Шановний Пане Президенте!
Просимо Вас ініціювати та сприяти прийняттю Закону, в якому б чітко регламентувалося звільнення в запас за власним бажанням військовослужбовців, мобілізованих на військову службу під час дії воєнного стану, та тих з них, хто підписав контракт із формулюванням "до оголошення демобілізації" та на момент прийняття рішення про звільнення в запас прослужили не менше ніж 24 місяці.
Суть пропозиції:
Запропонований закон має встановити чіткий та прозорий механізм звільнення в запас, що не потребуватиме особистого рішення Президента або іншого органу (міністерства, комітету, комісії).
Обґрунтування:
Справедливість та рівність:
Встановлення чітких термінів служби забезпечить справедливість до всіх мобілізованих громадян, що прослужили під час дії військового стану не менше 24 місяців.
Психологічний стан:
Мобілізовані та військовослужбовці, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації", які знають чітку дату звільнення в запас та мають можливість особисто приймати рішення про звільнення в запас, матимуть кращу психологічну стійкість, мотиваційну складову та будуть готові більш ефективно виконувати свої службові обов'язки.
Планування життя:
Знання чітких термінів звільнення в запас дозволить мобілізованим та військовослужбовцям, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації", дасть впевненість в можливостях планувати своє особисте життя та професійний розвиток.
Діти:
Наразі, в Збройних Силах України служить багато жінок (мобілізованих та таких, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації"), що мають одного або двох неповнолітніх дітей (до 18-річного віку), що наразі зростають без материнського тепла, любові, турботи. Такі діти мають право на своїх мам. Розуміння військовослужбовицями кінцевого терміну служби (звільнення в запас за власним бажанням під час військового стану, що прослужили не менше 24 місяців) дозволить їм планувати та ефективно виховувати своїх неповнолітніх дітей, а у дітей з'явиться можливість повноцінно зростати, навчатися, розвиватися.
При цьому участь чоловіків-батьків у вихованні дітей є невід'ємною складовою в адекватному розвитку дитини та становлення її, як повноцінного громадянина України.
Кожна дитина має право на маму й тата.
Ефективність Збройних Сил:
Запропонований механізм дозволить ефективно проводити заміну особового складу Збройних Сил України, даючи можливість відпочити та відновити сили тим, хто вже відслужив визначений термін, а саме: не менше 24 місяців.
Мобілізація:
Розуміння громадянами України наявності кінцевого терміну несення служби та можливість звільнення в запас за власним бажанням після виконання завдань із захисту територіальної цілісності та незалежності України від "сво" російської федерації в зоні ведення бойових дій не менше, ніж через 24 місяці, значно покращить проведення мобілізації.
Пропозиція до тексту закону:
Встановити граничний термін мобілізації на військову службу 24 місяців.
Після закінчення 24 місяців мобілізовані та військовослужбовці, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації", набувають право за власним бажанням звільнятися в запас.
Забезпечити мобілізованих та військовослужбовці, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації", які набувають право на звільнення в запас за власним бажанням, необхідною соціальною та психологічною підтримкою.
Впевнені, що прийняття такого Закону буде справедливим кроком щодо мобілізованих громадян та громадян, що підписали контракт із трактуванням "до оголошення демобілізації", а також сприятиме підвищенню ефективності Збройних Сил України.