Наразі законодавство України передбачає адміністративну відповідальність у разі мордування або вбивства тварини шляхом виплати штрафу - ст 89 «Жорстоке поводження з тваринами» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Або ж кримінальну відповідальність у вигляді штрафу або обмеження волі до двох років (якщо цей злочин було скоєно на очах у дитини) - ст 299 «Жорстоке поводження з тваринами» Кримінального Кодексу України.
Один з багатьох випадків: людина стверджує, що не бачить в тому, щоб бити тварину трубою, ламати ребра, підвішувати за шию немає нічого поганого, і що його дружина знає про його “пристрасть”. Така людина сплачує штраф і знову робить те саме. Адже вона знає, що в найгіршому випадку вона сплатить штраф.
Є два питання, які хвилюють громадян України:
1) Чому в законі, де зустрічаються такі слова як «мордування» і «навмисне вбивство», йдеться про можливість лише матеріального покарання? Як подібний злочин може класифікуватися як «злочин невеликої тяжкості» (стаття 12 Кримінального Кодексу України – «Класифікація злочинів») або взагалі бути адміністративним правопорушенням?
2) Особа, яка скоїла злочин, цього разу спалила живцем собаку. Сплатила штраф. Хто наступний? Кіт, якого живого поріжуть, відриваючи шматками шкіру? Птах, якому відірвуть ноги та крила? Може, ще хтось безпорадний та довірливий? Людська дитина?
Метою даної петиції є збір мінімум 25 000 голосів для того, щоб наступні питання (див 1-6 нижче) були винесені на розгляд Верховної Ради України і внесені в Кримінальний Кодекс України – з метою притягти до кримінальної відповідальності шляхом позбавлення волі осіб, винних у злочинах проти тварин таким же чином, як за відповідні злочини проти людей:
1. Особа, яка навмисно завдає болю тварині шляхом нанесення їй тілесних пошкоджень, мордуванням, мордуванням голодом, повинна нести кримінальну відповідальність шляхом позбавлення волі від трьох до п’яти років без можливості сплати замість цього штрафу (так само як насильство проти людини - стаття 126 Кримінального Кодексу України – «Побої і мордування»).
Особа, яка навмисно скоює вбивство тварини, повинна нести кримінальну відповідальність шляхом позбавлення волі від семи до п’ятнадцяти років без можливості сплати замість цього штрафу (так само як насильство проти людини - стаття 115 Кримінального Кодексу України – «Умисне вбивство»).
Обтяжуючі фактори умисного вбивства або мордування тварини – це вбивство / мордування:
1) двох або більше тварин;
2) недорослої тварина або тварини, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності;
3) вчинене з особливою жорстокістю;
5) вчинене способом, небезпечним для життя багатьох тварин або людей;
6) з хуліганських мотивів;
7) з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення;
8) поєднане із зґвалтуванням або насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом;
9) вчинене на замовлення;
10) вчинене за попередньою змовою групою осіб;
11) вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство тварини;
12) вчинене особою, що перебуває у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів
Зауваження: вбивство свійської тварини з метою вживання в харч не вважається злочином.
2. Настання відповідальності, описаної в пункті 1, повинне відбуватися в незалежності від того, чи була свідком дитина. Скоєння цього на очах у дитини повинно мати обтяжуючу дію таким чином, що особа, що скоїла злочин, може отримати покарання вище, аніж згадане у пункті 1.
3. Особа, яка стала свідком скоєння злочину, описаного в пункті 1, і не втрутилася, заявивши про це в органи міліції, стає співучасником злочину і несе кримінальну відповідальність шляхом позбавлення волі строком до двох років.
4. Завідоме залишення без допомоги тварини, яка перебуває в небезпечному для її життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження, коли особа сама поставила тварину в небезпечний для неї стан, карається законом у вигляді позбавлення волі строком від п’яти (тварина вижила) до п’ятнадцяти років (смерть тварини), а також сплатою за лікування тварини до повного одужання. Особа, яка ненавмисно нанесла шкоду здоров’ю тварини через злочинну самовпевненість чи злочинну недбалість, повинна вжити всіх заходів, щоб запобігти смерті тварини і погіршенню її стану здоров’я, а саме – доправити тварину у ветеринарний пункт, сплатити її лікування до повного одужання (повним одужанням вважається відновлення здатності до самозбереження), повідомити про те, що сталося, органи міліції. У разі скоєння ненавмисного вбивства тварини, людина має повідомити про це в органи міліції.
5. Особа, яка ненавмисно нанесла шкоду здоров’ю та життю тварини не через злочинну самовпевненість чи злочинну недбалість, повинна вжити всіх заходів, щоб запобігти смерті тварини і погіршенню її стану здоров’я, а саме – доправити тварину у ветеринарний пункт та повідомити про те, що сталося, органи міліції.
6. Навмисне вбивство тварини для того, щоб позбавити її болю, у разі, якщо їй неможливо допомогти, у разі її хвороби, може бути скоєне шляхом усипляння у ветеринарній клініці після проведення відповідного обстеження і доказу, що тварині не можна було інакше допомогти.