12 і 13 квітня Служба безпеки України провела неправомірні обшуки в офісах компанії Lucky Labs в Києві. В процесі обшуків була вилучена офісна, а також особиста техніка співробітників компанії, грошові кошти та власні речі, заблоковано рахунки компанії. Діяльність силовиків СБУ фактично паралізувала роботу компанії Lucky Labs.
Компанію Lucky Labs звинувачують у сприянні тероризму, не маючи та не перед'являючи жодних на це доказів за фактом. Власне, для нас це вже другий за півроку випадок подібного нападу з боку державних структур.
Всього ж за минулий 2015 рік загальновідомо про більш, ніж 20 аналогічних ситуацій, коли представники правоохоронних органів проводили незаконні обшуки в офісах IT-компаній. Результатом таких візитів силових структур завжди стає вилучення грошових коштів і дорогого технічного устаткування. Всі ж звинувачення завжди носять надуманий характер: жодне з них не було згодом доведено у суді.
Своїми діями співробітники СБУ завдають шкоди, перш за все, економіці країни - кожна з IT-компаній є платником податків, що приносить у бюджет України десятки мільйонів гривень.
Крім того, подібне втручання в діяльність ІТ-компаній завдає не тільки фінансових збитків, але й репутаційної шкоди всій галузі і Україні в цілому: наслідком подібних обшуків стає повне припинення надходження інвестицій від іноземніх інвесторів і партнерів, фактично українські IT-компанії власноруч вводяться представниками держструктур в міжнародну економічну блокаду.
Ми вимагаємо припинити "кошмарити" IT-бізнес в нашій країні.
З боку ІТ-спільноти розроблено ряд конкретних кроків для вирішення проблем, що накопичилися.
Ми вимагаємо:
- Зупинити незаконні обшуки в IT-компаніях та безпідставне вилучення технічного обладнання;
- Законного та справедливого розгляду за фактом неправомірних обшуків в офісах IT-компанії Lucky Labs;
- Відставки начальника головного управління контррозвідувального захисту економіки держави СБУ Семочко Сергія і закриття усіх судових проваджень проти компанії Lucky Labs і її співробітників;
- Справедливого та чесного розгляду кримінальних та адміністративних справ, заведених щодо IT-компаній України;
- Введення у владні структури посадової особи, уповноваженої у справах IT-галузі; створення відповідного регламенту діяльності такої особи та його чітке дотримання.