Шановний пане президенте!
Ми, ті, що підписалися під даною петицією, наполегливо просимо Вас посприяти змінам у законодавстві, а саме 1) дати хід законопроекту 7726: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури і спорту та дошкільних навчальних закладів в умовах воєнного стану» (реєстр. № 7726 від 02.09.2022), яким планується надати відстрочку від призову педагогам дошкільних закладів та тренерам закладів фізичної культури і спорту державної, або комунальної форми власності.
2) Розглянути петицію №22/224428-еп, яка за 2 тижні набрала більше 25000 підписів і майже 2 місяці знаходиться на розгляді.
На сьогоднішній день в нашому законодавстві є парадокс, бо керівник гуртка, який на ставку працює 18 годин, має бронь від мобілізації, а тренер ДЮСШ, який на ставку працює 24 години під бронювання не підпадає. З цього виходить, що люди виконують одну роботу, але той, хто працює більше вважається "недопедагогом".
Восени 2022 Комітет ВР підтримав законопроект щодо забезпечення діяльності закладів дошкільної освіти, фізичної культури та спорту, але на тому це і закінчилось.
За різними оцінками у школі працюють 10 - 15 % вчителів чоловіків. Враховуючи, що у багатьох дітей батьки в армії, а якщо забрати у дитини ще і тренера (якого часто самі вихованці називають "другим батьком"), то роль "чоловічого" виховання наближена до 0. Як відомо, і у вихованні, і у навчанні має бути баланс, працювати з дітьми повинні і жінки і чоловіки.
Тисячі, якщо не мільйони дітей постраждали від повномасштабного вторгнення, тому вважаю за необхідне не позбавляти їх ще і можливості займатися улюбленим видом спорту і хоч на якийсь час забути, що за вікном війна.
Люди, які за покликом душі пішли до педагогічного ВУЗу, попри низьку зарплату та постійні тривоги і надалі докладають максимум зусиль для виховання здорових, дисциплінованих, відповідальних, патріотичних українців, мають отримати своє законне право на відстрочку, як і решта педагогів.