Виявляється органи влади не приймають цифровий підпис замість звичайного. Неодноразово мені повертали мої ел. звернення назад, мотивуючи це тим, що немає звичайного підпису. В той же час самі державні установи підписують відповіді цифровими підписами. Тобто є поділ на "обраних" та звичайних, в контексті можливістю використовувати цифровий підпис під власними текстами, які мають правову силу.
Неможливість громадянам писати звернення до представників влади з цифровим, але без звичайного підпису, — це нонсенс. Суперечить в тому числі словам про те, що Україна перша в світі по темпам розвитку цифрової трансформації, або ж вже як підтверджений факт. При електронних зверненнях громадян з звичайним підписом, влада приймає фото/скановану копію, як звернення з оригінальним підписом, яке надіслано звичайною поштою. В той же час мені не відома така держава Євросоюзу, беручи до уваги те, що електронні звернення відправлені звичайною електронною поштою, можуть бути змінені третьою стороною. В той же час, цифровий підпис під зверненням захищає від таких протиправних дій, так як при перевірці такого підпису, він автоматично стане не дійсним.
Не заміна звичайного підпису на цифровий, призведе до того, шо громадяни і далі не зможуть користуватися благами цього століття, та повинні будуть продовжувати кудись їхати, платити гроші, щоб роздрукувати декілька сторінок на принтері. Тобто купа проблем, замість того, щоб підписати та відправити звернення до представників влади, вже через декілька хвилин після написання. Відмова України від цифрового підпису для громадян в рамках ел. звернень, протирічить також Регламенту ЄС Nr. 910/2014 від 23 липня 2014 р. (Regulation (EU) No 910/2014 of the European Parliament and of the Council of 23 July 2014 on electronic identification and trust services for electronic transactions in the internal market and repealing Directive 1999/93/EC)
Слова про E-mail громадянина, на яку влада відправить відповідь не потрібні, так як і так зрозуміло, що відповідь на звернення відправляється на ту саму електронну адресу, з якого воно було подано.
Прохання розглянути мою петицію, навіть якщо вона не набере достатню кількість голосів.