Шановний пане Президент! Слава Україні!
З метою прискорення виконання п. 5 запропонованої Вами Формули миру, зазначаю наступне.
Після повномасштабного вторгнення Ви заявили, що Радбез має позбавити РФ права вето, яке РФ перетворило на право вбивства.
Втім, враховуючи думку колишнього постпреда РФ Чуркіна, що реальної можливості позбавлення РФ права вето не існує, оскільки для цього потрібно вносити зміни у Статут, представник України в ООН зумовив, що це має відбутися шляхом усунення РФ з Радбезу через визнання нелегітимності перебування РФ в ООН взагалі, через певні недотримання процедур 30-річної давнини.
Враховуючи, що Статутом не передбачене виключення країни-члена з Організації шляхом визнання нелегітимності, а також неможливості надання інших рекомендацій РБ у зв’язку з обмеженнями встановленими ст.40 Статуту, яка зазначає, що рекомендації та тимчасові заходи РБ не можуть бути прийняті у збиток домаганню України виключенню РФ з ООН, вбачається, що ситуація «глухий кут», в якому опинилася ООН, спричинена не тільки зловживанням своїм привілеєм Росією, а і через неухильну позицію України.
Натомість звертаю Вашу увагу, що Рада Безпеки була створена для забезпечення швидких і ефективних дій (ст.24(1) Статуту)
При цьому Засновники ООН, на виконання принципу суверенної рівності всіх її Членів (ст.2(1) Статуту) передбачили, що у випадку участі в конфлікті постійного члену РБ, той має утриматися від голосування (ст. 27(3) Статуту). А на випадок, якщо постійний член РБ порушує цю норму, зловживає правом вето, чи в інший спосіб затягує, або блокує діяльність РБ, і проти нього розпочаті дії превентивного характеру, як наприклад скликання Спеціальної сесії ГА, передбачено призупинення наданого йому Засновниками привілею – статусу постійного члену РБ (ст.5 Статуту). І лише після цього Член Організації, що систематично порушує принципи, встановлені Статутом, може бути виключений з Організації Генеральною Асамблеєю (ст.6 Статуту).
Враховуючи вищезазначене пропоную:
Відтермінувати вимогу виключення Російської Федерації з ООН.
Звернутися до Ради Безпеки ООН з пропозицією прийняти процедурне рішення рекомендувати Генеральній Асамблеї припинити привілей Російської Федерації – статус постійного члену Ради Безпеки та здійснення пов’язаних з ним прав.