Відповідь Президента України
на електронну петицію № 22/217180-еп
"Про присвоєння Героя України
(посмертно)", оприлюднену на вебсайті
Офіційного інтернет-представництва
Президента України 30 січня 2024 року
громадянкою Т.М.Немченко
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України
"Про звернення громадян" мною розглянуто ініційовану громадянкою
Т.М.Немченко електронну петицію № 22/217180-еп "Про присвоєння Героя
України (посмертно)", яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і
суспільства, як електронна петиція, та висловив відповідну позицію.
Стосовно порушеного у петиції питання зазначаю таке.
Гідне відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною, зокрема
військовослужбовців, які боронять нашу державу від російського агресора, є
конституційним повноваженням Президента України та безумовним
пріоритетом для мене як Верховного Головнокомандувача Збройних Сил
України.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про державні нагороди України"
статути і положення про державні нагороди визначають підстави для
нагородження, а також встановлюють порядок нагородження та інші правила.
Відповідно до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом
Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 (зі змінами), попередній
розгляд подань та інших матеріалів про присвоєння звання Герой України за
здійснення визначного геройського вчинку особами, які брали безпосередню
участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки
населення та інтересів держави, здійснюється експертною групою, утвореною
при Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.
Наразі до складу вказаної експертної групи входять представники
Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил
України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів,
окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувань
оперативно-стратегічних угруповань військ (сил), Міністерства внутрішніх
справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби
України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки
України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального
зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України,
Офісу Президента України.
За результатами комплексного розгляду зазначеною експертною групою
відповідних матеріалів установлено, що на підставі подання
Головнокомандувача Збройних Сил України заслуги у захисті державного
суверенітету та територіальної цілісності України Єрошенка Владлена
Сергійовича відзначено державною нагородою України – орденом "За мужність"
ІІІ ступеня, яким його нагороджено Указом Президента України від 25.06.2024
№ 381/2024 (посмертно).
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Шановний пане Президенте!
Прошу Вас присвоїти звання Герой України(посмертно)щирому патріоту,хороброму і відданому захиснику нашої країни та народу України Єрошенко Владлену Сергійовичу,05.10.1995 р.н.,який народився в м.Суми.Солдат,колишній стрілець-снайпер десантно-штурмового взводу,десантно-штурмової роти,десантно-штурмового батальйону,легендарної 95ї бригади,військової частини А0281.
Мій син,Єрошенко В.С.,призваний на військову службу в 2019р.,залишився на контрактну службу в 95й бригаді.,військової частини А0281.Приймав участь в АТО ще до повномасштабного вторгнення.
Мій син мріяв про військову кар'єру.За час проходження військової служби,зі свідчень командирів та побратимів,зарекомендував себе,не зважаючи на молодий вік,-авторитетним,серед своїх колег та підлеглих,товаришем,який турбувався про оточуючих,завжди підтримував високий моральний дух у підрозділі,був кмітливим,здатним приймати самостійні рішення,з розумінням ставився до питань,що виникали,та враховував їх.Критично оцінював свою діяльність,стійко переносив інтенсивні навантаження,подаючи приклад підлеглим та колегам.Був рекомендований керівництвом на підвищення військової кваліфікації,присвоєння військового звання,підвищення посади.Про це мріяв і йшов,впевненими кроками,мій син.Виріс в багатодітній родині,певний час,не повній...Був улюбленцем родини-чуйний,турботливий син,брат,дядько для племінників.Завжди працював-як фізично,так і над собою.Багато мріяв,і у нього все було,щоб ті мрії здійснити...Але не судилося..
Мій синочок загинув,у віці 26 років,27.03.2022р,поблизу н.п.Кам'янка,Ізюмського р-ну,Харківської області.
Вірний присязі на вірність Українському народу,мужньо і відлано виконуючи військовий обов'язок,в бою за Україну,її свободу та незалежність,стримуючу наглу навалу рашистів,які прагнули захопити нашу Україну "за три дні"...Зі свідчень побратимів,мій син,до останнього подиху,не втрачав бойовий дух,підтримував побратимів,підтримував і піклувався,в першу чергу,за своїх побратимів.В запеклих,нерівних боях,я втратила сина...Сина,який не встиг одружитися,народити діток-онуків,не здійснив своїх мрій,у самому розквіті...
Для нас,його великої родини,близьких та друзів,-Владлен завжди залишиться молодим,в наших серцях.Це не виправна втрата,але ми пишаємось сином,братом,дядьком,вірним другом,нашим Героєм.Хоробрим,сумлінним,працьовитим,турботливим і відповідальним.У нього все життя було ще попереду і воно було б прекрасне,якби не обірвалось так раптово і так жорстоко,за всіх нас,за нашу рідну Україну,за те,щоб батьки не втрачали своїх дітей,діти не залишались сиротами.
Не вистачить слів,щоб описати горе,скорботу,нашу втрату.Батьки не мають переживати своїх дітей.
Як мама загиблого Героя,схиляю голову перед всіма матерями,що втратили своїх діток,перед чоловіками і жінками,яким ми зобов'язані життям і свободою.
Слава Україні!Слава Героям!Слава нашій незламній нації!
28.01.2024