Шановний пане Президент!
Українська держава має багату історію культурних та суспільних традицій. Протягом століть найбільшою цінністю для нас і наших предків була природна сім'я – законний і благословенний союз чоловіка і жінки, у якому народжуються і виховуються діти. Родина посідає одне з перших місць у переліку базових цінностей українців. Але попри це з кожним роком бачимо все більше спроб змінити національне законодавство та нав’язати громадянам протиприродні моделі співжиття.
Сім'я, як союз чоловіка і жінки, є встановленою Самим Богом. Вона є основою суспільства, має на меті народження та повноцінне виховання дітей, сприяє збереженню суспільної моралі. Тому ми категорично виступаємо проти надання права усиновлення дітей одностатевим парам. Досвід багатьох економічно розвинених країн, в яких запроваджено ослаблення або нівелювання інституту традиційної сім'ї, свідчить, що ці країни стикаються з такими проблемами, як катастрофічне падіння народжуваності, демографічна криза, критичне зниження суспільної моралі. У свою чергу все це має не тільки духовні, але й відчутні економічні наслідки. Біблія свідчить, що сексуальні відносини між представниками однієї статі є важким гріхом. За нього Бог посилає покарання не тільки на тих, хто особисто його звершує, але й на тих, хто вголос чи мовчки його схвалює. Тому ми не будемо відсторонено спостерігати за тим, як в українському суспільстві, під виглядом боротьби за права людини і демократію, пропагується терпиме й навіть схвальне ставлення до самого явища одностатевих сексуальних відносин. Ми не можемо і не будемо миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя. Ми виступаємо категорично проти законодавчого встановлення у нашій державі одностатевих шлюбів чи реєстрованих одностатевих партнерств. Передбачені законами права і пільги, якими користуються традиційні подружжя, серед іншого є й способом заохочення громадян до утворення сім'ї, як фундаментального суспільно корисного інституту. Тому держава ні в якому разі не повинна заохочувати своїх громадян до одностатевого сексуального життя, прирівнюючи такі "союзи" до звичайних сімей. Досвід країн, які реєструють одностатеві шлюби або партнерства свідчить, що розпочатий державою шлях віддалення закону від суспільної моралі веде у прірву. Там, де легалізовано проституцію й наркоманію, одностатеві шлюби й евтаназію, вже зараз ставиться питання про легалізацію педофілії. Одночасно такі держави найбільше страждають від демографічної кризи та духовної деградації. Уже в найближчому часі корінному населенню цих країн загрожує повне зникнення. Ми не хочемо, щоб Україна пішла цим шляхом.
Згідно інформації робочої групи щодо змін до Конституції України, пропонується видалення зі статті 51 Конституції (в новій редакції статті 28) визначення шлюбу як союзу чоловіка та жінки. Також пропонується введення в Конституцію нової статті 42, де намагаються впровадити у правове конституційне поле дефініцію «сексуальна орієнтація»
Чинна норма Конституції.
Стаття 51. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка.
Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім'ї. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Пропоновані зміни до нової конституції.
Стаття 28. Право на шлюб.
Право на шлюб, створення сім'ї гарантується законом. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім'ї. Батьки зобов’язані утримувати та виховувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Стаття 42. Заборона дискримінації
Користування правами та свободами, визнаними в цій Конституції та законами України, має бути забезпечення без дискримінації за будь – якою ознакою – статі, раси, кольору шкіри, етнічного або соціального походження, генетичних характеристик, мови, релігії, або переконань, політичних та інших поглядів, належності до корінних народів та національних меншин, майнового стану, місця проживання, обмеженої працездатності, віку або за іншою ознакою.
Враховуючи глибоке християнське коріння українського народу та міцні сімейні традиції, внесення таких норм до Конституції є неприпустимі. Подібні спроби викличуть потужний суспільний протест, який призведе до поглибленого розколу в державі і поширення конфліктів.
З огляду на вищезазначене, вимагаємо:
1. Захистити традиційні сімейні цінності українців та не допустити видалення з Конституції визначення шлюбу, як союзу одного чоловіка і однієї жінки;
2. Не допустити появи в Конституції штучної і протиправної дефініції «сексуальна орієнтація»
3. Забезпечити недопущення змін у законодавчих актах, якіб давали право на усиновлення дітей однопалими парами.