо
розірвання контракту з керівниками закладів
вищої освіти. за розкрадання державного
майна, корупцію та аморальну поведінку в
умовах військового часу.», розміщену на
вебсайті Офіційного інтернет-представництва
Президента України 23.01.2024 громадянином
М.Ю.Луциком, яку підтримали понад 25 тисяч
громадян

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронну петицію № 22/216794-еп «Прошу Президента застосувати право законодавчої ініціативи і внести до Верховної ради України проєкт змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо розірвання контракту з керівниками закладів вищої освіти. за
розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку в умовах військового часу», яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську
позицію.
Конституція України зобов’язує мене діяти лише на підставі, у межах
повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 62 Конституції України наголошує, що особа вважається
невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.
Відповідно до норм статті 36 Кримінального процесуального кодексу
України прокурор здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
Також необхідно взяти до уваги, що у петиції пропонується внести зміни до Закону України «Про вищу освіту» щодо обов’язкового звільнення керівників закладів вищої освіти за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку під час дії воєнного стану. Відповідальність за правопорушення з такими кваліфікаційними ознаками вже є у чинному законодавстві України, і
вона стосується не лише керівників, а й будь-якого громадянина України. Перш ніж притягти до кримінальної відповідальності зазначеного у зверненні керівника університету чи звільнити його з посади, необхідно здійснити перевірку викладених відомостей уповноваженими органами.
Відповідно до статей 85, 116 Конституції України, статті 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України, а реалізує Кабінет Міністрів України.
Ураховуючи зазначене, я звернувся до Кабінету Міністрів України та Офісу Генерального прокурора з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання і поінформувати автора звернення про результати.

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Керуючись 93 статтею Конституції України, прошу внести до Верховної ради України проєкт змін до Закону України «Про вищу освіту», щодо обов’язкового звільнення керівників закладу вищої освіти за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку під час дії воєнного стану.
Оскільки останнім часом у повідомленнях правоохоронних органів, засобах масової інформації та антикорупційних розслідуваннях стали регулярно фігурувати заклади вищої освіти та їхні керівники, їхнє перебування на посадах негативно впливає на систему вищої освіти, міжнародну репутацію та обороноздатність України, особливо у військовий час.
Зокрема, Київський національний університет імені Тараса Шевченка завжди був закладом освіти, що готував провідні кадри для України, які наразі беруть активну участь у визначенні державних політики та стратегії.
З першого дня повномасштабного вторгнення сотні студентів та співробітників КНУ стали на захист України, її незалежності та європейського майбутнього. Понад 90 з них віддали найдорожче за Батьківщину – своє життя.
Однак, скандали останніх двох років, пов’язані з новим керівництвом Шевченкового університету, кидають тінь на репутацію моєї alma mater та підривають довіру до системи вищої освіти. КНУ припинив бути одним з основних драйверів змін України та став університетом, з якого звільняються професіонали.
На другому році вторгнення члени університетської спільноти, що боронять Україну від російської навали, вимушені дізнаватися з засобів масової інформації про розслідування щодо розкрадання мільйонів гривень на ремонтах укриттів за участі керівництва КНУ та затримання підрядника на спробі підкупу правоохоронців.
Вже тепер, у січні 2024 року, доводиться з повним нерозумінням читати про махінації з бюджетними коштами на харчуванні курсантів та рахувати, як кілограм замороженого хеку, який закуповують для військових за 95 гривень чи купують в звичайному магазині за 150, може коштувати керівництву університету Шевченка 333 гривні. Вгадувати, скільки Володимир Бугров може «заробити» на звичайному хлібі, на який КНУ отримує від Міністерства оборони 41 гривню за кілограм, коли для військових ця ціна вдвічі менша.
Ціни виставлені університетом Шевченка, які вимушено сплачувати Міністерство оборони, іноді в декілька разів перевищують ціни для харчування військових на фронті.
Реакцією ректора на матеріали розслідування, замість публічних спростувань чи пояснень, стали дописи у Facebook, у яких він називає громадянське суспільство фріками та кепкує з журналістів.
Як минулорічний випускник Університету, що з першого дня повномасштабного вторгнення долучився до Сил оборони, я хочу жити в Україні, де панує верховенство права та демократія, а за корупцію та оборудки саджають за ґрати, а не в новий позашляховик ректора КНУ, куплений під час повномасштабного вторгнення.
Аби запобігти подальшому занепаду провідного університету країни, що стрімко втрачає лідерські позиції (зокрема у міжнародних рейтингах) через численні корупційні скандали, пов’язані з ректором Університету Шевченка, прямо у розпал війни, також звертаюсь до Президента з проханням,

1. Керуючись статтею 93 Конституції України, внести до Верховної ради України проєкт змін до Закону України «Про вищу освіту», щодо обов’язкового звільнення керівників закладу вищої освіти за розкрадання державного майна, корупцію та аморальну поведінку під час дії воєнного стану;
2. Керуючись статтею 102 Конституції України, виконати свій конституційний обов’язок щодо гарантування дотримання прав і свобод громадянина шляхом ініціювання перевірки відповідними правоохоронними органами фактів, викладених у загаданих вище матеріалах;
3. Звернутися до Кабінету міністрів України порушити питання перед Міністерством освіти і науки України про дострокове розірвання контракту з ректором КНУ імені Тараса Шевченка Володимиром Бугровим за розкрадання коштів на ЗСУ, корупцію та аморальну поведінку
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Ганиш Роман Ігорович
17 квітня 2024
2.
Буліна Тетяна Степанівна
17 квітня 2024
3.
Ніколюк Юрій Вікторович
17 квітня 2024
4.
Коваленко Леонора Юріївна
17 квітня 2024
5.
Назарчук Інна Андріївна
17 квітня 2024
6.
Карпенчук Іванна Ігорівна
17 квітня 2024
7.
Літвін Наталія Петрівна
17 квітня 2024
8.
Колбасюк Наталія Сергіївна
17 квітня 2024
9.
Піддубна Людмила Миколаївна
17 квітня 2024
10.
Триндусь Віталій Петрович
17 квітня 2024
11.
Блага Віроніка Володимирівна
17 квітня 2024
12.
Поліщук Віктор Анатолійович
17 квітня 2024
13.
Корж Людмила Данилівна
17 квітня 2024
14.
Жовтобрюхова Світлана Петрівна
17 квітня 2024
15.
Верба Ірина Олегівна
17 квітня 2024
16.
Пупа Тетяна Ігорівна
17 квітня 2024
17.
Палій Світлана Анатоліївна
17 квітня 2024
18.
Лозова Інна Олександрівна
17 квітня 2024
19.
Залевська Надія Олександрівна
17 квітня 2024
20.
Васьковська Надія Юріївна
17 квітня 2024
21.
Сало Назар Андрійович
17 квітня 2024
22.
Козак Альона Валеріївна
17 квітня 2024
23.
Бондаренко Олена Володимирівна
16 квітня 2024
24.
Бородачов Іван Олександрович
16 квітня 2024
25.
Петльована Наталія Сергіївна
16 квітня 2024
26.
Соломаха Раїса Іванівна
16 квітня 2024
27.
Кліщ Оксана Василівна
16 квітня 2024
28.
Залевська Руслана Леонідівна
16 квітня 2024
29.
Сліпчук Надія Володимирівна
16 квітня 2024
30.
Березняк Юлія Іванівна
16 квітня 2024
25829
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено