В Україні налічується понад 250 тис. державних службовців.
З метою підвищення зацікавленості державних службовців до мобілізації у ЗС України необхідно наблизити умови соціального, пенсійного забезпечення до умов визначених для військовослужбовців, а саме розповсюдити на державних службовців, що є учасникам бойових дію ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII зі зниженням пенсійного віку на підставі у ч.4 п.1 ст.115 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
З зазначеною метою, необхідно внести зміни до ст. 90 Закону України Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, доповнивши її пунктом 2 наступного змісту:
“2. Державні службовці, що мають статус учасника бойових дій, як особи визначені у ч.4 п.1 ст.115 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» мають право на призначення дострокової пенсії - після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Пенсія державним службовцям – учасникам бойових дій призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.